Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

dsc-1658.jpg

Třída Míru dostane nové osvětlení

25.3.2010

Na třídě Míru začala rozsáhlá rekonstrukce veřejného osvětlení. Práce, které přinášejí určitá omezení chodcům i majitelům přilehlých nemovitostí, potrvají do května. Akce, jakými je například Vinařský půlmaratón, však nenaruší. Zhruba třímilionová investice nepřijde nazmar ani v případě, že v dohledné době začne výstavba pěší zóny.

Senát dnes potvrdil nesouhlas se spalovnou v Rybitví

19.3.2010

Senátoři se dnes opět zabývali peticí proti spalovně v Rybitví a potvrdili nesouhlasné stanovisko Ministerstva životního prostředí z konce ledna. Plénum horní parlamentní komory konstatovalo, že společnost AVE CZ, která má zájem spalovnu nebezpečných odpadů postavit, uvedla ve svém záměru nepřesné či zavádějící informace.

Lesáci se musí vrátit do loňských výsadeb

18.3.2010

Přes 13.000 sazenic dubů a borovic vysázejí letos správci městských lesů. Čeká je nejen zalesňování holin po loňské těžbě, ale také dosadba loňských výsadeb, které značně poškodilo sucho.

KOMUNIKÉ

18.3.2010

z jednání rady města, konaného dne 16. března 2010

Stanovisko ke kontrole v Sociálních službách města Pardubice

11.3.2010

Dnešní MfDnes přinesla informace o kontrole v Sociálních službách města Pardubice. Autor v něm tvrdí, že „Přestože kontrola ukázala na desítky porušení zákona v městské firmě, radnice zatím nereagovala. Kdo by čekal, že byla okamžitě přijata opatření, mýlil by se. Radnice sice povolala audit, ten ovšem nebude prověřovat kontrolovanou firmu, ale závěry krajského úřadu. Neboli nebude hledat pochybení svých lidí, ale kontrolorů, kteří na ně poukázali“. Město se proti tomuto tvrzení důrazně ohrazuje.

dsc-0949.jpg

Odstartoval první projekt z IPRM

11.3.2010

Ve Smilově ulici 10. března odstartoval první z řady osmi projektů zařazených do Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) zpracovaného pro centrum Pardubic – výstavba Integračního centra sociálních aktivit. Nákladem více než 67 milionů korun centrum vybuduje Česká abilympijská asociace. Umožní jí rozšířit stávající činnosti zaměřené na pomoc handicapovaným či jinak znevýhodněným občanům při zapojování do společnosti.

dsc-0896.jpg

Vlajka pro Tibet na pardubické radnici

10.3.2010

Exotická vlajka Tibetu zavlála 10. března z budovy pardubické radnice. Pardubice se jejím vyvěšením již po osmé připojily k celosvětové kampani Vlajka pro Tibet, kterou si svět již 51 let připomíná povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

Pardubice ve Skotsku o pomoci chudým dětem

8.3.2010

Projekty pomáhající chudým dětem představili v minulém týdnu ve skotském Musselburghu zástupci pardubického magistrátu. Musselburgh, který je jedním z měst správní oblasti East Lothian, s níž město Pardubice již několik let spolupracuje, pořádal konferenci Dětská chudoba. Letošní rok je Evropským rokem boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení.

KOMUNIKÉ

3.3.2010

z jednání rady konané dne 2. března 2010

Služby začaly s „jarním“ úklidem

2.3.2010

S úklidem nepořádku, který zůstal v ulicích Pardubic po zimní údržbě chodníků a komunikací i nepořádných občanech, zejména majitelích psů, začaly v tomto týdnu Služby města Pardubic. „Jarní“ úklid města přijde asi na milion korun.

1 5 9 10 11 12 13 14 15 16