Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

půlmaraton

Půlmaraton láká i běžce z partnerských měst

17.4.2013

Dvacátý duben bude v Pardubicích patřit běžcům. V ulicích krajského města se poběží tradiční Vinařský půlmaratón, závod s mnohaletou tradicí. Mezi sportovci, kteří se vydají na trať závodu, bude i 19 běžců z pěti partnerských a spřátelených měst Pardubic.

Debata

O evropských projektech naživo

17.4.2013

Ve středu 24. dubna se ve velkém sále Divadla 29 (ulice Sv. Anežky České 29) uskuteční další multimediální diskuze o budoucí podobě města. Hostem pořadu „Ve středu týdne speciál“ bude primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Téma bude opravdu aktuální - Příprava a stav evropských projektů v Pardubicích.

Mapa nebezpečných přechodů

Pardubice soutěží o další osvětlený přechod

16.4.2013

V rámci bezpečnostní kampaně „Osvětlíme rizikové přechody“ pořádané Skupinou ČEZ bylo ve východních Čechách vytipováno deset nejnebezpečnějších přechodů, jeden z nich je v Pardubicích. Celkem bude osvíceno pět přechodů, dva vyberou odborníci, další tři veřejnost prostřednictvím internetové ankety.

půlmaraton

Na start půlmaratonu se postaví více než tisícovka běžců

16.4.2013

Pardubické ulice se opět po roce promění v atletickou dráhu. V sobotu 20. dubna se zde poběží další ročník Pardubického vinařského půlmaratonu. Už potřetí v řadě bude jeho součástí Mistrovství České republiky mužů a žen v půlmaratonu.

městská policie

Komise vybrala nového ředitele strážníků

16.4.2013

Odborná komise dnes vybrala muže, který by měl stanout v čele pardubické městské policie. Je jím bývalý policista Rostislav Hübl. Funkce by se mohl ujmout během několika týdnů.

Městské slavnosti

Pernštýnské náměstí se promění ve sportovní arénu

15.4.2013

Pardubice už dvacet let pořádají své Městské slavnosti. Kulaté jubileum přinese i zcela novou podobu podzimní části festivalu, které bude více zaměřená na sport. V rámci inovací vyroste na Pernštýnském náměstí sportovní plocha o rozměrech 40 x 20 metrů, včetně tribunky a osvětlení.

třída Míru

Město hledá firmu na rekonstrukci třídy Míru

10.4.2013

Plánovaná rekonstrukce třídy Míru je zase o krok blíž k samotné realizaci. Město ve veřejné soutěži hledá společnost, která by měla přeměnit současnou tvář třídy Míru na reprezentativní bulvár Pardubic.

Doprava

Silnice v centru získá tichý kryt

10.4.2013

V Pardubicích se v letošním roce připravuje rozsáhlá oprava jedné z nejdůležitějších komunikací v našem městě. Nového povrchu se dočká silnice II/324 v úseku od mostu Pavla Wonky až po nadjezd u Globusu.

Chrudimka

Architekti představí Náhrdelník Chrudimky

5.4.2013

Odbor hlavního architekta pořádá ve středu 10. dubna od 17 hodin veřejnou prezentaci studie revitalizace nábřeží řeky Chrudimky. Cílem workshopu pořádaného v Divadle 29 je upřesnit zadání projektové práce projektu, kterému se pracovně říká Náhrdelník Chrudimky.

Vojta

Školáci se podívají „pod pokličku“

5.4.2013

Vojta ze ZŠ Resslova byl prvním školákem, který prožil jeden den se zajímavou osobností města. Vybral si generálního ředitele EBA Jana Andrlíka. Na vlastní oči tak mohl vidět, jak funguje pardubické letiště. Další členové Dětského parlamentu stráví svůj den s osobností v nejbližší době.

1 58 112 113 114 115 116 117 118 172 229