Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

mag-cedule.jpg

KOMUNIKÉ

21.8.2013

z rady konané 20. Srpna 2013

trideni-odpadu.jpg

V Pardubicích lze separovat už i jedlé oleje a tuky

16.8.2013

K odpadům, které mohou pardubičtí občané ukládat odděleně, patří nově i jedlé oleje a tuky. Tento druh odpadu v minulosti často končil v kanalizaci, nebo v soukromých kompostech.

Letní tábor

Město podpořilo prázdninové pobyty pro 2058 dětí

16.8.2013

Město z Programu podpory volného času vyčlenilo 624 tisíc korun na prázdninové vyžití pardubických dětí. Touto částkou Pardubice dotovaly letní a příměstské tábory. Celoročně magistrát podporuje volnočasové aktivity pardubické mládeže. Pro letošek byla pro tento dotační program vyčleněna částka 1,5 milionu korun.

referendum

Referendum přišlo Pardubice na více než milion korun

14.8.2013

Červnové referendum, které mělo dát odpověď na otázku, jaký mají pardubičtí občané vztah k městským obvodům, přišlo město zhruba na 1,2 miliony korun.

Školy radon

Město opravuje školy za 42,5 milionu korun

12.8.2013

Pardubice stojí běžná údržba městských školních budov ročně kolem deseti milionů korun. Během prázdnin na údržbu a nutné opravy svých škol a školek město letos vynaložilo dalších téměř 12 milionů korun. Více jak 30 milionů korun pak spolkne Základní škola Závodu míru, kde se k plánovanému zateplení přidalo i nutné odstranění azbestu schovaného v plášti školy.

Nový vzhled aut MP

Auta městské policie dostávají nový kabát

7.8.2013

Uniformy strážníků zůstávají stejné, do ulic se však vydají v autech s novým vzhledem. Ten odpovídá novému grafickému manuálu města, který veřejnosti magistrát představí v září.

Cyklisté se mohou v Pardubicích těšit na novinky

Opravou povrchu začne projekt propojení cyklostezek

7.8.2013

Opravou silničního povrchu začne realizace projektu, jehož cílem je propojení cyklostezky na Dašické se stezkou u krajského úřadu. V první etapě zmizí během jednoho týdne ze silnice v úseku od Gymnázia Dašická zhruba do ulice Bubeníkova vyjeté koleje, bude také změněno vodorovné dopravní značení. Cena těchto oprav se vyšplhá na 1,4 milionu korun s DPH.

logolink

Technologické centrum ORP Pardubice

6.8.2013

Projekt „Technologické centrum ORP Pardubice a elektronické spisové služby v území“ je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu, prioritní osy 2, oblast intervence 2.1, v rámci výzvy č. 06 „Rozvoj eGovernmentu v obcích“.

CzechPOINT

CzechPOINT v budově bývalé reálky se stal terčem lupičů

5.8.2013

Neznámý pachatel vnikl v neděli večer do budovy bývalé reálky na Komenského náměstí, kde se zaměřil na přepážky CzechPOINTu magistrátu i kraje, bez povšimnutí nezůstala ani pokladna. Policie nyní zajišťuje důkazy pro další vyšetřování. Z toho důvodu je celé pondělí Czech POINT i pokladna na Komenského náměstí uzavřena.

Doprava

Nápor zájemců o řidičáky. Magistrát prodlužuje úřední hodiny

30.7.2013

Přepážky pardubického magistrátu s řidičskými průkazy zažívají v těchto dne velký nápor klientů. Prodlužují se tak čekací doby na podání žádosti o výměnu řidičského průkazu, o zápis profesní způsobilosti řidiče, podání žádosti o paměťové karty do digitálního tachografu a výdej hotových dokladů.

1 59 111 112 113 114 115 116 117 174 231