Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Pozvánka na druhý workshop

O Chrudimce tentokrát v mlýnech

30.5.2013

Odbor hlavního architekta pořádá v úterý 4. června další workshop k připravovanému projektu Náhrdelník Chrudimku.

_u7f8855.jpg

Návrhy Kašparova památníku budou k vidění v mlýnech

29.5.2013

Automatické mlýny od zítřka opět ožijí. Místo mouky se zde ovšem bude servírovat kultura. V rámci festivalu Automatické kulturní mlýny bude areál Gočárových mlýnů hostit multižánrové umělecké projekty.

Primátorka Fraňková při podpisu memoranda

Pardubice s Hradcem Králové připravují společné čerpání evropských dotací

28.5.2013

Zástupci Pardubic a Hradce Králové podepsali memorandum, které má oběma městům otevřít cestu k čerpání dotací z fondů EU. Vedení obou měst se dohodlo na posílení spolupráce, aby byl region na čerpání financí připraven.

Automatické mlýny

V Automatických mlýnech se místo mouky bude servírovat kultura

28.5.2013

Po sto jedna letech nepřetržitého mlýnského provozu se Automatické mlýny patrně navždy zastavily a očekávají, co bude dál. Alespoň na čtrnáct dnů budou teď místem nejrůznějších kulturních akcí a setkání.

Gampa

Atraktivní příležitost pro pardubické umělce

24.5.2013

Pardubičtí umělci mají díky zapojení města do evropského projektu CreArtu další zajímavou příležitost. Holandská sdružení id11 vyhlásilo výběrové řízení na projekt Delft OP ZICHT, kterého se mohou zúčastnit umělci z měst, která jsou do CreArtu zapojená, tedy včetně Pardubic. Osm vybraných pak bude mít příležitost zúčastnit se rezidenčního pobytu v holandském Delftu.

Rozpadlá kuželkárna v areálu Staré vojenské plovárny

Pardubice se zbavily nebezpečných objektů

23.5.2013

Jednotky pardubické městské policie se v pondělí podílely na likvidaci bývalé kuželkárny na Vinici. Budova, která již byla z velké části rozbořená, ohrožovala své okolí, proto musela být zcela strhnuta. Podobný osud potkal minulý čtvrtek přístavek bývalých jatek v Tyršových sadech.

mag-cedule.jpg

Komuniké

23.5.2013

ze schůze rady konané dne 21. května

tyrsaky-1.jpg

Dendrolog: posuzované stromy bezprostředně neohrožují okolí

17.5.2013

Pardubice na základě upozornění jednoho z občanů města, který varoval před sedmnácti nebezpečnými stromy v Tyršových sadech a žádal neprodlené pokácení jednoho z nich, nechaly tyto dřeviny posoudit Agenturou ochrany přírody a krajiny (AOPK). Dendrolog vyhodnotil stromy jako stabilní. K jejich kácení je nutné vydání povolení formou rozhodnutí.

Letecká bomba nalezená ve společnosti PARAMO v roce 1995

Výkopové práce u Parama skončily, evakuace už nehrozí

15.5.2013

Po čtyřech měsících ukončila v úterý (14. května) společnost GEOtest, provádějící sanační práce v okolí Parama, výkopové práce probíhající za stálého pyrotechnického dozoru. Skončilo riziko možného nálezu nevybuchlé munice z druhé světové války a tím evakuace velké části Pardubic.

Zelená brána lešení

Zelenou bránu zakrylo lešení. Vydrží do začátku prázdnin

15.5.2013

Oprava pardubické dominanty vstoupila do další fáze. Pracovníci stavební firmy už položili pod bránou novou kanalizaci a vyměnili dlažbu a v těchto dnech dokončují instalaci téměř padesát metrů vysokého lešení.

1 58 109 110 111 112 113 114 115 172 229