Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Zel.brána současná

Omítnout či neomítnout

2.7.2019

Pardubice stojí před rozhodnutím, jakou cestou se vydat při opravě Zelené brány. Plášť věže, která je významnou renesanční památkou a dominantou města, chátrá, a je třeba jej opravit. Město nyní na webových stránkách spustilo anketu, jejímž prostřednictvím chce zjistit, jak obyvatelé města přijmou variantu doporučovanou odborníky, tedy navrácení věže do původní omítnuté podoby.

Okolí Domu hudby

Vedení filharmonie se po devíti letech změní

2.7.2019

Od ledna příštího roku bude Komorní filharmonie Pardubice (KFP) fungovat pod vedením nového ředitele. Na základě výsledků konkursu se řízení příspěvkové organizace města ujme Pavel Svoboda a vystřídá tak Jarmilu Zbořilovou, která byla v letech 2011 až 2013 pověřena řízením filharmonie, od roku 2014 zastává funkci ředitelky KFP a rozhodla se již nepřihlásit.

logo Pardubic

U letiště bude plnohodnotná zastávka MHD

1.7.2019

Pražská ulice (silnice I/2) v Pardubicích bude po právě probíhající rekonstrukci povrchu vozovky nejen pohodlnější pro řidiče, ale také komfortnější pro cestující MHD a bezpečnější pro chodce. U letiště ve směru od centra města totiž v rámci stavebních prací vznikne nová autobusová zastávka a přechod vedoucí k hlavní bráně letiště bude opatřen veřejným osvětlením.

logo Pardubic

Podpora města tábory nemine ani letos

26.6.2019

Konec školního roku je tu, období domácích úkolů a učení tak vystřídá sezona letních táborů, nejen těch pobytových, ale i příměstských. Město jejich pořádání podporuje formou dotace vyčleněné z Programu podpory volnočasových a vzdělávacích aktivit každoročně. Loni na organizaci táborů putovala částka zhruba 800 tisíc korun, letošní dotace se vyšplhala do výše téměř 940 tisíc korun.

závodiště

Dostihový spolek bude mít nového ředitele

25.6.2019

Rada města Pardubic na svém jednání v pondělí 24. června schválila na základě doporučení hodnotící komise Jaroslava Müllera jako vítěze výběrového řízení na pozici člena představenstva pověřeného řízením společnosti Dostihový spolek a.s.

Náhrdelník - grafika

Náhrdelníku Chrudimky přibude další článek

24.6.2019

V minulém týdnu začala další etapa budování náhrdelníku Chrudimky (úsek 66), projektu, který má na nábřeží řeky vrátit veřejný život a řeku naopak více zapojit do života obyvatel Pardubic. Nové komunikace pro cyklisty i pěší povedou od lávky u Vinice až po lávku u Ideonu.

Jednání Řídicího výboru ITI

Řídicí výbor ITI podpořil další „třináctku“ projektů

20.6.2019

Rekonstrukce významných památek, modernizace základních škol, podpora regionálních podnikatelů. Řídicí výbor ITI projednal dvacet nových projektů a třinácti z nich rozdělil téměř dvě stě milionů korun. Sedm záměrů za půl miliardy naopak vrátil k dopracování.

kolony Mas.nám.

Prázdninová dopravní omezení

19.6.2019

Pardubice čeká během prázdnin několik dopravních omezení. Pro řidiče bude asi „nejbolestivější“ obnova asfaltového povrchu Pražské ulice v úseku od nadjezdu u Parama, až za čerpací stanici u letiště a výstavba kruhové křižovatky Poděbradská a Kosmonautů. Komplikovanější cestu budou mít i milovníci koupání na písníku Hrádek, až do listopadu bude uzavřena silnice z Doubravic na Hrádek.

město - letecký

Radnice se zajímá o to, jak jsou lidé se životem ve městě spokojení

18.6.2019

Od června probíhá nejen v ulicích města dotazníkové šetření zaměřené na spokojenost obyvatel s životem v Pardubicích a způsob, jakým se během dne po městě přemísťují. Výsledky dotazníkového šetření, na kterém spolupracuje Magistrát města Pardubic s neziskovou organizací CI2, mají napomoci rozvoji města a zveřejněny budou v srpnu letošního roku.

1. místo ve sběru PET lahví - MŠ Čtyřlístek

Sběru PET lahví nadále vládne MŠ Čtyřlístek

17.6.2019

Soutěže ve sběru PET lahví, kterou pravidelně vyhlašuje pardubický magistrát se Službami města Pardubic, se pravidelně zúčastňuje mnoho základních i mateřských škol a ani letos tomu nebylo jinak. Novinkou byl 1. ročník ve sběru papíru, do kterého se zapojili žáci mateřinek. V předchozích ročnících se vždy na prvním místě ve sběru PET lahví umístila MŠ Čtyřlístek. I 19. ročník dopadl stejně.

1 2 3 4 63 125 186 248