Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Seminář pro žadatele o dotaci z IPRM

15.4.2010

Město Pardubice chce majitelům bytových domů na sídlištích Dukla a Višňovka usnadnit přístup k evropským dotacím na regeneraci těchto domů. Připravilo proto seminář pro fyzické i právnické osoby žádající EU v rámci Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) pro tato sídliště o podporu ze strukturálních fondů.

První akce pro bruslaře v ulicích města

15.4.2010

Poprvé v letošním roce budou moci příznivci in-line bruslí využít příležitost projet se ulicemi města v sobotu 17. dubna před polednem. Zhruba čtyřicetiminutová projížďka bude součástí programu Pardubického vinařského půlamartonu. Na trasu vyrazí peloton bruslařů ve zhruba 11:10 z prostor před Východočeským divadlem na Smetanově náměstí.

Květen tradičně přibrzdí jarní svatební boom

14.4.2010

Volbu termínu vstupu do manželství dodnes ovlivňuje stará pověra o tom, že manželství uzavřené v květnu neskončí dobře. Snoubenci už tradičně, po na svatby bohatém dubnu, uzavírají v květnu sňatky spíš ojediněle.

Pardubice uctí památku neštěstí u Katyně

13.4.2010

Dvoudenní smutek za oběti letecké tragédie nejvyšších představitelů Polska bude Česká republika držet celý nadcházející víkend (v sobotu 17. a neděli 18. dubna). Vláda na svém úterním mimořádném zasedání rozhodla také o tom, že v sobotu v poledne uctí Česko oběti polského leteckého neštěstí minutou ticha a po oba dva dny budou státní vlajky vyvěšeny jen na půl žerdi. Vláda také doporučila organizátorům všech veřejných akcí zvážit, jak vhodným způsobem uctít památku obětí.

V Pardubicích začaly opravy výtluků

12.4.2010

Do konce května musí Služby města Pardubic zahladit stopy, které na městských silnicích zanechala letošní extrémní zima. Ta se promítla nejen do stavu komunikací, ale také do nákladů na zimní údržbu silnic a chodníků. Jen v tomto kalendářním roce „spolykala“ zimní údržba více než 20 milionů korun.

Město zkontrolovalo ukotvení branek

7.4.2010

Desítky branek na pardubických školních hřištích „prošly“ na počátku letní sezony přísnou kontrolou. Město chce mít jistotu, že na jeho hřištích, která jsou běžně přístupna veřejnosti, nehrozí pád špatně zajištěné branky, který byl v poslední době nejednou příčinou smrtelných úrazů malých sportovců.

Změny územního plánu otevřely cestu ke změnám v dopravě

6.4.2010

Pardubičtí zastupitelé 30. března schválili vydání VI. změn územního plánu. Náměstek primátora Alexandr Krejčíř označuje tento dokument za stěžejní pro to, aby se v Pardubicích pohnulo kupředu řešení špatné dopravní situace, která je již řadu let evergeenem volebních kampaní.

Komuniké

1.4.2010

z rady města konané dne 30. března 2010

Rada města odvolala ředitelku sociálních služeb

30.3.2010

Rada města odvolala na svém úterním zasedání Hanu Vičíkovou z funkce ředitelky příspěvkové organizace Sociální služby města Pardubic. Zároveň vyhlásila výběrové řízení na nového ředitele. Vičíková ve funkci končí k 30. dubnu 2010, do jmenování nového ředitele bude organizaci řídit dosavadní vedoucí Domova pro seniory U Kostelíčka Petr Krejčí.

1 5 9 10 11 12 13 14 15 16