Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Výstavní centrum IDEON

Zastupitelé schválili prodej Ideonu

31.3.2017

Zastupitelé města schválili prodej výstavního centra Ideon, jejímu současnému nájemci, společnosti PVV, s.r.o. Ta za něj zaplatí téměř 20 milionů korun a podstatnou část pozemků kolem budovy, vázaných dosud nájemní smlouvou, vrátí městu.

Letiště_EBA

Ryanair bude létat také z Pardubic

30.3.2017

Z Pardubic začne létat irská letecká společnost Ryanair. Na podzim začne provozovat pravidelnou leteckou linku Pardubice – Londýn. Valná hromada společnosti East Bohemian Airport, která pardubické letiště provozuje, se v tomto týdnu rozhodla podpořit vznik této linky.

Do práce na kole

Radnice znovu podpoří soutěž Do práce na kole, registrace je v plném proudu

29.3.2017

Od března je možné se po celém Česku registrovat do sedmého ročníku soutěže Do práce na kole. Cílem kampaně je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne. Pardubice se k akci připojují od prvního ročníku a nejinak tomu bude i letos.

foto-kuchyn-domov-pro-seniory-u-kostelicka.jpg

Nová kuchyň umožní připravit až 1500 jídel denně

28.3.2017

Nové vybavení kuchyně spolu s možností navýšit kapacitu až na 1500 jídel denně se dočkají Sociální služby města Pardubic. Pardubičtí radní totiž na svém jednání schválili záměr na rekonstrukci kuchyně v Domově pro seniory (DPS) U Kostelíčka. Celkové náklady by měly dosáhnout výše 60 milionů korun, radnice chce podat žádost o dotaci, která by měla pokrýt minimálně třetinu nákladů.

nadrazi_dukla_lavka.jpg

Zastupitelé rozhodnou o stavbě lávky

27.3.2017

Výstavba lávky, která má překlenout pardubické nádraží a přiblížit tak severní část Pardubic sídlišti Dukla, by mohla být součástí projektu Správy železniční dopravní cesty na modernizaci železničního uzlu Pardubice. O stavbě lávky a převodu její dokumentace na SŽDC budou tento týden rozhodovat zastupitelé města.

Mlýny

Workshop představí projekt Centrálních polytechnických dílen

27.3.2017

Škola hrou. I tak by se dal nazvat projekt Centrální polytechnické dílny (CPD), který je sice zaměřen na žáky a studenty, ale sloužit bude i široké veřejnosti. Pro ty, kteří se s projektem chtějí více seznámit, město plánuje uspořádat workshop, jehož cílem bude představit projekt CPD a zjistit, jak si provoz dílen představuje sama veřejnost.

radnice zlatá

Pardubickou radnici čeká rozsáhlá rekonstrukce

23.3.2017

Město Pardubice připravuje rozsáhlou rekonstrukci historické radnice na Pernštýnském náměstí. Jak ukázal mykologický průzkum, stropy budovy, postavené na sklonku 19. století, poškodily dřevokazné houby. Nezastavilo je ani ošetření dřevěných konstrukcí při rekonstrukci v letech 1993 a 1994.

3-pulmaraton.jpg

Na půlmaraton se chystají i běžci z partnerských měst

23.3.2017

Pardubický vinařský půlmaraton se léta nese i v duchu mezinárodní spolupráce. I letos tato tradiční akce svede na start jak profesionální běžce, tak rekreační sportovce a také zástupce partnerských měst. Účast na půlmaratonu přislíbily dvě desítky sportovců z pěti evropských měst, které s Pardubicemi pojí letité přátelství.

zápisy 2013-1

K zápisům do základních škol se letos půjde v dubnu

21.3.2017

Budoucí prvňáčky letos čekají zápisy do pardubických základních škol o něco později. Místo obvyklého zimního termínu se budou do školy hlásit 5. a 6. dubna. Míst ve školách pro pardubické děti je dostatek, oproti loňským ročníkům však čeká na rodiče dětí narozených do 31. srpna 2011 řada novinek.

CreArt_logo_EU

Pardubice oslaví den kreativity

18.3.2017

V úterý 21. března 2017 budou Pardubice slavit Evropský den umělecké tvořivosti. Program nabízející živé tvoření, výtvarné dílny, poznání a zábavu pro všechny věkové skupiny, připravilo sedm institucí.

1 5 10 11 12 13 14 15 16 17 18