Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Vizualizace hřiště parku Na Špici

Park Na Špici čeká kolaudace

1.12.2014

Společnost Gardenline dokončila rekonstrukci parku na Špici. V následujících dnech jej město bude postupně přebírat a dodavatel odstraňovat zjištěné závady. Na pondělí, 8. prosince je naplánována kolaudace. Pokud proběhne úspěšně, bude 9. prosince park slavnostně otevřen a zpřístupněn veřejnosti.

strom 1

Plné Pernštýnské náměstí sledovalo rozsvěcení stromu

30.11.2014

Stovky lidí dnes napjatě očekávaly slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí. Sborové jéé, kterým děti ocenily rozzářený strom, vydalo za všechny komentáře na adresu letošního symbolu vánoc, který bude zdobit historické náměstí do Tří králů.

arnost soutez 3

Do soutěže o arcibiskupu Arnoštovi se zapojilo osmdesát dětí z pardubických základních škol

28.11.2014

Na pardubickém zámku se dnes sešly desítky dětí se zájmem o historii. V Rytířských sálech se totiž konalo druhé kolo soutěže připomínající výročí úmrtí prvního pražského arcibiskupa Arnošta z Pardubic, kterou připravila pardubická radnice ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích.

Kontejner na bioodpad

Otálející zima nutí služby k častějšímu svozu bioodpadu

27.11.2014

Na teplé počasí a rychle se probouzející přírodu reagovaly na jaře Služby města Pardubic zahájením svoz zeleného odpadu dříve než obvykle. Situace se opakuje i nyní, kdy Služby přidávají nad rámec harmonogramu další termín svozu.

Vánoční strom 2014

U morového sloupu vyrostl vánoční strom

25.11.2014

Téměř 17 metrů vysoký stříbrný smrk zdobí od pondělního dopoledne Pernštýnské náměstí. Služby města Pardubic jej během následujících dní „oblečou“ do vánočního, aby se v neděli v 16.15 k radosti velký i malých poprvé rozzářil na znamení nadcházejícího adventu. Strom pocházející ze zahrady jedné z vil v Sakařově ulice bude zdobit na 150 vánočních ozdob a krápníky z LED diod.

radnice

Pardubice povede čtyřkoalice v čele s Martinem Charvátem

21.11.2014

Složením slibu se v pátek 21. listopadu ujali mandátu zastupitelé města Pardubic zvolení v říjnových komunálních volbách. Radnici v následujících čtyřech letech povede koalice hnutí ANO, České strany sociálně demokratické, TOP 09 a Koalice pro Pardubice v čele s primátorem Martinem Charvátem.

soutěž Arnošt SŠ3

Soutěž pro studenty připomíná Arnoštovo výročí

20.11.2014

Výročí 650 let od úmrtí prvního pražského arcibiskupa Arnošta z Pardubic prostupuje letošní dění v Pardubicích. Město o něm vydalo brožuru z pera renomovaného historika Františka Šebka, připravilo vzpomínkovou akci v kostele svatého Bartoloměje a nezapomnělo ani na připomenutí dávné historie města žákům a studentům základních a středních škol v Pardubicích a okolí. Ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích pro ně vyhlásilo dějepisnou soutěž Arnošt z Pardubic a jeho doba.

vánoce přípravy

Pardubice se oblékají do vánočního

19.11.2014

Už příští pondělí přijede na Pernštýnské náměstí vánoční strom, jen o pár dní později, konkrétně 30. listopadu, se mohou návštěvníci mikulášských trhů těšit na jeho rozsvěcení. Na nejkrásnější období v roce, období Vánoc, se město chystá už dnes.

Lesní porost

Lesopark Dukla dostává konkrétní podobu

19.11.2014

Pardubice chtějí mít do konce listopadu zpracovaný projekt na revitalizaci lesa na Dukle. S pomocí evropských dotací se má během příštího roku proměnit zalesněné území v těsném sousedství sídliště v příjemný lesopark, kde budou rádi trávit volný čas lidé z okolí.

školka-babička

Ve školce je místo i pro babičky

18.11.2014

Děti navštěvující mateřskou školu v Gebauerově ulici se těší nejen na kamarády a paní učitelky, ale také na babičky. Řadě dětí seniorky, docházející do školky jako dobrovolnice, částečně nahrazují prarodiče. Ti praví totiž často ještě pracují, nebo žijí jinde a dětem jejich společnost citelně chybí. Pobyt mezi dětmi je však velkým přínosem i pro seniory.

1 74 142 143 144 145 146 147 148 219 291