Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Památník Zámeček

Pardubice hledají architekta pro rekonstrukci Zámečku

16.5.2017

Město Pardubice vyhlašuje architektonickou soutěž o návrh Památník Zámeček. Chystaný záměr řeší rekonstrukci a modernizaci pietního území Zámeček, které je Národní kulturní památkou. Zadání a soutěžní podmínky schválila v pondělí rada města.

Podpis úvěru

Úvěru už nechybí ani podpis

12.5.2017

Primátor města podepsal miliardový úvěr, který Pardubice získaly od Komerční banky. Město bude peníze čerpat v průběhu tří let, určeny jsou zejména na refinancování úvěru na rekonstrukci plaveckého areálu. Dále radnice plánuje celkovou opravu areálu letního stadionu a jeho okolí a v neposlední řadě modernizaci atletického stadionu na Dukle.

Airbus záložní letiště

Letiště bude díky dotacím ještě bezpečnější

9.5.2017

Pardubické mezinárodní letiště získá více než osm milionů korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Dotace je určena k nákupu zařízení, díky kterým bude letiště ještě bezpečnější než doposud.

hnědá bio

Kontejnerů na bioodpad přibývá, brzy jich budou 3000

9.5.2017

Pardubice rok od roku rozšiřují území, na němž mohou obyvatelé rodinných domů odkládat do samostatných kontejnerů biologicky rozložitelný odpad. Během uplynulých deseti let získali pro ekologické využití zeleného odpadu již 2750 domácností.

deti-skolka_ilustrační

Zápisy do školek startují už za pár dní

5.5.2017

Příští týden se ponese v duchu zápisů. Úterý a středa totiž budou patřit podávání žádostí o přijetí do pardubických mateřských škol. Řádně vyplněné žádosti rodiče musí osobně zanést do jimi vybraných školek, formulář je k vyplnění na webové aplikaci zapisy.pardubice.eu, proklikem z webu města nebo na některém z kontaktních míst.

Osvobození 8.5. a

Pardubice si 8. května opět připomenou výročí osvobození

5.5.2017

8. května 2017, v Den osvobození od fašismu, si připomeneme 72. výročí od konce 2. světové války, za který se z pohledu historických pramenů považuje kapitulace německých vojsk. Oslava Dne vítězství se uskuteční i v Pardubicích, a to v pondělí 8. května v 11:00 u pomníku Obětem 1. a 2. světové války na Zborovském náměstí v Pardubicích. Slavnostní akt je pořádán Statutárním městem Pardubice. Program: 11.00 zahájení oslavy 11.00 - 11.20 položení věnců 11.20 - 11.45 proslovy 11.45 - 11.55 státní hymny 11.55 - 12.00 ukončení oslavy, čestná salva

logo Pardubic

Registrace automobilů by měla být plynulejší

4.5.2017

Oddělení registru vozidel v Černé za Bory má od května vyčleněné přepážky pro hromadné přihlašování vozidel do registru. Využívají je zejména prodejci automobilů k přihlášení prodaných vozů do registru. Nezřídka přihlašují najednou desítky automobilů a běžní motoristé pak „za nimi“ museli dlouho čekat, než na ně přišla řada. Nyní by se situace měla změnit, hromadné žádosti budou úředníci vyřizovat na vyhrazených přepážkách.

Automatické mlýny

Mlýny oživí Centrální polytechnické dílny

4.5.2017

Zastupitelé města na svém posledním jednání schválili záměr umístění Centrálních polytechnických dílen (CPD), které by měly být špičkově vybaveným vzdělávacím a volnočasovým centrem o rozloze 1500 metrů čtverečných, do Automatických mlýnů. Město tímto krokem chce navázat na myšlenky otevření tohoto areálu veřejnosti.

Přednádraží

Přednádraží prošlo švýcarskou kontrolou

3.5.2017

Práce na přednádraží pomalu finišují. Přesvědčit se o tom přijeli nejen zástupci Švýcarska, které projekt podpoří dotací ve výši až 85 procent způsobilých nákladů. Švýcarskou návštěvu doplněnou o zástupce ministerstva životního prostředí a ministerstva financí čekala jak prezentace popisující projekt Multimodální uzel veřejné dopravy v Pardubicích, tak procházka po nové dlažbě před vstupní halou a možnost prohlédnout si vývoj stavby zblízka.

TK sportovní park

Na své si v parku přijdou všechny generace

28.4.2017

Celkem 9 dní plných sportu, nové logo, nově ozdobená lávka přes Chrudimku. Co se ještě skrývá v projektu Sportovní park Pardubice? Na minimálně 15 stálých a několika variabilních stanovištích umístěných na souši i na řece se vystřídá nejméně 60 sportovních klubů a oddílů z Pardubic a okolí. Děti si tak vyzkouší nejrůznější aktivity, k nimž by se třeba jinak nedostaly, jejich rodiče si pak mohou užít řadu kulturních akcí, které program SPP doplní zejména o víkendu.

1 6 11 12 13 14 15 16 17 20