Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Tyršovy sady

Tyršovy sady bodují u odborníků i u uživatelů

21.9.2017

Revitalizované Tyršovy sady si od svého znovuotevření v roce 2014 užívají přízeň obyvatel i návštěvníků Pardubic. Nyní se podzámecký park dočkal také ocenění odborné veřejnosti. Získal titul Stavba roku Pardubického kraje 2017 v kategorii staveb inženýrských a dopravních a veřejných prostranství a postoupil mezi 15 finalistů celostátní soutěže.

Pardubice znak

Most k nemocnici zabezpečí lana a sítě

21.9.2017

Práce, které zajistí, aby z pláště nadjezdu přemosťujícího u pardubické nemocnice železnici i pozemní komunikace, neodpadávaly části betonu, by měly skončit do konce září. Betonové desky budou stabilizovat ocelová lana a sítě.

Sportovní_park_Pardubice

Město podpoří sportovní kluby i mistrovství karatistů

20.9.2017

Město Pardubice pošle dotace sportovním klubům, tělovýchovným jednotám a dalším subjektům, které se podílely na programu Sportovního parku Pardubice. Prostřednictvím Programu podpory sportu podpoří také konání listopadového mistrovství Evropy v karate, jehož pořadatelství se, tak říkajíc na poslední chvíli, ujal klub Karate Lions Pardubice ve spolupráci s národním svazem.

Pravý břeh Labe 3

Archa představí pravý břeh Labe

18.9.2017

Středeční podvečer 27. září v Arše bude věnován představení Územní studie pravý břeh Labe - Polabiny. Návštěvníci zde budou seznámeni s podobou koncepční studie, kterou pro město zpracoval ateliér momentura s.r.o. a která se stane stěžejním podkladem pro řešení území mezi sídlištěm Polabiny a řekou Labe od mostu kapitána Bartoše po ulici Kunětická.

Svatba

Oddací síň se stěhuje do budovy bývalé reálky

12.9.2017

Rekonstrukce, na kterou se připravuje historická budova pardubické radnice na Pernštýnském náměstí, zasáhne i do svatebních obřadů. Na radnici si poslední páry řeknou své „ano“ v sobotu 23. září. Říjnové a listopadové svatby se budou místo v obřadní síni radnice konat na pardubickém zámku.

Doprava

Pardubice zkoumají své dopravní chování

7.9.2017

Od září v Pardubicích probíhá takzvaný průzkum dopravního chování. Na zvonky náhodně vybraných domácností tak budou zvonit tazatelé, kteří zjišťují, odkud kam a jakým dopravním prostředkem obyvatelé Pardubic cestují. Na základě průzkumu, který potrvá jeden rok, pak bude možné ve městě vytvořit podmínky umožňující efektivní dopravu.

Setkání aglomerací ITI

Aglomerace ITI po necelém roce vybraly projekty za více než 10 miliard korun

5.9.2017

Stovku výzev na podporu integrovaných projektů za téměř 15 miliard korun již vyhlásily metropolitní oblasti ITI. Příslib dotace zatím získalo 431 projektů za téměř 11 miliard korun. Sedm nejvyspělejších oblastí, na jejichž rozvoj vyčlenila česká vláda přibližně 30 miliard korun z evropských dotací, tak již zvládlo vypsat výzvy na polovinu alokovaných zdrojů. První výzvy přitom byly vyhlášeny teprve v říjnu loňského roku.

Dukla sportovní

Dukla sportovní se zrodí na prknech špičkových slovensko-českých architektů

4.9.2017

Sportovní areál na Dukle začíná od září měnit svoji podobu. Zatím alespoň na papíře. Největší projekční práce v historii města Pardubic budou pod taktovkou slovenské společnosti studený architekti s.r.o., která uspěla ve výběrovém řízení. To navázalo na první mezinárodní urbanisticko-architektonickou soutěž, prostřednictvím které se město rozhodlo najít autory budoucí podoby sportovního areálu na Dukle.

Filmaři Palach

Historické náměstí obsadí filmaři

30.8.2017

Filmaři, připravující film o posledních měsících života Jana Palacha, natočí několik scén do svého celovečerního filmu také v Pardubicích. Jako kulisa poslouží Pernštýnské náměstí, které se změní v pražský Václavák.

zvonice 2

Svátek památek potrvá dva dny

29.8.2017

Milovníci památek, kteří se každoročně v rámci Dnů evropského dědictví (EHD) vydávají na pouť po zajímavých a často i běžně nepřístupných objektech, mají důvod k radosti. Letošní ročník, pro Pardubice již patnáctý, bude totiž dvoudenní akcí.

1 2 3 4 57 113 169 225