Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Nejpilnějšími sběrači jsou děti z Kyjevské

20.6.2012

Děti ze základní školy v Kyjevské ulici opět zvítězily v soutěži ve sběru PET lahví. Potvrdily tak, že jejich loňské vítězství v této soutěži nebylo náhodné. Více než tuna lahví, které putovaly během tohoto školního roku ze školy v Kyjevské k recyklaci, je důkazem toho, že dětem není lhostejné, v jakém světě budou žít a třídění odpadů považují za běžnou součást svého života.

pardubicky-hist-3.jpg

Pardubice chtějí vdechnout život Staré vojenské plovárně

20.6.2012

Město Pardubice pokračuje ve své snaze postupně revitalizovat městské parky vázané na Chrudimku a zároveň vrátit veřejný život na nábřeží řek. Ve spolupráci s Městským obvodem Pardubice V proto připravuje revitalizaci parku Vinice - Stará vojenská plovárna na Chrudimce.

Městská galerie vystaví díla nizozemských malířů

19.6.2012

Dva týdny budou v Galerii města Pardubic vystavena díla šestnácti výtvarníků z nizozemského Doetinchemu. Výstavu otevře primátor Doetinchemu Herman Kaiser. Prezentace současného nizozemského umění je součástí oslav 20. výročí partnerství měst Doetinchem a Pardubice. Potrvá do 6. července.

c5.jpg

V parku Na Špici probíhá označování stromů

19.6.2012

V průběhu tohoto týdne budou v parku Na Špici označeny stromy, které jsou podle dendrologického posudku navrženy k odstranění. Označení stromů je podkladem pro projednání pěstebních zásahů s občanskými sdruženími, která budou účastníky řízení o povolení kácení stromů. Odstranění stromů je součástí navržených celkových pěstebních opatření v parku, která jsou součástí celkové revitalizace prostoru.

brusle.jpg

Poslední předprázdninové bruslení

19.6.2012

Na poslední společnou vyjížďku před letošními prázdninami se v pondělí 25. června vydají do ulic Pardubic milovníci koleček. Akce Pardubice na bruslích touto třetí letošní jízdou vstoupí do své druhé poloviny. Na další se inline bruslaři sejdou až v srpnu

img-0022.jpg

Naposledy v tomto složení se sešli městští a krajští radní

19.6.2012

Na výletní lodi Arnošt se včera, 18. června, sešli ke společnému jednání městští a krajští radní. V této sestavě naposledy, kraj totiž na podzim čekají volby. U společného stolu se tak například příště zcela jistě neobjeví hejtman Radko Martínek, který svoji pozici ve volbách obhajovat nebude. Byl proto čas na bilancování dosavadních vztahů, hovořilo se však i o výhledech do budoucna a plánovaných projektech. Řeč byla o pardubické nemocnici, projektu přednádraží, cyklostezkách nebo o splavnění Labe.

dsc-0482.jpg

Virtuální mosty využily ke zkrácení cesty stovky lidí

18.6.2012

Pardubáci si v sobotu vyzkoušeli, jak jim plánovaná výstavba dvou lávek může v blízké budoucnosti usnadnit život. Nedaleko soutoku Labe s Chrudimkou bylo možné výjimečně využít služeb převozníků, kteří na svých lodích pendlovali v místech, kde podle představ městských architektů mají vyrůst nové lávky. Oba přívozy využily v průběhu dne stovky lidí.

4.jpg

Pardubické ulice budou patřit divadlu, zpěvu a tanci

14.6.2012

Pardubice ožijí už podvanácté festivalem Zrcadlo umění. Přehlídka různých uměleckých žánrů začne v úterý 19. června slavnostním průvodem a potrvá do pátku 22. června.

Primátorka: Jsme rukojmím ve sporu obchodních společností

14.6.2012

Společnost Czech Coal počátkem června přestala Elektrárně Opatovice (EOP) dodávat hnědé uhlí. Situací, kdy dodavatel uhlí elektrárně nečekaně vypověděl smlouvu a přerušil dodávky paliva, se ve středu zabývalo mimořádné jednání dozorčí rady elektrárny.

let7.jpg

Město chce nechat změřit hluk kolem letiště

13.6.2012

Armáda na měření hluku v okolí pardubického letiště nevyčlenila finanční prostředky, státní hygiena říká, že měření hluku u vojenského letiště je pouze v kompetenci armády. Občané města, kteří bydlí v blízkosti letiště, však takové měření požadují. Proto chce město zadat měření hluku na vlastní náklady.

1 8 11 12 13 14 15 16 17 21 27