Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

hřiště Závodu míru 4

Pardubice již investovali do zateplení škol půl miliardy

19.10.2018

Město Pardubice investovalo během posledních deseti let do zateplení školních budov zhruba půl miliardy korun. „Teplého kabátu“ se díky tomu dočkalo již 24 škol a školek. Zatím posledním, pětadvacátým, zatepleným objektem je Dům dětí a mládeže Alfa v Polabinách.

závodiště

Závodiště již v prosinci nabídne zimní radovánky

17.10.2018

Již letos v prosinci by se pardubické závodiště mělo stát cílem milovníků bruslení. Rada města v pondělí schválila uzavření příkazní smlouvy s Dostihovým spolkem, který bude na závodišti od prosince do února provozovat Zimní sportovní ledový park. Vybrán je dodavatel mobilního kluziště se skutečnou ledovou plochou, která by měla být připravena, včetně osvětlení, počátkem prosince.

7-buchtyada-foto-t.-kubelka.jpg

Týden pro seniory tentokrát odstartuje na Apolence

15.10.2018

Tradiční Týden pro seniory, který od příštího pondělí již po dvanácté pořádá Magistrát města Pardubic, letos odstartuje na zemědělském statku Apolenka. Pětidenní maraton akcí určených všem aktivním seniorům nabídne řadu exkurzí a seminářů či koncert zpěvačky Nadi Urbánkové.

Velká pardubická

Velký dostihový víkend přinese omezení v dopravě

10.10.2018

Pardubice budou o nadcházejícím víkendu žít největším dostihovým svátkem – Velkou pardubickou, kterou od čtvrtka 11. října předznamenají Městské slavnosti. Tyto dny přinesou do města nejen mnoho zábavy, ale také určitá dopravní omezení.

město - letecký

Pardubice hledají dodavatele chytrého parkování

9.10.2018

Zefektivnění parkování ve městě, nové parkovací automaty či přehled o obsazenosti parkovacích míst. Přesně to je předmětem zadávacího řízení, jejímž prostřednictvím Pardubice hledají dodavatele inteligentního parkovacího systému. Jakým způsobem budou tyto informace získávány a následně předávány do řídicího centra, ukážou výsledky tohoto řízení.

logo Pardubic

Výsledky voleb do zastupitelstva města

7.10.2018

V pátek 5. a v sobotu 6. října 2018 se konaly komunální volby. O složení nového zastupitelstva města Pardubic a jednotlivých městských obvodů rozhodlo 28 002 voličů (40,27 %).

logo Pardubic

O podobě sálu filharmonie rozhodne soutěž

2.10.2018

Pardubice vypíší architektonickou soutěž na přístavbu Domu hudby. Měl by v ní být multifunkční sál, který bude využívat nejen Komorní filharmonie Pardubice. Záměr na vypsání architektonické soutěže schválila rada města.

slavnosti ohňostroj

Podzimní městské slavnosti se ponesou v duchu první republiky

2.10.2018

Druhý říjnový víkend prostoupí centrum města prvorepubliková atmosféra. Módní přehlídky, dobová hudba, tematické prohlídky města i přednášky, historická vozidla jsou letošním tahákem stejně jako již tradiční lampionový průvod, oblíbený ohňostroj a koncerty známých interpretů na Pernštýnském náměstí. Doslova lahůdku si přichystali pořadatelé, a to staročeské a zabijačkové speciality v Pernštejnské hospodě. Workshopy a projížďky mašinkou jsou pak lákadlem pro děti, zkrátka slavnosti budou i letos pro celou rodinu.

lávka Vinice

Lávku pod Vinicí čeká rekonstrukce

2.10.2018

Lávka spojující ulici K Vinici s druhým břehem Chrudimky, kterou využívají pěší a cyklisté ke zkrácení cesty mezi Višňovkou a Pardubičkami, bude od 8. října uzavřena. Komunikace, kterou lidé hojně využívají například při cestách do pardubické nemocnice, projde rekonstrukcí, která potrvá do poloviny prosince.

Sázení lip

Na Palackého třídě „vyrostla“ nová lipová alej

26.9.2018

Palackého třídu od dnešního dne zdobí celkem jedenáct čerstvě vysazených lip. Výsadba lipové aleje, která nese jméno Lípy Svornosti a kterou zajistila Nadace pro rozvoj města Pardubic, má nejen připomenout 100. výročí od založení Československé republiky. Zároveň je prvním reálným krokem v rámci celkové revitalizace Palackého třídy, kterou město chystá.

1 2 3 4 60 119 177 236