Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Primátor Pardubic Martin Charvát, předseda SMO ČR František Lukl, manažer ITI Hradecko-pardubické aglomerace Miroslav Janovský

Primátoři na rozvoj měst v příštím programovém období požadují 75 až 100 miliard

24.4.2019

Jednání primátorů všech sedmadvaceti statutárních měst České republiky v Pardubicích vyvrcholilo podpisem společného Stanoviska (viz příloha), které definovalo základní požadavky největších českých měst pro nové programové období Evropské unie (2021–2027).

Startovací byty - losování

Další startovací byty jsou rozlosovány

24.4.2019

Včerejší losování rozhodlo o budoucích nájemnících dalších startovacích bytů. Ve čtvrtém ročníku tohoto projektu cíleného zejména na mladé lidi město nabídlo pětadvacet bytů a přijalo téměř dvě stovky žádostí, tedy podobné množství jako v předchozích letech. Žadatelé přitom mohli vybírat z celkem osmi lokalit, z bytových jednotek o dispozicích 1+kk, 1+1 a 2+kk.

Ocenění města

Ocenění města si letos odneslo celkem sedm osobností

18.4.2019

Pardubice vyhlásily další osobnosti, které se významným způsobem podílely nebo nadále podílejí na rozvoji či propagaci města. Čestné občanství města Pardubic získali dva členové Klubu přátel Pardubicka, Jarmila Stibicová a Jiří Paleček, dalším pěti osobnostem byly v rámci slavnostního vyhlášení ve Společenském sále radnice předány medaile města.

Sukova síň

Filharmonici se v příští sezoně přesunou na univerzitu

16.4.2019

Komorní filharmonie Pardubice musí změnit pro příští abonentní sezonu své působiště. Z důvodu rekonstrukce Domu hudby, kterou Pardubický kraj jako investor plánuje zahájit v červnu letošního roku, bude uzavřena Sukova síň a koncerty tak budou přesunuty. Po pečlivém výběru náhradních prostor nakonec filharmonici najdou částečně nové útočiště v prostorách auly Univerzity Pardubice.

Radnice ilustrační foto

Startují zápisy do mateřských školek

15.4.2019

Zápisy do základních škol mají děti za sebou, nyní jsou na řadě zápisy do mateřinek. Přihlášky se přitom nevydávají v tištěné podobě v mateřských školách, rodiče si je od zítřejšího dne mohou vyplnit on-line prostřednictvím webové aplikace zapisy.pardubice.eu, kde se mimo jiné dozví, jak při zápisu postupovat krok za krokem.

parkovací automat

Záchytné parkoviště v kasárnách je připraveno

12.4.2019

První záchytné parkoviště v Pardubicích se pro řidiče otevře v pondělí 15. dubna. Návštěvníci města budou moci od tohoto data nechat své vozy v Masarykových kasárnách. Za celodenní parkování tu zaplatí pět korun. Avizovaná úprava parkovného ve městě se ale zatím nekoná.

defibrilátor BK

Prezentace ukáže, že pomáhat není těžké

12.4.2019

Řada lidí se bojí, že by nedokázala druhému pomoci v případě náhlé indispozice. Tyto obavy má alespoň z části zahnat prezentace první pomoci, včetně použití defibrilátoru, která se uskuteční 17. dubna na Dukle, v hale BK JIP Pardubice. Právě v basketbalové hale je umístěn jeden z defibrilátorů, které letos zakoupila pardubická radnice.

Nové gymnastické pomůcky

Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

10.4.2019

V Základní škole Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše 344 mají nové gymnastické pomůcky, barevnější, bezpečnější a variabilnější. Město jejich nákup z Programu podpory sportu podpořilo formou provozního příspěvku ve výši 120 tisíc korun, v rámci pilotního projektu si je navíc během jednoho roku budou moci vyzkoušet, případně zapůjčit i ostatní pardubické základní školy.

půlmaraton

Ulice města v sobotu zaplní půlmaratonci

10.4.2019

Další ročník Pardubického vinařského půlmaratonu promění o víkendu město v jedno velké běžecké centrum a i letos bude jeho součástí mistrovství ČR mužů a žen v půlmaratonu. Závodu dlouhého přibližně 21 kilometrů se navíc zúčastní téměř dvacet závodníků z měst, která s Pardubicemi již léta pojí spřátelené partnerství, pro některé ze zahraničních běžců to navíc nebude premiéra.

Vyhlášení nejlepších pedagogů 2018

Jeviště divadla včera patřilo nejlepším pedagogům

5.4.2019

Kreativita a inovace, motivace žáků či jejich příprava na různé soutěže. Nejen to rozhodlo o tom, kdo bude patřit mezi nejlepší pedagogy za rok 2018, jejichž vyhlášení se uskutečnilo včera na prknech Východočeského divadla Pardubice. Ze společného setkání, které se pravidelně koná u příležitosti oslav Dne učitelů, si pamětní list odneslo celkem 37 nominovaných osobností, 10 z nich získalo navíc také finanční dar.

1 5 7 8 9 10 11 12 13 15