Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Ruch

V ulicích je v létě více hlídek. Kontrolují dodržování nočního klidu

24.7.2013

Letní měsíce a krásné teplé počasí s sebou každoročně přináší i větší problémy s dodržováním nočního klidu. Největší se pravidelně objevují v samotném centru města. Městská policie o problémech ví a snaží se je intenzivně řešit.

Zelená brána lešení

Zelená brána si žádá rozsáhlejší rekonstrukci

23.7.2013

Během rekonstrukce Zelené brány se objevily další problémy, které je třeba bezodkladně odstranit. Jde především o erozi kamenů ve fasádě, částečné porušení statiky objektu a přítomnost dřevokazné houby na ochoz brány. Rada města proto schválila navýšení rozpočtu oprav o zhruba 860 tisíc.

Nebezpečný azbest na ZŠ Závodu míru

Ze školy na Závodu Míru zmizí azbest do poloviny září

23.7.2013

Základní škola Závodu Míru by měla být do poloviny září bez azbestu. Odstranění tohoto nebezpečného materiálu, který je ve skryté konstrukci pláště, provede společnost PRIMA. Ta výskyt azbestu zjistila během přípravných prací na zateplení školy. Začátkem července to potvrdila Ekologická laboratoř Empla AG.

Kolo

Po městě na kole – bezpečně, rychle, plynule

22.7.2013

Zastupitelé v červnu schválili zásadní dokument pro budování infrastruktury pro cyklisty - cyklostezek, pruhů, zón tempo 30 a dalších opatření. „Plán bude podkladem při rekonstrukcích ulic a křižovatek nebo při návrhu nových staveb. Stezky a pruhy by na sebe měly výhledově navazovat, umožňovat bezpečnou a plynulou jízdu,“ říká Michal Koláček, náměstek primátorky města.

herna

Do konce prázdnin musí z ulic zmizet reklamy na hazard

18.7.2013

Koncem srpna uplyne „doba hájení“ pro majitele heren a kasin. Podle vyhlášky musí z ulic zmizet veškeré nápisy a poutače na tyto podniky. Aby na to provozovatelé nezapomněli, zajistí strážníci. Ti budou během hlídek majitele či obsluhu heren upozorňovat, že se termín blíží.

krajina

Hnojení není v rozporu se zákonem

17.7.2013

V současné době se na obor životního prostředí magistrátu obracejí obyvatelé, žijící zejména ve východní části Pardubic. Stěžují si na zápach z hnojení. Situaci prověřovala i Česká inspekce životního prostředí.

město - letecký

Pardubice – město nás všech

16.7.2013

V Pardubicích je v plném proudu příprava strategického plánu na léta 2014 až 2025. Hotov by měl být v létě příštího roku.

kontejnery-8.jpg

V Pardubicích přibudou barevné kontejnery

11.7.2013

V srpnu v Pardubicích přibude stovka nových kontejnerů na tříděný odpad. Ve městě tak bude možno najednou uložit už více než 1250 metrů krychlových starého papíru, plastů a skla. Toto množství odpadu by pokrylo hokejové hřiště do výšky zhruba 75 centimetrů.

ZŠ Z.míru

Stavbaři „narazili“ při opravě školy na azbest

10.7.2013

Zahájení rekonstrukce základní školy na nábřeží Závodu míru přineslo nepříjemné překvapení. Stavbaři totiž pod pláštěm budovy, postavené v roce 1979, objevili materiál obsahující azbest. Nález zkomplikuje stavební práce i provoz školy. Děti však delší prázdniny rozhodně nečekají.

hřiště

Na pardubická hřiště kuřáci nesmějí

8.7.2013

V Pardubicích může vyjít od podzimu kuřáky cigareta draho. Město totiž vydalo novou vyhlášku, kterou se zakazuje kouření na desítkách veřejných hřišť a sportovišť.

1 59 113 114 115 116 117 118 119 174 232