Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Zrcadlo umění balonky

Pardubice se od dnešního dne zrcadlí v umění

18.6.2013

Už po třinácté rozzáří ulice Pardubic festival Zrcadlo umění. I letos se mohou obyvatelé a návštěvníci Pardubic těšit na nejrůznější umělecká vystoupení přímo v ulicích města.

radnice-13.jpg

Hlasování skončilo, k referendu přišlo málo lidí

14.6.2013

Zhruba dvě hodiny potřebovaly okrskové komise pro sečtení výsledků všelidového hlasování. K referendu o budoucnosti městských obvodů přišlo 21 procent voličů. Pardubice tedy nepřekročily hranici účasti, která je nutná pro to, aby byly výsledky referenda pro komunální politiky závazné.

doprava

Wonkův most bude příští týden uzavřen

13.6.2013

Od pondělního podvečera bude zcela uzavřen pro veškerou dopravu most Pavla Wonky a Hradecká ulice až po křižovatku s Poděbradskou ulicí. Automobilisté budou moci úsek opět využívat, již bez omezení, od pondělí 24. června.

mag-cedule.jpg

Přípravy na referendum vrcholí

12.6.2013

Všelidové hlasování o budoucím uspořádání města, které bude zároveň historicky prvním místním referendem v Pardubicích, je připraveno. Zítra v 10:00 se otevřou hlasovací místnosti, kde budou moci občané Pardubic odpovědět na otázku „Souhlasíte s členěním statutárního města Pardubice na městské obvody?“

Špice

Město nabízí pomoc zatopeným oblastem

6.6.2013

Vedení Pardubic pošle pomoc do oblastí zatopených povodněmi. Obrátilo se na Královéhradecký kraj s nabídkou okamžité materiální pomoci konkrétním obcím. Zároveň bude zastupitelstvo 18. června schvalovat čtvrtmilionovou finanční pomoc pro Kralupy nad Vltavou.

doprava

Wonkův most bude částečně otevřen v pátek

5.6.2013

V úterý odpoledne byla zcela zprůjezdněna Palackého ulice, od pátečního rána do 18. června budou moci po mostě Pavla Wonky projíždět osobní automobily ve směru do centra. Dopravě v centru by se tak po havárii na Palackého a uzavření Wonkova mostu mělo částečně ulevit.

letiště terminál

Radní města a kraje se shodli. EBA si polepší o 12 milionů

5.6.2013

Navýšení základního kapitálu společnosti EAST BOHEMIAN AIRPORT, a. s., v celkové výši 12 milionů odsouhlasily dnes na společném jednání Rady Pardubického kraje a Statutárního města Pardubic. Radní se shodli rovněž na společném postupu ohledně výstavby nového terminálu.

Leták k referendu

Už dnes od 16 hodin velká diskuze o budoucnosti města

5.6.2013

Příští čtvrtek 13. června se poprvé v historii našeho města uskuteční místní referendum. Občané města v něm budou mít příležitost rozhodnout o budoucím uspořádání Pardubic. Otázka, na kterou budou odpovídat, zní „Souhlasíte s členěním statutárního města Pardubic na městské obvody?“.

Špice

Pardubicím voda nehrozí, strážníci nabízejí pomoc

3.6.2013

Pardubice v současném deštivém počasí povodně neohrožují. Zcela v klidu jsou Chrudimka a Loučná, na Labi v Němčicích byl ráno vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity. Vzestup hladiny se zde zastavil kolem šesté hodiny ranní. Od té doby je její stav setrvalý.

doprava

Město požaduje odložení oprav Wonkova mostu

3.6.2013

Doprava v Pardubicích byla dnes ráno ještě komplikovanější než v jiných dnech. Správa a údržba silnic Pardubického kraje zcela uzavřela Wonkův most. V části Palackého ulice musel být provoz kvůli havárii vozovky sveden do dvou jízdních pruhů. Primátorka žádá kraj o otevření mostu.

1 8 11 12 13 14 15 16 17 21 27