Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Vizualizace třídy Míru

Rekonstrukce třídy Míru je ve skluzu, termín dokončení platí

30.6.2014

Rekonstrukce pardubické třídy Míru nabrala mírný skluz, práce jsou však v plném proudu a třída Míru by měla být dokončena ve stanoveném termínu, tedy, koncem února příštího roku. Rekonstrukci Sladkovského ulice včetně provádění kanalizačních a vodovodních přípojek zbrzdil archeologický výzkum. Město za něj zaplatí zhruba 1,6 milionu korun.

tyršáky 2

Sokolovna i Tyršovy sady dostaly od regionální rady „odklad“

27.6.2014

Rekonstrukce pardubické Sokolovny i revitalizace Tyršových sadů mají stále šanci na dotace Evropské unie. Výbor Regionální rady Severovýchod ve čtvrtek schválil žádost Pardubic o změnu termínů u obou projektů, zařazených v Integrovaném plánu rozvoje města. Obě akce musí být dokončeny nejpozději v červnu příštího roku.

E-aukce energií 2013

Druhé kolo e-aukce přineslo větší úspory

27.6.2014

Druhé kolo elektronické aukce cen silové elektřiny, zemního plynu a stálých měsíčních plateb u obou komodit přineslo přihlášeným domácnostem ještě větší úspory, než kolo první. Lidé, kteří do červnové aukce v Pardubicích přihlásili 612 odběrních míst, ušetří téměř čtyři miliony korun.

noční Pernštýnské náměstí

Nová vyhláška omezí provoz předzahrádek

25.6.2014

Novela vyhlášky o veřejném pořádku, kterou v úterý schválili pardubičtí zastupitelé, omezuje provozní dobu restauračních zahrádek a předzahrádek, rozšiřuje lokality, kde platí zákaz pití alkoholu na veřejnosti a vymezuje další prostor pro volné pobíhání psů. V platnost vstoupí zhruba v polovině července.

radnice

Komuniké

25.6.2014

ze schůze rady konané dne 24. června 2014

kontejnery-2.jpg

Děti poslaly k recyklaci téměř 14 tun plastů

25.6.2014

Děti z třiadvaceti základních a mateřských škol sebrali v tomto školním roce 13,58 tun PET lahví. Do sběru se zapojilo 4125 dětí. Množství plastových lahví odevzdaných k recyklaci v základních a mateřských školách rok od roku roste, loni žáci nasbírali 11,1 tun.

zvonice 2

Poslední červen bude připomínkou úmrtí Arnošta z Pardubic

24.6.2014

Pardubice si v červnu připomenou 650. výročí úmrtí prvního pražského arcibiskupa Arnošta z Pardubic. Hlavní část vzpomínkové akce se uskuteční v kostele sv. Bartoloměje a na otevřeném prostranství u nedaleké zvonice. Život a význam této významné osobnosti českých dějin a patrona Pardubic si bude město připomínat i na podzim v rámci Dnů evropského dědictví.

město - letecký

Filosofie pardubického územního plánu slaví úspěch

23.6.2014

Potlesk na otevřené scéně sklidil během víkendu na mezinárodní konferenci reSite 2014 koncept nového pardubického územního plánu, jehož mottem je „návrat do města“. Pardubice se svým přístupem k rozvoji sídla a vnímáním zásadních ekonomických aspektů řadí ke světovým metropolím.

kemp

Pardubický autokemp po třech letech znovu ožívá

23.6.2014

Jediný autokemp v Pardubicích se po třech letech opět otevřel. Po rekonstrukci se v těsné blízkosti koupaliště může ubytovat zhruba 120 lidí, z toho 44 v chatkách a mobilheimech. Během července by do areálu měl ještě přibýt bezbariérový mobilní bungalov.

pardubice-logo-1c.jpg

Rádio Frekvence 1 se poslední školní den přestěhuje do Pardubic

20.6.2014

Druhou zastávkou výjezdní show rádia Frekvence 1 se 27. června stanou Pardubice. I zde se příznivci rádia mohou podívat pod poličku rádiového vysílání se všemi stěžejními hvězdami. Od šesti hodin ráno do dvou hodin odpoledne bude improvizované studio vysílat oblíbené pořady tak, jak je znáte z éteru.

1 7 10 11 12 13 14 15 16 18 24