Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

ilustracni_foto.jpg

Město v červnu plánuje další dražbu

7.6.2017

Pardubice chystají další dražební den nemovitých věcí. Tentokrát do dražby půjdou tři položky - garsoniéra, bytový dům a pozemek v Dražkovicích. Jak prohlídky nabízených nemovitostí, tak samotná dražba se uskuteční již během tohoto měsíce.

bazen_vizualizace.jpg

Pardubice odloží výstavbu druhého bazénu

5.6.2017

Rada města dnes na svém jednání zrušila výběrové řízení na dodavatele stavby pětadvacetimetrového bazénu v Aquacentru Pardubice. Důvodem je jednak skutečnost, že firma, která ve veřejné soutěži o tuto zakázku nabídla nejlepší podmínky, od účasti z technických důvodů odstoupila, ale zejména zastavení investičních dotací Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

Zrcadlo umění 2015

Tradiční přehlídka amatérské scény oživí nejen centrum města

2.6.2017

Na začátku června ožijí Pardubice v jarní části Městských slavností uměním a nadšením amatérských umělců. Zrcadlo umění nastavuje tvář jednotlivcům i souborům, malým i velkým, účinkujícím i divákům. Od 8. do 10. 6. budou na různých místech Pardubic, ať už v centru města či na jeho periferiích, probíhat představení, koncerty, soutěže, workshopy, výstavy, výtvarné akce a další události, které se dotýkají zejména amatérské kultury.

Koridory.png

Zkušební provoz se blíží, koridor se posune

2.6.2017

Od pondělí 5. června odstartuje na pardubickém přednádraží zkušební provoz. Novým terminálem městské hromadné dopravy tak začnou projíždět první trolejbusy, koridor pro pěší se naopak posune. Od příštího týdne se tedy veřejnost projde již po nové dlažbě.

Podpis smlouvy.jpg

Japonci otevřou novou pobočku přímo v Pardubicích

1.6.2017

Pardubice získaly nového zahraničního investora. Svou pobočku zde otevře japonská firma Central Glass, aby se přiblížila svým zákazníkům na českém a evropském trhu. O umístění pobočky přímo do Pardubic společnost přesvědčila zejména výborná dostupnost, vhodná lokalita v areálu SemtinZone i tradice v chemickém průmyslu, kterou se může krajské město pochlubit.

logo Pardubic

Uplynulá zima se projevila i v účtech za teplo

1.6.2017

Město Pardubice letos rozúčtovává spotřebu tepla v bytových domech za uplynulou zimu podle nové vyhlášky Ministerstva pro místní rozvoj. Vyhláška má spravedlivěji dělit náklady na vytápění v bytech, někteří nájemníci se ale bojí skokového zvýšení nedoplatků oproti minulým létům. V Pardubicích se ale oprávněnost těchto obav nepotvrdila. Přesto lidé, zejména kvůli dlouhé zimě, zaplatí za topení více než v loňském roce.

Perner

Na rekonstrukci přednádraží dohlíží Jan Perner

1.6.2017

Do prostoru pardubického přednádraží byla ve středu umístěna socha muže, který se v 19. století nejvíce zasadil o vybudování železnice do Pardubic a tím o další rozvoj města. Sochu, která je součástí památníku Jana Pernera, pro Pardubice zhotovil akademický sochař Jaroslav Brož. Stavitel železnic stojí přímo v dláždění a denně jej tak budou „potkávat“ lidé pospíchající na vlak. Zatím bronzový Perner „dohlíží“ na rekonstrukci multimodálníhu uzlu, která spěje do finále.

SV obchvat

ŘSD skupuje pozemky pro severovýchodní obchvat

1.6.2017

Téma obchvaty v Pardubicích je stále aktuální. Přípravy toho severovýchodního již běží, první návrhy kupních smluv jsou v těchto dnech odesílány majitelům potřebných pozemků. Stavebního povolení a následného zahájení stavby se tak zřejmě dočkáme v průběhu roku 2018.

Studánecký les

Studánecký les se mění v příjemné místo

29.5.2017

Studánecký les na okraji Pardubic se mění ze zarostlého porostu na místo lákající k příjemné rekreaci. S podporou Evropské unie zde město, v souladu se svou koncepcí posílení rekreačního potenciálu městských lesů, dokončilo první etapu projektu regenerace lesa. Z celkových nákladů 1,74 milionu korun pokryla dotace 93 procent.

1.Spalovna Rybitví

Zastupitelé schválili odkup spalovny

26.5.2017

Pardubičtí zastupitelé ve čtvrtek schválili odkup spalovny v Rybitví. Společnost AVE CZ, která usiluje o přestavbu nefunkčního zařízení na spalovnu nebezpečného odpadu, je ochotna městu areál odprodat za 35 milionů korun. Přestože možnost otevření spalovny v blízkosti krajského města obyvatele Pardubic děsí, většina zastupitelů až dosud návrh na její odkoupení odmítala.

1 5 7 8 9 10 11 12 13 14 18