Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

doprava

Wonkův most bude částečně otevřen v pátek

5.6.2013

V úterý odpoledne byla zcela zprůjezdněna Palackého ulice, od pátečního rána do 18. června budou moci po mostě Pavla Wonky projíždět osobní automobily ve směru do centra. Dopravě v centru by se tak po havárii na Palackého a uzavření Wonkova mostu mělo částečně ulevit.

letiště terminál

Radní města a kraje se shodli. EBA si polepší o 12 milionů

5.6.2013

Navýšení základního kapitálu společnosti EAST BOHEMIAN AIRPORT, a. s., v celkové výši 12 milionů odsouhlasily dnes na společném jednání Rady Pardubického kraje a Statutárního města Pardubic. Radní se shodli rovněž na společném postupu ohledně výstavby nového terminálu.

Leták k referendu

Už dnes od 16 hodin velká diskuze o budoucnosti města

5.6.2013

Příští čtvrtek 13. června se poprvé v historii našeho města uskuteční místní referendum. Občané města v něm budou mít příležitost rozhodnout o budoucím uspořádání Pardubic. Otázka, na kterou budou odpovídat, zní „Souhlasíte s členěním statutárního města Pardubic na městské obvody?“.

Špice

Pardubicím voda nehrozí, strážníci nabízejí pomoc

3.6.2013

Pardubice v současném deštivém počasí povodně neohrožují. Zcela v klidu jsou Chrudimka a Loučná, na Labi v Němčicích byl ráno vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity. Vzestup hladiny se zde zastavil kolem šesté hodiny ranní. Od té doby je její stav setrvalý.

doprava

Město požaduje odložení oprav Wonkova mostu

3.6.2013

Doprava v Pardubicích byla dnes ráno ještě komplikovanější než v jiných dnech. Správa a údržba silnic Pardubického kraje zcela uzavřela Wonkův most. V části Palackého ulice musel být provoz kvůli havárii vozovky sveden do dvou jízdních pruhů. Primátorka žádá kraj o otevření mostu.

Pozvánka na druhý workshop

O Chrudimce tentokrát v mlýnech

30.5.2013

Odbor hlavního architekta pořádá v úterý 4. června další workshop k připravovanému projektu Náhrdelník Chrudimku.

_u7f8855.jpg

Návrhy Kašparova památníku budou k vidění v mlýnech

29.5.2013

Automatické mlýny od zítřka opět ožijí. Místo mouky se zde ovšem bude servírovat kultura. V rámci festivalu Automatické kulturní mlýny bude areál Gočárových mlýnů hostit multižánrové umělecké projekty.

Primátorka Fraňková při podpisu memoranda

Pardubice s Hradcem Králové připravují společné čerpání evropských dotací

28.5.2013

Zástupci Pardubic a Hradce Králové podepsali memorandum, které má oběma městům otevřít cestu k čerpání dotací z fondů EU. Vedení obou měst se dohodlo na posílení spolupráce, aby byl region na čerpání financí připraven.

Automatické mlýny

V Automatických mlýnech se místo mouky bude servírovat kultura

28.5.2013

Po sto jedna letech nepřetržitého mlýnského provozu se Automatické mlýny patrně navždy zastavily a očekávají, co bude dál. Alespoň na čtrnáct dnů budou teď místem nejrůznějších kulturních akcí a setkání.

Gampa

Atraktivní příležitost pro pardubické umělce

24.5.2013

Pardubičtí umělci mají díky zapojení města do evropského projektu CreArtu další zajímavou příležitost. Holandská sdružení id11 vyhlásilo výběrové řízení na projekt Delft OP ZICHT, kterého se mohou zúčastnit umělci z měst, která jsou do CreArtu zapojená, tedy včetně Pardubic. Osm vybraných pak bude mít příležitost zúčastnit se rezidenčního pobytu v holandském Delftu.

1 7 11 12 13 14 15 16 17 19 25