Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Stávající podoba sportoviště ZŠ Ressla

Město má jízdní řád na vylepšení školních sportovišť

19.7.2017

Nejen budovy škol a stravovací provozy, ale i školské sportovní areály potřebují investice. To jsou závěry analýzy pracovní skupiny pro školní sportoviště, kterou obdrželi radní a zastupitelé města. Jejím cílem bylo zmapovat stav školních venkovních sportovišť všech základních škol zřizovaných městem, stanovit jejich standardy a navrhnout priority pro rekonstrukce v nejbližších letech.

radnice_ilustracni_foto

Město chce na opravu Dělnické ulice získat dotaci

17.7.2017

Pardubice se budou ucházet o dotaci na rekonstrukci Dělnické ulice. Desítky milionů korun by město podle rozhodnutí radních mělo získat prostřednictvím národního programu na podporu podnikatelských nemovitostí a infrastruktury v příštím roce, kdy by se komunikace důležitá pro obslužnost průmyslové zóny v Černé za Bory také měla dočkat opravy.

voj.polic.1

K Vojenské policii putoval záchranářský batoh

14.7.2017

Vojenská policie Pardubice se nyní může pochlubit novým speciálním batohem se zdravotnickým materiálem pro poskytnutí předlékařské pomoci. Veliteli Vojenské policie pro Čechy Romanu Bisovi, jej předal náměstek primátora Pardubic Jan Řehounek.

Zahájení stavby cyklostezky Pardubice - Dražkovice

Stavba cyklostezky do Dražkovic zahájena

12.7.2017

Dnešním dnem odstartovala výstavba cyklostezky z Pardubic do Dražkovic. Město na její realizaci navíc získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), která pokryje náklady ve výši přibližně 2 miliony korun. Z městského rozpočtu tak na výstavbu 1. etapy cyklostezky z Pardubic do Chrudimi půjde zhruba 2,5 milionu korun. Trasa v délce 0,6 kilometru by měla být hotova zhruba do listopadu letošního roku.

logo-tahouni-1.jpg

Léto patří Pardubickým tahounům

12.7.2017

Prázdniny jsou v plném proudu a Pardubice nabídnou občanům města i jeho návštěvníkům znovu pětici skvělých akcí, které patří k Pardubickým tahounům - akcím s letitou tradicí, zvučným jménem, vysokou návštěvností, skvělou atmosférou… Pět letních tahounů představují jejich pořadatelé. Užijte si léto!

Bobr

„Bobr“ by mohl nově sloužit spolku aikido

10.7.2017

Spolek Aikido Pardubice by mohl mít své zázemí ve starém a již zchátralém objektu „Bobr“ nacházejícím se v dukelském lesoparku. Klub předložil vedení města objemovou studii, která detailně popisuje, jak by se areál dal rekonstruovat a následně využít nejen pro aktivity spolku. Opravený objekt by navíc mohla v dopoledních hodinách užívat základní škola J. Ressla pro hodiny tělocviku.

znak v dlažbě 2

Město v loňském roce hospodařilo vyrovnaně

3.7.2017

Hospodaření města Pardubice za rok 2016 skončilo kladnou bilancí hospodaření. Kladné saldo tak vyjadřuje skutečnost, že výdaje uskutečněné v roce 2016 byly nižší než příjmy finančních prostředků přijatých v roce 2016, a to o částku ve výši zhruba 80 milionů korun. Potvrdila to řádná účetní závěrka, kterou na svém posledním jednání, společně se závěrečným účtem města Pardubice za rok 2016, schválili pardubičtí zastupitelé.

DpmP

Provoz na Masarykově náměstí bude omezen

29.6.2017

Z důvodu havarijního stavu vozovky na křižovatce Masarykovo náměstí nebudou od pondělí 3. července do neděle 9. července spoje městské hromadné dopravy obsluhovat zastávku Masarykovo náměstí ve směru k ulicím 17. listopadu a Palackého. Uzavírka v daném směru se týká veškeré dopravy a objízdná trasa bude označena.

1. místo MŠ Čtyřlístek a odloučené pracoviště v Nemošicích

Soutěži PET lahví kraluje MŠ Čtyřlístek

26.6.2017

Přes pět tisíc pytlů, přes deset tun plastu. Takový je výsledek dalšího ročníku sběru PET lahví, který každoročně vyhlašuje pardubický magistrát ve spolupráci se Službami města Pardubic na mateřských a základních školách zřizovaných městem. Soutěž v letošním školním roce znovu ovládla Mateřská škola Čtyřlístek, které se tak podařilo dosáhnout hattricku.

Zámeček

Soutěžící čeká workshop na Zámečku

26.6.2017

O nejlepší návrh na rekonstrukci Památníku Zámeček se „utká“ celkem osm uchazečů. V rámci workshopu, který se uskuteční dnes přímo u památníku, soutěžící získají detailnější informace k plánované přeměně této Národní kulturní památky.

1 2 3 4 56 112 167 222