Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Kontejner na bioodpad

Bioodpad je v Pardubicích cennou surovinou

13.6.2016

Sběr bioodpadu vstupuje v Pardubicích do „desítkového“ roku. Začal desátý rok separace zeleného odpadu a zájemců o tuto placenou službu je již téměř desetkrát více, než v roce 2007. Bioodpad se stal v Pardubicích cennou surovinou a město chce k jeho sběru motivovat další domácnosti i společnosti. Letos ocení již dvou a půl tisícího účastníka sběru.

Pardubice na bruslích

Neděle bude patřit prvnímu letošnímu bruslení v ulicích města

9.6.2016

Už na tuto neděli 12. června připravily Pardubice pro všechny milovníky in-line bruslí tradiční projížďku městem, kterou pořádají už od roku 2003. Sraz účastníků bude na parkovišti u hokejové arény. Peloton bruslařů odtud vyrazí do ulic v 16 hodin.

Olympijský park Pardubice 2016_TK_08_06

Olympijský park Pardubice 2016 nabídne sportovní i kulturní vyžití pro celou rodinu

8.6.2016

Klasické i netradiční sporty, slavnostní ceremoniály, festivaly, koncerty či výstavy – to vše a mnohem víc nabídne od 5. do 21. srpna Olympijský park Pardubice 2016. Účast přislíbila i řada olympioniků a známých osobností. Během několika málo dní bude ke koupi hrací karta, díky které si vyzkoušíte více než šest desítek sportovních disciplín na vlastní kůži. Za zdolání 10 stanovišť dostanete diplom, za dvacet dokonce medaili. Na tiskové konferenci, kde byly představeny novinky Olypijského parku Pardubice byla také podepsána smlouva o spolupráci mezi městem Pardubice a Elektrárnami Opatovice, které se tak staly oficiálním partnerem parku.

nadjezd U Trojice

Od července se mění dopravní režim u Parama

8.6.2016

Pardubice čeká v době prázdnin další dopraví omezení související s výstavbou silnice I/37 v úseku U Trojice. Další etapa stavby přinese změnu dopravního režimu na křižovatce se silnicí I/2 u Parama. Od 1. července konce prázdnin bude uzavřena propojka mezi silnicí I/37 Hradec Králové – Chrudim a silnicí I/2 a řidiči se tak nedostanou touto cestou ani na Duklu, ani k závodišti. Zároveň ale bude otevřen sjezd k nádraží, který motoristům přijíždějícím od Chrudimi usnadní přístup do města.

pardubice-logo-1c.jpg

Anketa prověří spokojenost obyvatel

7.6.2016

Pardubická radnice chce prostřednictvím neziskové organizace zjistit, jak jsou obyvatelé města spokojeni se životem v Pardubicích. Díky dotazníkovému šetření také podrobněji pozná dopravní návyky Pardubáků. Výsledky této ankety, která začne v nejbližších dnech, poslouží městu jako podklad pro řízení města, zejména pro vyhodnocování jeho strategického plánu, či naplňování projektů plánovaných například v rámci integrované územní investice (ITI).

Defibrilátor_radnice

Město zakoupilo dalších 7 defibrilátorů. Instalovalo je do budov magistrátu

3.6.2016

Sedm moderních defibrilátorů je nyní nově k dispozici v Pardubicích pro případ resuscitace při zástavě srdce. Po hokejové aréně, plaveckém bazénu nebo městské policii jsou teď přístroje k dispozici také přímo v budovách magistrátu. Radnice investovala do defibrilátorů necelých 260 tisíc korun.

odpady

V Pardubicích přibudou kontejnery na tříděný odpad

1.6.2016

V Pardubicích v červnu přibude téměř 70 kontejnerů na separovaný odpad. Na různých stanovištích po celém městě jich bude už více než 1400. Pardubice si totiž dobře uvědomují, že čím více nádob na tříděný odpad mají obyvatelé k dispozici, tím více třídí. V krajském městě tak lze dnes odděleně odložit nejen sklo, papír či plasty, ale také drobný elektroodpad či textil. Více než 2400 domácností mimo to využívá i možnost ukládat do zvláštních popelnic také bioodpad.

Krádeže na hřbitovech

O opuštěné hroby osobností se postará město

31.5.2016

Obyvatelé Pardubic mohou městu posílat návrhy na zařazení opuštěných hrobů významných osobností, mezi ty, o něž bude pečovat město. To nechce dopustit, aby na pardubických hřbitovech zanikala místa posledního odpočinku lidí, jejichž činnost byla pro společnost velkým přínosem, jen proto, že se o tyto hroby nemá kdo postarat. Hroby v péči města Pardubic bude město udržovat a jejich polohu také nechá vyznačit na orientační tabuli tak, aby k nim lidé snadno našli cestu.

Zrcadlo umění 2015

Pardubické Městské slavnosti letos v novém kabátě a s poselstvím pro olympioniky

27.5.2016

Se zbrusu novým logem i dramaturgií odstartuje 15. června jarní část Městských slavností – Zrcadlo umění. Tradiční přehlídka souborů amatérské kultury Pardubicka už nebude mít jednotlivé části tematicky rozdělené do tří dnů. Lidé si tak budou moci užít tanec, hudbu či zpěv od středy až do pátku.

znak v dlažbě 2

Pardubice chtějí více návštěvníků. Pomůže jim nová Koncepce cestovního ruchu

24.5.2016

Radní města podpořili nový návrh Koncepce cestovního ruchu. Díky tomuto dokumentu má radnice návod, jak dostat do města více návštěvníků než dosud. Ve čtvrtek koncepci projedná zastupitelstvo.

1 7 11 12 13 14 15 16 17 19 25