Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Ordinace pro sociálně znevýhodněné

V ordinaci už provedli téměř šest set vyšetření

7.2.2019

Ordinace pro osoby ohrožené sociálním vyloučením, která v Pardubicích funguje již třetím rokem, se osvědčila. Zájem o tuto službu během dvou let postupně vzrůstal, město se proto rozhodlo prodloužit smlouvu o spolupráci se společností MUDr. Radoslav Svoboda, s.r.o. o minimálně další dva roky a i v následujícím období její provoz podpořit dotací ve výši 200 000 korun, zdravotní úkony přitom hradí zdravotní pojišťovny.

logo Pardubic

V Pardubicích vzniká Centrum duševního zdraví

4.2.2019

Spolek Péče o duševní zdraví, který již více než dvacet let lidem pomáhá žít s duševní nemocí, obstál ve výzvě ministerstva zdravotnictví a získal možnost zřídit v Pardubicích Centrum duševního zdraví (CDZ) a po dobu 18 měsíců čerpat z Evropského sociálního fondu na jeho provoz dotaci až 14,9 milionu korun. Vznik centra podpoří také město.

Ilustrační foto_byty Pardubice

Město chce zvýšit počet obyvatel dostupným bydlením

31.1.2019

Město hledá způsob, jak podpořit příchod obyvatel do Pardubic. Jednou z cest, jak ve městě udržet stávající obyvatele v produktivním věku a přivést nové, je zajištění dostupného bydlení. Město proto připravuje strategii, na jejímž základě by se v dlouhodobém horizontu měla zlepšit dostupnost bydlení pro všechny skupiny obyvatel.

07062011183.jpg

Město vybírá lokalitu pro nový domov seniorů

29.1.2019

V Pardubicích v současné době chybí pobytové kapacity pro seniory, kteří aktuálně potřebují celodenní péči, a žádostí o přijetí do domovů pro seniory stále přibývá. Město proto hledá lokalitu vhodnou pro výstavbou nového objektu.

Sportovec 2018

Anketa rozhodla o dalších nejlepších sportovcích roku

29.1.2019

Desítky oceněných sportovců a dva noví členové Síně slávy pardubického sportu. Takové jsou výsledky dalšího ročníku ankety Nejlepší sportovci Pardubicka za rok 2018, které přineslo včerejší slavnostní vyhlášení konané v Kulturním domě Hronovická.

les zima

Městské lesy sužuje lýkožrout a sucho

28.1.2019

Hospodaření v lesích města Pardubic v loňském roce ovlivnilo přemnožení lýkožrouta smrkového a velké sucho. Namísto úmyslné mýtní těžby tak lesníci likvidovali stromy napadené kůrovcem a ty, které nedokázaly odolat dlouhodobému suchu. Zároveň během roku 2018 v městských lesích vysázeli téměř 23 tisíc nových sazenic. Druhy stromů jsou voleny tak, aby vyhovovaly půdnímu typu i konkrétnímu stanovišti.

Předání defibrilátorů

Radnice po městě rozmístí další defibrilátory

25.1.2019

Několik defibrilátorů je již v provozu, další dva budou nově instalovány na sportovištích v Ohrazenicích a na Dukle. Zakoupení obou přístrojů včetně příslušenství vyšlo na necelých 90 tisíc korun a město je formou věcného daru předalo spolku FK Pardubice a Basketbalovému klubu Pardubice.

Terminál B - návrh

Zastupitelé rozhodli, pozemky pro terminál budou

25.1.2019

Je dojednáno. Pardubičtí zastupitelé většinově schválili odkup pozemků od společnosti EUROBIT REAL a.s., které město potřebuje k vybudování nového terminálu určeného pro regionální autobusovou dopravu. Koupě pozemků o celkové výměře 1 506 metrů čtverečných vyjde městský rozpočet na zhruba 7,6 milionu korun. Umožní však vybudovat terminál v rozšířené variantě, který nabídne maximální komfort pro cestující a potřebné zázemí pro řidiče.

výuka - škola

Pardubice zahajují projekt na podporu vzdělávání pedagogů a žáků

23.1.2019

Pardubice začaly s novým Místním akčním plánem rozvoje vzdělávání. Takzvaný MAP II naváže na plánování, které v regionu Pardubicka proběhlo v uplynulých dvou letech.

Bioodpad

„Zelených“ popelnic přibývá, město je dotuje

22.1.2019

U pardubických rodinných domů se stále častěji objevují vedle klasických popelnic i hnědé nádoby na biologický odpad. V loňském roce ukládalo odděleně odpad ze zahrad zhruba 37 procent obyvatel rodinných domů. Zájem o tuto službu roste přesto, že je placená. Za svoz biodpadu zaplatí účastníci 300 korun ročně, což je zhruba třetina nákladů na její provoz. Zbytek hradí město.

1 4 6 7 8 9 10 11