Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Oznámení odboru životního prostředí

8.6.2009

Magistrát města Pardubic, odbor životního prostředí oznamuje, že je u něj dle zákonu o posuzování vlivů na životní prostředí k nahlédnutí oznámení koncepce předkladatele Povodí Labe, s.p. „Plán oblasti povodí Horního a středního Labe“.

primator-v-lidovem-kroji-11.jpg

Páteční noc bude opět plná folkloru

4.6.2009

Historické centrum Pardubic ožije v pátek 5. června opět folklorem. Na osmnáctou Pernštýnskou noc, která tradičně zahajuje Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové, se chystají návštěvníci ze širokého okolí. Akce, která je jediným folklorním festivalem pořádaným v Čechách, láká návštěvníky z Čech i Moravy. Připravuje se na ni také primátor Pardubic Jaroslav Deml. V jeho pracovně je již připraven lidový kroj, v němž primátor festival již tradičně zahajuje.

K zápisu do mateřinek mimořádně i v červnu

3.6.2009

Dvě pardubické mateřské školy, Korálek Rumunská ulice a Zvoneček Sluneční ulice, vyhlašují na 22. a 23. června mimořádný zápis dětí na místa, která vznikla převážně rekonstrukcí bývalých jeslí. MŠ Rumunská získá 25 a Sluneční 38 míst. Šanci na umístění dostanou díky nové kapacitě děti, které školky musely při dubnovém zápisu kvůli nedostatku míst odmítnout. Červnové přijímací řízení bude také první, v němž budou pro přijetí do městských předškolních zařízení platit jednotná kritéria.

Komuniké

3.6.2009

z rady města konané dne 2. června 2009

V červnu se letiště otevře veřejnosti

1.6.2009

První červnový víkend bude na pardubickém letišti rušno. Na pátek 5. června připravují vojáci v rámci dne dětí Den otevřených dveří, v sobotu a v neděli bude letiště patřit již devatenácté Aviatické pouti Jana Kašpara.

Pardubice čeká evakuace

1.6.2009

Pardubický magistrát se připravuje na rozsáhlou evakuaci obyvatel. Bude součástí dvoudenního cvičení Evakuace 2009, které má prověřit připravenost subjektů, které by se podíleli na evakuaci obyvatel při povodni. Do cvičení se kromě orgánů krizového řízení zapojí také žáci některých základních škol. Celkem se na cvičení, které nemá v novodobé historii Pardubic obdoby, bude podílet více než 300 osob ze 22 různých subjektů.

Prodej městských bytů začal

29.5.2009

V Pardubicích ve čtvrtek (28. května) začalo další kolo prodeje městských bytů. Pracovníci magistrátu rozesílají téměř tisícovce nájemníků konkrétní nabídky na odkup bytů, v nichž bydlí. Lidé nyní přesně vědí, za jakou částku si mohou obecní byt koupit. Mají půl roku na to, aby nabídku přijali nebo definitivně odmítli.

Mezinárodní den dětí s bruslemi a v červené

28.5.2009

Vyznavači kolečkových bruslí budou mít v pondělí 1. června opět možnost zúčastnit se akce Pardubice na bruslích. Peloton červeně oblečených bruslařů vyjede z parkoviště u ČEZ arény v 19:00, kde bude i cíl projížďky. Na bezpečnost akce budou jako vždy dbát strážníci městské policie.

Chat s primátorem ing. Jaroslavem Demlem

27.5.2009

Záznam chatu z 27. 5. 2009.

Májový chat s primátorem

25.5.2009

Další z pravidelných internetových diskusí občanů s primátorem Pardubic je připravena na středu 27. května. Hodinový chat, v němž se mohou občané ptát primátora Jaroslava Demla na vše co je zajímá, začíná tradičně v 16:00 na webových stránkách města.

1 7 10 11 12 13 14 15 16 18 24