Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Ilustrační foto_byty Pardubice

Město pronajme již stý startovací byt

19.2.2019

Projekt startovacího bydlení pro mladé vstupuje v Pardubicích do svého čtvrtého roku. Na jaře získá svůj nový domov již stý nájemník, kterému městský byt pomůže k osamostatnění. Město letos opět nabídne mladým rodinám i jednotlivcům čtyřletý pronájem 25 malometrážních bytů za zvýhodněné nájemné.

most Červeňák

Zastupitelé budou jednat o převodu pozemků na Červeňáku

18.2.2019

Pozemky v lokalitě Červeňák by již brzy mohly patřit městu. Finální verzi smlouvy o bezúplatném převodu, která byla vypracována po dohodě mezi Pardubicemi a Ministerstvem obrany ČR, dnes schválila rada, ve čtvrtek o ní budou jednat ještě zastupitelé. V případě, že ji odsouhlasí, budou ze strany města učiněny všechny kroky potřebné k převodu území o výměře přes 19 hektarů.

Průběh rekonstrukce radnice

Úředníci se brzy vrátí zpět na radnici

14.2.2019

Pardubická radnice sice stále ještě patří do rukou řemeslníků a restaurátorů, to se však v blízké době začne měnit. Jednotlivé práce v budově postupně finišují a úředníci se tak brzy budou vracet na svá původní pracoviště. První přesuny jsou plánovány již ke konci února, veškeré stavební a restaurátorské práce by přitom měly být hotovy do konce června.

společná rada město-kraj 2.2019

Jednaly rady města a kraje

14.2.2019

V tomto týdnu se uskutečnilo tradiční společné jednání Rady Pardubického kraje a Rady města Pardubic. Mezi témata patřila koordinace obou samospráv v případě investic v areálu Tesla Kyjevská a dopravního napojení Pardubické nemocnice, situace okolo vybudování autobusového terminálu, záležitosti Larischovy vily, Winternitzových mlýnů, Domu hudby či čerpání evropských dotací.

Radnice ilustrační foto

Úprava regulace parkovného pomůže dopravě i rezidentům

7.2.2019

Pardubice by od dubna měly přistoupit k úpravě regulace parkovného na území města. Navýšení cen má jednak pomoci dopravě v centru, jednak výrazně zlepšit parkovací možnosti rezidentů. Úpravy se přitom nedotknou plateb za parkovací karty pro rezidenty, jejichž cena zůstane i nadále 1200 korun za rok. O tom, zda ke změnám dojde, budou radní města rozhodovat na svém březnovém jednání.

Ordinace pro sociálně znevýhodněné

V ordinaci už provedli téměř šest set vyšetření

7.2.2019

Ordinace pro osoby ohrožené sociálním vyloučením, která v Pardubicích funguje již třetím rokem, se osvědčila. Zájem o tuto službu během dvou let postupně vzrůstal, město se proto rozhodlo prodloužit smlouvu o spolupráci se společností MUDr. Radoslav Svoboda, s.r.o. o minimálně další dva roky a i v následujícím období její provoz podpořit dotací ve výši 200 000 korun, zdravotní úkony přitom hradí zdravotní pojišťovny.

logo Pardubic

V Pardubicích vzniká Centrum duševního zdraví

4.2.2019

Spolek Péče o duševní zdraví, který již více než dvacet let lidem pomáhá žít s duševní nemocí, obstál ve výzvě ministerstva zdravotnictví a získal možnost zřídit v Pardubicích Centrum duševního zdraví (CDZ) a po dobu 18 měsíců čerpat z Evropského sociálního fondu na jeho provoz dotaci až 14,9 milionu korun. Vznik centra podpoří také město.

Ilustrační foto_byty Pardubice

Město chce zvýšit počet obyvatel dostupným bydlením

31.1.2019

Město hledá způsob, jak podpořit příchod obyvatel do Pardubic. Jednou z cest, jak ve městě udržet stávající obyvatele v produktivním věku a přivést nové, je zajištění dostupného bydlení. Město proto připravuje strategii, na jejímž základě by se v dlouhodobém horizontu měla zlepšit dostupnost bydlení pro všechny skupiny obyvatel.

07062011183.jpg

Město vybírá lokalitu pro nový domov seniorů

29.1.2019

V Pardubicích v současné době chybí pobytové kapacity pro seniory, kteří aktuálně potřebují celodenní péči, a žádostí o přijetí do domovů pro seniory stále přibývá. Město proto hledá lokalitu vhodnou pro výstavbou nového objektu.

Sportovec 2018

Anketa rozhodla o dalších nejlepších sportovcích roku

29.1.2019

Desítky oceněných sportovců a dva noví členové Síně slávy pardubického sportu. Takové jsou výsledky dalšího ročníku ankety Nejlepší sportovci Pardubicka za rok 2018, které přineslo včerejší slavnostní vyhlášení konané v Kulturním domě Hronovická.

1 2 3 4 61 121 181 241