Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

ZŠ Z.míru

Stavbaři „narazili“ při opravě školy na azbest

10.7.2013

Zahájení rekonstrukce základní školy na nábřeží Závodu míru přineslo nepříjemné překvapení. Stavbaři totiž pod pláštěm budovy, postavené v roce 1979, objevili materiál obsahující azbest. Nález zkomplikuje stavební práce i provoz školy. Děti však delší prázdniny rozhodně nečekají.

hřiště

Na pardubická hřiště kuřáci nesmějí

8.7.2013

V Pardubicích může vyjít od podzimu kuřáky cigareta draho. Město totiž vydalo novou vyhlášku, kterou se zakazuje kouření na desítkách veřejných hřišť a sportovišť.

Letní kino

Pardubické léto bude patřit především populárnímu biografu

28.6.2013

Prázdninové večery v Pardubicích si mohou příznivci stříbrného plátna opět po roce zpříjemnit ve společnosti letního kina. To se po ročním intermezzu u skateparku znovu přesouvá do Tyršových sadů.

Ředitel Městské policie Pardubice Rostislav Hübl

Nový ředitel se zaměří na bezpečnost v ulicích

27.6.2013

Rostislav Hübl, kterého 18. června zvolilo zastupitelstvo do funkce ředitele Městské policie Pardubice, má v dalším směřování poměrně jasno. Chce se více zaměřit na dodržování veřejného pořádku a za tím účelem dojde i k přesunu některých strážníků na jiné služebny.

Jan Mrňka

Při záchraně dítěte mu pomohla průprava od hasičů

26.6.2013

Mladíkovi, který počátkem června zachránil u mostu Pavla Wonky tonoucí dítě, prý zřejmě pomohla průprava, kterou získal jako hasič. To, že ani chvíli nezaváhal a spolu s dalším mužem skočil do rozvodněného Labe, aby zachránil tonoucí dítě, považuje za samozřejmost, o níž není třeba přemýšlet.

povodně

Obyvatele Pardubicka potrápily malé vodní toky

26.6.2013

Vydatný déšť uplynulých dní zvedl hladiny řek na Pardubicku. V úterý kolem 21:00 dosáhla Novohradka v Úhřeticích třetího povodňového stupně, o hodinu později platil stav ohrožení i na Chrudimce v Nemošicích. V Pardubicích rozlité toky zaplavily například několik chat v zahrádkářské kolonii u Chrudimky, voda z Bylanky „uzavřela“ podjezd mezi Rosicemi a Svítkovem a podobně.

"Preventistka" Miroslava Gorelčíková

Projekt Asistent prevence kriminality přináší první výsledky

25.6.2013

Pilotní projekt s názvem Asistent prevence kriminality spustila začátkem června pardubická městská policie. Jeho cílem je snížení kriminality a celkové zlepšení situace v Husově ulici, která je dlouhodobě brána jako sociálně vyloučená lokalita. Během prvního měsíce se již podařilo některé problémy v Husově ulici zredukovat.

spice.jpg

Povodeň Pardubicím zatím nehrozí

25.6.2013

Vydatné deště posledních dnů zvedly hladiny některých menších vodních toků. Pardubice ale zatím velká voda neohrožuje. Ani na jedné z řek na území, které Pardubice spravují v rámci pravomocí obce s rozšířenou působností, v úterý ráno nebyl vyhlášen ani nejnižší stupeň povodňové aktivity.

Hokejbal

Úspěšní hokejbalisté se na radnici pochlubili trofejí

21.6.2013

Historický sál pardubické radnice byl tento týden plný zlata. Náměstek primátorky František Brendl zde přijal mistry České republiky v hokejbalu v kategorii staršího dorostu HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice.

Silver A

Už rok můžete v Pardubicích putovat po stopách Silver A

21.6.2013

Pardubice si v těchto dnech připomínají 71. výročí událostí, které odstartovaly 27. května 1942 atentátem na zatupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Hrdinné a ve většině případů i tragické osudy občanů si už rok můžete připomenout při procházce po naučné stezce Pardubicemi po stopách Silver A.

1 59 114 115 116 117 118 119 120 174 232