Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Školka bez radonu

Od února probíhají další měření radonu

28.2.2017

Jak jsou na tom pardubické školky a školy s radonem, ukážou další kontrolní měření. Statutární město Pardubice ve spolupráci se Státním ústavem radiační ochrany se letos zaměřilo na ty objekty, u kterých byla již v roce 2011 naměřena zvýšená koncentrace radonu a od roku 2011 u nich bylo provedeno zateplení či jiné stavební úpravy.

spalovna-semtin.jpg

Rozšíření rybitevské spalovny má bránit územní plán

27.2.2017

Město Pardubice, sousedící s katastrálním územím obce Rybitví, podpoří snahu Rybitevských změnit územní plán tak, aby nebylo možno zvýšit stávající kapacitu spalovny nebezpečných odpadů, o jejíž opětovné zprovoznění usiluje společnost AVE CZ. O znění připomínky, kterou město vznese k návrhu nového územního plánu Rybitví, dnes rozhodla rada města.

Mapa

Pardubice rozdělí své mateřinky do obvodů

24.2.2017

Pardubice budou rozděleny nejen na městské a školské obvody, ale nově i na ty „školkové“. V souvislosti s povinnou předškolní docházkou a novelou školského zákona, která nabyla účinnosti k 1. lednu 2017, budou nyní v rámci města vyčleněny také tři školské obvody mateřských škol zřizovaných statutárním městem Pardubice.

jednání o memorandu.jpg

V rámci memoranda je nutné zajistit finanční zdroje

23.2.2017

Zástupci města Pardubice, Pardubického kraje, společnosti Foxconn a CzechInvestu mají za sebou další jednání o investicích do dopravy či školství v Pardubickém kraji. Memorandum o spolupráci město, kraj a společnost Foxconn podepsaly již v listopadu loňského roku. Jejich cílem je vybudovat takový projekt, který bude splňovat trendy moderního podnikání, životního stylu a který by obyvatelé města mohli plnohodnotně využívat.

Pravý břeh Labe 4

Město představí vizi pro pravý břeh Labe

22.2.2017

Pardubice již mají rozpracovaný koncept územní studie pro pravý břeh Labe, řešící budoucnost území mezi řekou Labe a sídlištěm Polabiny od mostu kapitána Bartoše po Kunětickou ulici. Atelier momentura, který studii pro město zpracovává, představí 14. března rozpracovaný koncept veřejnosti. Závěry z tohoto veřejného setkání budou použity při dokončení návrhu.

start.-byty3_kopie.jpg

Další startovací byty již mají své „výherce“

21.2.2017

Dnešní losování, které se uskutečnilo na pardubické radnici, rozhodlo, komu bude přiděleno dalších 26 startovacích bytů. Magistrát v letošním roce přijal přes 200 žádostí. Největší zájem byl o byty v ulici Sokolovská, Gagarinova, Bělehradská či Havlíčkova.

Přednádraží vizualizace celé

„Chceme cestujícím zajistit maximální komfort,“ říká náměstkyně Dvořáčková

21.2.2017

Řada obyvatel města a někteří členové zastupitelstva se pohoršují nad záměrem zbourat bytový dům na náměstí Jana Pernera. Podle vedení města by však Pardubice měly mít svou „vstupní bránu“, veřejné prostranství, které nabídne komfort a usnadní přestupy.

Slavín 2

Město převzalo péči o hroby sedmi osobností

20.2.2017

Město Pardubice převzalo do své správy péči o prvních sedm opuštěných hrobů významných osobností, tzv. hrobů v péči města Pardubic. Bude je na své náklady udržovat prostřednictvím Služeb města Pardubic. Již dnes jsou tyto hroby součástí Pardubického Slavína, tedy projektu Klubu přátel Pardubicka, který mapuje místa posledního odpočinku významných osobností.

radnice zlatá

Pardubice podpoří Den dětské onkologie

15.2.2017

Pardubice se v sobotu 18. února v rámci Dne dětské onkologie zapojí do osvětové akce „Rozsviťme do zlata“, která je součástí světové akce Light it up hope, light it up gold. Pardubická radnice na Pernštýnském náměstí bude nasvícena zlatou barvou a město tak spolu s řadou dalších měst v republice symbolicky podpoří onkologicky nemocné dětské pacienty.

ilustracni_foto.jpg

Právní poradnu již navštívily stovky občanů

15.2.2017

Nevíte, jak si poradit ve složitější životní situaci? Vyzkoušejte bezplatnou právní poradnu, která v Pardubicích funguje již přes pět měsíců. Advokáti z Pardubického kraje jsou občanům k dispozici každou středu v budově magistrátu ve Štrossově ulici, kde zájemcům poskytují základní právní informace k jimi dotazovaným věcem.

1 2 3 4 54 108 161 214