Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

městská policie

Komise vybrala nového ředitele strážníků

16.4.2013

Odborná komise dnes vybrala muže, který by měl stanout v čele pardubické městské policie. Je jím bývalý policista Rostislav Hübl. Funkce by se mohl ujmout během několika týdnů.

Městské slavnosti

Pernštýnské náměstí se promění ve sportovní arénu

15.4.2013

Pardubice už dvacet let pořádají své Městské slavnosti. Kulaté jubileum přinese i zcela novou podobu podzimní části festivalu, které bude více zaměřená na sport. V rámci inovací vyroste na Pernštýnském náměstí sportovní plocha o rozměrech 40 x 20 metrů, včetně tribunky a osvětlení.

Doprava

Silnice v centru získá tichý kryt

10.4.2013

V Pardubicích se v letošním roce připravuje rozsáhlá oprava jedné z nejdůležitějších komunikací v našem městě. Nového povrchu se dočká silnice II/324 v úseku od mostu Pavla Wonky až po nadjezd u Globusu.

Chrudimka

Architekti představí Náhrdelník Chrudimky

5.4.2013

Odbor hlavního architekta pořádá ve středu 10. dubna od 17 hodin veřejnou prezentaci studie revitalizace nábřeží řeky Chrudimky. Cílem workshopu pořádaného v Divadle 29 je upřesnit zadání projektové práce projektu, kterému se pracovně říká Náhrdelník Chrudimky.

Vojta

Školáci se podívají „pod pokličku“

5.4.2013

Vojta ze ZŠ Resslova byl prvním školákem, který prožil jeden den se zajímavou osobností města. Vybral si generálního ředitele EBA Jana Andrlíka. Na vlastní oči tak mohl vidět, jak funguje pardubické letiště. Další členové Dětského parlamentu stráví svůj den s osobností v nejbližší době.

Radnice

Referendum se uskuteční 13. června

5.4.2013

Místní referendum o členění Pardubic se uskuteční 13. června. Obyvatelé Pardubic v něm budou rozhodovat o tom, zda má být město dál rozděleno na osm městských obvodů, nebo mají politici hledat model úspornější.

letní kino

Město podpoří letní kino, na další roky vypíše soutěž

5.4.2013

Město Pardubice bude v letošním roce dotovat provoz letního kina částkou 600.000 korun. Pro další sezony vypíše koncesní řízení, z něhož by měl vzejít provozovatel letního kina pro příští sezony.

mag-cedule.jpg

Město spouští on-line rezervaci pro registr vozidel

4.4.2013

Od 8. dubna budou mít Pardubáci možnost objednat se po internetu i na oddělení registru vozidel. Díky tomuto unikátnímu systému elektronizace úřadu se především pro klienty výrazně zkrátí čas strávený u přepážek.

nadjezd Paramo 1

Dopravu v Pardubicích čekají komplikace

3.4.2013

Jaro v Pardubicích bude pro motoristy komplikované. Ještě měsíc bude pokračovat omezení související s opravou nadjezdu u Parama, ke konci dubna začnou silničáři s postupnou opravou hlavní silnice od mostu Pavla Wonky až ke Globusu.

Cyklistika

Do práce na kole 2013 se blíží. Na cyklisty čekají výhry

2.4.2013

Od začátku dubna se můžete registrovat do dalšího ročníku soutěže Do práce na kole. Pokud se svým zaměstnaneckým týmem absolvujete během května alespoň dvě třetiny všech cest do práce na kole, máte šanci vyhrát.

1 58 115 116 117 118 119 120 121 171 228