Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Večerní bruslení v modré barvě

2.7.2008

Příznivci in-line bruslí se mohou připravit na další projížďku večerními ulicemi města Pardubic. Akce Pardubice na bruslích pokračuje v pondělí 7. července ve 20:00 hodin.

Pardubický skatepark funguje již rok

30.6.2008

Největší zastřešený skatepark v České republice, který vyrostl v Pardubicích nedaleko hlavního nádraží, otevřel poprvé své brány pro veřejnost na konci června loňského roku.

Pardubičtí zastupitelé schválili zásady pro prodej bytů

30.6.2008

Zastupitelé města Pardubic se 27. června sešli na mimořádné schůzi, aby jednali o prodeji městských bytů. Původně měli zásady prodeje projednávat na pravidelném zasedání 17. června. Kvůli velkému počtu občanů, kteří chtěli jednání přihlížet, se však předsedové zastupitelských klubů dohodli na přesunutí jednání na jiný termín a do větších prostor výstavního centra Ideon.

Poslední předprázdninový chat s primátorem

24.6.2008

V pondělí 30. června v 16:00 budou mít občané Pardubic opět příležitost chatovat s pardubickým primátorem Jaroslavem Demlem. Ptát se mohou jako vždy na cokoli, na odpovědi má primátor ve svém kalendáři vyhrazenou hodinu.

Služby města vytvoří dceřinou společnost na likvidaci odpadů

19.6.2008

Služby města Pardubic a.s. (SmP) mají souhlas zastupitelstva k založení dceřiné společnosti, specializované na nakládání s odpady. Tento krok podle ředitelky Služeb Ley Tomkové zajistí další rozvoj společnosti, neboť v budoucnu umožní vstup strategického partnera právě do oblasti odpadového hospodářství, které je sice ziskové, ale v dalších letech se neobejde bez velkých investic.

Město podmiňuje prodej pozemků funkčností společenského sálu

18.6.2008

Zastupitelé města schválili na svém jednání 17. června dodatek smlouvy, která má v budoucnosti zaručit prodej dalších pozemků na Masarykově náměstí společnosti Bohemia – Sen. Pro druhou a třetí etapu výstavby v srdci Pardubic však izraelská společnost koupí pozemky podstatně dráž, než je získala pro stavbu obchodně – zábavního centra Palác Pardubice, které právě dokončuje. Pozemky však investor získá pouze v případě, že přistoupí na požadavek města a vybuduje v rámci Paláce společenský sál pro zhruba 400 lidí a technické zázemí a na pět let zaručí jeho provoz.

Zastupitelé se kvůli prodeji bytů sejdou v mimořádném termínu

17.6.2008

Zastupitelé města Pardubic budou o prodeji městských bytů jednat na zvláštním zasedání v pátek 27. června v 15:00. Původně měli zásady prodeje projednávat v úterý17. června v rámci programu pravidelného zasedání zastupitelstva. Kvůli velkému počtu občanů, kteří chtěli jednávání sledovat, se však předsedové zastupitelských klubů dohodli na mimořádném termínu.

Děti z „Benešovky“ namalovaly magické obrázky pro nemocnici

16.6.2008

Magické obrázky, které mají pomoci nemocným dětem, namalovali školáci ze Základní školy Benešovo náměstí. Ve středu je může veřejnost vidět na prodejní výstavě nazvané příznačně Magické obrazy, které léčí. Ve výstavní expozici bude na sto obrázků, které namalovali děti z prvního i druhého stupně základní školy.

Průvod městem odstartoval Zrcadlo umění

16.6.2008

Průvod dětí městem dnes odstartoval již osmý ročník projektu Zrcadlo umění, festivalu který má podpořit uměleckou výchovu a tvořivost. Nadšení a slavnostní náladu dětem nepokazil ani déšť, který skropil centrum Pardubic. Hravé a zpěvavé slavnostní zahájení Zrcadla umění, spojené s vypouštěním „zrcadélkových“ balónků, které mají festivalu přivolat sluníčko, si několik desítek pardubických dětí užilo na Pernštýnském náměstí jaksepatří.

1 6 8 9 10 11 12 13 14 16 21