Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

sdílená kola červ.

Modrobílá kola se v Pardubicích ujala

14.7.2020

Pardubice opět potvrzují, že jsou městem cyklistů. Bikesharing, neboli sdílení kol, tu funguje teprve dva měsíce, přesto je možné potkat modrobílá kola s logem provozovatele na každém kroku. Do systému nextbike se přihlásilo již přes tři tisíce uživatelů, zhruba polovina z nich sdílená kola také aktivně využívá.

Hasiči dezinfekce

Dobrovolní hasiči pomáhali, kde mohli. Nyní mohou žádat o podporu města

13.7.2020

Doba koronavirová prokázala, že mezi lidmi panuje silná vlna solidarity, společnými silami se například šily roušky, které dobrovolníci následně distribuovali mezi potřebné, zejména seniory či handicapované. Významnou roli v této těžké době sehrály také sbory dobrovolných hasičů (SDH) na území Pardubic, pro které město nyní vypisuje nový dotační titul s cílem podpořit jejich materiálně-technické vybavení a lépe je tak připravit na případné další krizové situace.

Kaple nejsv. Trojice

Město koupí kapličku Nejsvětější Trojice

10.7.2020

Město Pardubice odkoupí od dědiců původních vlastníků kapličku Nejsvětější Trojice, respektive to, co z ní po letech chátrání zbylo. Torzo stavby, stojící na pozemku města, pak předá spolku Omnium, který projevil zájem vrátit bývalou sakrální stavbu zpět do života.

Terminál Jih 1

Zastupitelé se vrátí k terminálu Jih

9.7.2020

Příprava výstavby terminálu Jih, který chce město Pardubice vybudovat v ulici K Vápence, postupuje podle plánu. Na podzim by měli zastupitelé města rozhodnout o tom, kdo bude stavebníkem terminálu, který by měl dopravně ulehčit centru Pardubic, a také o tom, jak bude stavba financována.

Radnice

Studie přiblíží podobu parkovacího domu u arény

9.7.2020

O podobě budoucího parkovacího domu vedle enteria areny rozhodne architektonická studie. Město by její kompletní verzi mělo mít k dispozici nejpozději do konce roku s tím, že jejím obsahem bude nejen návrh stavby celého objektu, ale také řešení dopravní situace u křižovatky Sukovy třídy a ulice U Stadionu. Jak kapacita parkovacího domu, tak i náklady spojené s realizací přitom vyjdou právě z návrhu stavby.

studánka ZŠ

Pardubické děti si mají kde hrát také o prázdninách

9.7.2020

Šestnáctka veřejných sportovišť po městě zůstává občanům, především tedy dětem, otevřena i během letních prázdnin. Jednotlivá hřiště jsou vybavena pro různé sporty, některá fungují při sportovních klubech, šestice z nich pak při pardubických základních školách. Město se snaží jejich provoz každoročně podporovat formou dotací, letos tak mezi sportoviště rozdělí částku 1,7 milionu korun.

SmP - kropící vůz

Pardubice hledají cesty, jak čelit vedrům

7.7.2020

Opakující se vlny veder nutí i česká města hledat cestu, jak tomuto trendu čelit a učinit tak život ve velkých sídlech pro jejich obyvatele snesitelnější. Pardubice připravují analytické podklady pro vlastní strategii, včetně návrhu vhodných adaptačních opatření.

Tábory ilustrační foto

Letní tábory se dočkají podpory města i letos

3.7.2020

Pardubické děti o letní tábory navzdory koronavirové pandemii nepřijdou ani letos. Přichystány jsou pro ně nejen ty pobytové, ale také příměstské a ty, které se konají v rámci dalšího ročníku Sportovního parku Pardubice. Město jejich pořádání každoročně podporuje, letos na jejich organizaci vyčlenilo z Programu podpory volnočasových a vzdělávacích aktivit dotaci ve výši téměř 900 tisíc korun.

Radnice

Pardubické mateřinky posílí po době koronavirové prázdninový provoz

29.6.2020

Mateřské školy zřizované městem se během prázdnin pokusí alespoň částečně vynahradit rodičům dobu, po kterou byly během koronavirové krize dětem nepřístupné. Mateřinky tak po dohodě s radnicí v rámci letního období rozšiřují provoz ve všech školských obvodech, rozvolněna budou také preventivní opatření.

Setkání na radnici

Primátor na radnici přivítal nového předsedu Krajské hospodářské komory

29.6.2020

Primátor Pardubic Martin Charvát na radnici přivítal nového předsedu představenstva Krajské hospodářské komory Pardubického kraje (KHK PK) Jozefa Koprivňanského. Společně se při svém jednání zabývali aktuální situací a dopady koronavirové krize, oba se přitom shodují, že obce by v důsledku pandemie své investice zastavovat neměly.

1 2 3 4 67 132 198 263