Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Foto památek EHD 2020

Radnice pomohla rodičům a školám. Testovací místa navyšují kapacity PCR testů

3.12.2021

Současná situace spojená s nízkými kapacitami PCR testů v Pardubicích, na které jsou děti odesílány hygienou, podle ředitelů základních škol ztěžuje výuku v pardubických ZŠ. Radnice se proto dohodla s některými registrovanými zdravotnickými zařízeními, které testování zajišťují, že denní kapacity PCR testů od příštího týdne navýší.

Scimed - darování ochranných prostředků

Pardubické sociální služby obdržely zásoby ochranných prostředků

30.11.2021

Poskytovatelé sociálních a zdravotních služeb obdrželi zásoby respirátorů a nanoroušek, které jim mají pomoci v prevenci proti koronaviru. Ochranné prostředky v celkovém počtu 296 300 kusů, které subjektům darovala společnost Scimed Biotechnologies, jež zajišťovala testování na některých pardubických školách, přitom putovaly do městem vytipovaných organizací, které je potřebují nejvíce.

trhy prázdné

Pardubické vánoční trhy se konat nebudou

26.11.2021

Pardubická radnice spolu s pořadatelem trhů dělala vše pro to, aby Pardubické vánoční trhy proběhly (i když ve zredukované podobě), nicméně aktuální vládní opatření situaci změnila a vánoční trhy letos v Pardubicích nebudou.

Hrob Durych

Přibývá hrobů v péči města

24.11.2021

Soubor hrobů významných osobností, o které se stará město Pardubice, se rozroste. Zastupitelé Pardubic schválili zařazení dalších tří pietních míst mezi hroby v péči města. Pardubice zřídily institut hrobů v péči města před pěti lety. S nyní schválenými tak bude město pečovat již o jedenáct pietních míst, připomínajících památku významných pardubických občanů.

Otevření hřiště v Jesničánkách

Zrekonstruované hřiště v Jesničánkách je opět otevřeno

24.11.2021

Upravené a s větší plochou ke sportování. Takové je nyní sportoviště v městské čtvrti Jesničánky, které se po zhruba dvouměsíční rekonstrukci znovu otevřelo nejen dětem, ale také veřejnosti. Město se na nákladech spojených s úpravou areálu podílelo s pátým městským obvodem, přičemž celkově rekonstrukce hřiště vyšla na téměř 1,3 milionu korun.

Na počátku záleží

Radnice spustila unikátní projekt „Na počátku záleží“

22.11.2021

Vzbudit zájem dětí o problematiku vztahů v rodinách a ukázat „zdravý“ pohled dětí na vztahy v rodině je cílem pilotního projektu pardubické radnice, který připravila pro žáky základních škol v Pardubicích v úzké spolupráci s Poradnou pro rodinu Pardubického kraje a Pedagogicko-psychologickou poradnou Pardubice. Tým psychologů by měl v rámci debat ozřejmit žákům ve věku 11 až 12 let, kam až nezdravé rodinné vztahy mohou dojít a jak zásadně mohou dítě a jeho další vývoj ovlivnit a narušit.

perník

Během adventu bude v Pardubicích opět vonět perník

12.11.2021

Na Advent s vůní perníku se mohou obyvatelé i návštěvníci Pardubic těšit i letos. Po úspěšném prvním ročníku této akce, kdy kavárny a cukrárny ve městě nabízely jednu perníkovou dobrotu lepší než druhou, se pořadatelé, tedy pardubické infocentrum a radnice, rozhodli pokračovat i letos.

Ocenění města

Na radnici se předávaly medaile města a čestné občanství

12.11.2021

Město ocenilo další své nejvýznamnější osobnosti, které se zasloužily o rozvoj města a šíření jeho dobrého jména napříč republikou. Vzhledem k tomu, že slavnostní akt, který je v Pardubicích již tradicí, byl v minulém roce kvůli pandemické situaci odložen, předali zástupci města medaile a čestné občanství nejen za rok 2019, ale také za rok 2020.

Jerlíny 2

Odborníci ošetří památné jerlíny

11.11.2021

Během příštího týdne arboristé ošetří tři vzrostlé jerlíny japonské na Wernerově nábřeží v Pardubicích. Práce jsou reakcí na samovolný pád jednoho z původně čtyř památných stromů. Pokud to počasí dovolí, začnou práce v pondělí 15. listopadu a potrvají jeden až dva dny.

Vánoční strom 2017

Vánoce přicházejí

10.11.2021

Vánoce se nezadržitelně blíží. Do adventu zbývají necelé tři týdny a Pardubice se připravují na toto sváteční období. Pracovníci Služeb města Pardubic již připravují vánoční výzdobu a na cestu se chystá i ústřední vánoční strom, který bude do Tří králů dominantou Pernštýnského náměstí.

1 2 3 4 73 145 217 289