Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

SMP

Veřejně prospěšné práce v Pardubicích netáhnou

22.4.2013

V Pardubicích vykonává k 1. dubnu veřejně prospěšné práce pouze 13 nezaměstnaných. Neziskové organizace se tu do zřizování těchto pozic příliš nehrnou, přestože od úřadu práce dostanou měsíčně až 11.000 korun jako příspěvek na mzdu a sociální a zdravotní pojištění.

Mag cedule

Kontaktní místo poradilo už 800 podnikatelům

22.4.2013

Jednotné kontaktní místo, které pomáhá nejen stávajícím podnikatelům, ale i zájemcům o podnikání a dalším klientům, funguje již čtvrtým rokem na pardubickém obecním živnostenském úřadu. Za tu dobu poradilo 838 klientům.

herna

Pardubice omezí propagaci hazardu

18.4.2013

Pardubice neuvažují o vydání vyhlášky, kterou by zakázaly provoz hracích přístrojů na území města. Budou se však snažit omezit propagaci hazardních her jejich provozovateli. Vedení města uvažuje i o zákazu provozu hracích přístrojů ve vybraných částech města.

půlmaraton

Půlmaraton láká i běžce z partnerských měst

17.4.2013

Dvacátý duben bude v Pardubicích patřit běžcům. V ulicích krajského města se poběží tradiční Vinařský půlmaratón, závod s mnohaletou tradicí. Mezi sportovci, kteří se vydají na trať závodu, bude i 19 běžců z pěti partnerských a spřátelených měst Pardubic.

Debata

O evropských projektech naživo

17.4.2013

Ve středu 24. dubna se ve velkém sále Divadla 29 (ulice Sv. Anežky České 29) uskuteční další multimediální diskuze o budoucí podobě města. Hostem pořadu „Ve středu týdne speciál“ bude primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Téma bude opravdu aktuální - Příprava a stav evropských projektů v Pardubicích.

Mapa nebezpečných přechodů

Pardubice soutěží o další osvětlený přechod

16.4.2013

V rámci bezpečnostní kampaně „Osvětlíme rizikové přechody“ pořádané Skupinou ČEZ bylo ve východních Čechách vytipováno deset nejnebezpečnějších přechodů, jeden z nich je v Pardubicích. Celkem bude osvíceno pět přechodů, dva vyberou odborníci, další tři veřejnost prostřednictvím internetové ankety.

půlmaraton

Na start půlmaratonu se postaví více než tisícovka běžců

16.4.2013

Pardubické ulice se opět po roce promění v atletickou dráhu. V sobotu 20. dubna se zde poběží další ročník Pardubického vinařského půlmaratonu. Už potřetí v řadě bude jeho součástí Mistrovství České republiky mužů a žen v půlmaratonu.

městská policie

Komise vybrala nového ředitele strážníků

16.4.2013

Odborná komise dnes vybrala muže, který by měl stanout v čele pardubické městské policie. Je jím bývalý policista Rostislav Hübl. Funkce by se mohl ujmout během několika týdnů.

Městské slavnosti

Pernštýnské náměstí se promění ve sportovní arénu

15.4.2013

Pardubice už dvacet let pořádají své Městské slavnosti. Kulaté jubileum přinese i zcela novou podobu podzimní části festivalu, které bude více zaměřená na sport. V rámci inovací vyroste na Pernštýnském náměstí sportovní plocha o rozměrech 40 x 20 metrů, včetně tribunky a osvětlení.

Doprava

Silnice v centru získá tichý kryt

10.4.2013

V Pardubicích se v letošním roce připravuje rozsáhlá oprava jedné z nejdůležitějších komunikací v našem městě. Nového povrchu se dočká silnice II/324 v úseku od mostu Pavla Wonky až po nadjezd u Globusu.

1 58 114 115 116 117 118 119 120 171 227