Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Dukla

IPRM rozšíří území, má i šanci získat víc peněz

28.3.2013

Město rozšíří Integrovaný plán rozvoje města pro pardubická sídliště Dukla a Višňovka o střed města a Polabiny. Zároveň má šanci získat na regeneraci veřejných prostranství na Dukle a Višňovce z evropských fondů zhruba o 60 milionů korun víc, než původně plánovalo.

mag-cedule.jpg

Komuniké

27.3.2013

ze schůze rady konané dne 26. března 2013

Fraňková-Netolický

Pardubice mají dostat šanci vyčerpat prostředky z IPRM

26.3.2013

Město dnes získalo příslib hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, že v pátek na jednání výboru Regionální rady Severovýchod podpoří změnu harmonogramu čerpání dotací z Regionálního operačního programu Severovýchod.

obvody

Primátorka: Je na policii aby vyhodnotila pochybení obvodů

26.3.2013

V minulém týdnu se místní média věnovala problematice auditů, které odhalily nedostatky týkají se zadávání veřejných zakázek na třech pardubických městských obvodech. Vedení města se zatím k výsledkům externích auditů nevyjadřovalo.

Předání kontejneru a kompostu

Tisící účastník sběru bioodpadu dostal tuny kompostu

26.3.2013

Poukaz na pět tun kompostu a „zelenou“ popelnici dostal od města Petr Křemenák, tisící účastník sběru bioodpadu v Pardubicích. Při příležitosti rozvozu kontejnerů novým účastníkům sběru předal šéf divize odpadů SMP Jiří strouhal Petrovi Křemenákovi stylové „ocenění“.

CreArt logo

Pardubičtí umělci v CreArtu bodují

25.3.2013

Mladí umělci z Pardubic sbírají v rámci mezinárodního projektu CreArt jeden úspěch za druhým. Po Ondřejovi Petrlíkovi, který byl vybrán k účasti na uměleckém semináři, který se uskuteční ve španělském Valladolidu, získal Martin Dašek účast na mezinárodní výměně v rakouském Linci.

domov pro seniory

Sociální služby podpoří místo EU město

25.3.2013

Kvůli zkrácení evropských dotací přišli pardubičtí poskytovatelé sociálních služeb celkem o 23 milionů korun. Město se proto rozhodlo podpořit tyto organizace ve dvou vlnách formou dotací. Ve dvou vlnách rozdělí Pardubice ze svého rozpočtu více než 12 milionů korun.

Zelená brána

Oprava Zelené brány začne po Velikonocích

22.3.2013

Zahájení rekonstrukce pardubické dominanty je naplánováno těsně po Velikonocích. Od 2. dubna do 30. června tak bude Zelená brána pro návštěvníky uzavřena, podchod pod ní však přístupný bude. Z rozpočtu na opravu město vyčlenilo 2,5 milionu korun.

Mag cedule

Psychologové zřejmě na školách zůstanou

21.3.2013

Školní psychologové, kteří působí od loňska zkušebně na pardubických základních školách, zřizovaných městem Pardubice, mají šanci, že na těchto pozicích zůstanou. Zkušenosti jejich zhruba půlročního působení ukazují, že jsou pro učitele i děti velkým přínosem.

služby-zeleň

Bioodpad třídí už tisícovka domů

20.3.2013

Pardubice vstupují do sedmého roku třídění bioodpadu s více než tisícovkou zelených kontejnerů. Za minulých šest let se díky sběru zelené hmoty vrátilo do přírody více než tisíc tun kompostu.

1 57 112 113 114 115 116 117 118 168 224