Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

MŠ Doubek

Nechte předškoláky doma, prosí město

30.10.2020

Město Pardubice, které je zřizovatelem 31 mateřských škol, se dnes po jednání krizového štábu, v souvislosti se šířením onemocněním covid-19, obrátilo na rodiče dětí které navštěvují mateřské školy s prosbou, aby, pokud je to možné, nedávali děti do školek a nechali je doma. Městu se zatím s velkým vypětím daří zajistit provoz předškolních zařízení, nicméně šířící se epidemie nutí ředitelky školek stále častěji k omezování jejich provozu.

Samolepka kovové obaly

Za čtvrt roku se vrátila do oběhu téměř tuna plechovek

27.10.2020

Pardubice v červenci zavedly separovaný sběr kovových obalů od potravin a nápojů. Za první tři měsíce touto cestou obyvatelé města vrátili do oběhu 721 kilogramů kovů. Tolik váží například zhruba 45.000 plechovek od nápojů.

Modernizace SSZ

Město modernizuje semafory na křižovatkách

26.10.2020

Pardubice pokračují v modernizaci světelného signalizačního zařízení (SSZ) na křižovatkách a posunou se tak v projektu Inteligentního řízení dopravy. Křižovatky bude možné díky jejich obnově řídit z dopravní ústředny, na dálku upravovat signalizační plány a v reálném čase regulovat aktuální dopravní situaci. Modernizace světelné signalizace by přitom měla být hotova do konce tohoto roku.

obnova Jahnova

Pardubice využijí Norské fondy k obnově zeleně

23.10.2020

Pardubice chtějí využít dotaci z Norských fondů, určenou pro boj se změnou klimatu. Usilují o podporu z těchto fondů na projekt obnovy stromořadí v Jahnově ulici a částečně na náměstí Republiky a také na pořízení územní studie sídelní zeleně.

Mlýny CPD řez

Projekty CPD a GAMPA by mohly získat vyšší podporu EU

23.10.2020

Pardubičtí zastupitelé včera odsouhlasili aktualizovanou verzi investičního záměru - stavební část na realizaci Centrálních polytechnických dílen a Galerie města Pardubic v areálu Automatických mlýnů. Finální rozpočet na stavbu obou projektů je sice navýšen, na rozpočet města by to však díky možné vyšší dotační podpoře, kterou chce radnice čerpat prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace, nemělo mít vliv.

Letní stadion pohled-tribuna-sever.jpg

Soutěž na opravu letního stadionu dostane další šanci

22.10.2020

Rada města Pardubic na svém čtvrtečním mimořádném jednání schválila zadávací dokumentaci pro vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele rekonstrukce fotbalového stadionu v centru města. Soutěž bude probíhat metodou „design and built“, tedy naprojektuj a postav. Stanovená maximální cena, která nesmí být překročena, je 357.371.900 korun bez DPH. Lhůta je 30tidenní, předpokládaným posledním dnem, kdy bude možné nabídku podat, bude 26. listopad 2020, pokud se lhůta nebude prodlužovat v případě upřesňujících dotazů.

logo Pardubic

Město vybralo firmu, která zrekonstruuje nadjezd Kyjevská

22.10.2020

Pardubice už znají firmu, která pro město zajistí rekonstrukci nadjezdu Kyjevská a jejíž jméno je klíčové pro získání dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Ve výběrovém řízení nakonec zvítězilo konsorcium firem Silnice Group a.s. a Společnost T.A.Q., práce na kompletní modernizaci klíčového nadjezdu u pardubické nemocnice by přitom měly odstartovat na jaře roku 2021.

Covid 2

Organizace poskytující sociální služby zatím nápor dotazů občanů zvládají

21.10.2020

Radnice v souvislosti s druhou epidemiologickou vlnou prověřila kapacity všech poskytovatelů sociálních služeb a dalších pomáhajících organizací. Aktualizovala jejich databázi a schopnost pružně reagovat na potřeby občanů Pardubic, aby mohla vytvořit varianty plánu pro případ, že vláda ještě zpřísní protiepidemiologická opatření, nebo pro případ zhoršení situace v krajském městě. Nejvíce rizikovou skupinou, které se opatření patrně nejvíce týkají, jsou stejně jako na jaře senioři.

logo Pardubic

Zastupitelstvo bude jednat v Ideonu

21.10.2020

Zastupitelstvo města Pardubic, které se uskuteční 22. října od 15:00, se nebude konat ve společenském sále radnice, ale v Ideonu. Důvodem je pandemie nemoci covid-19.

Terminál B schvál.verze

Terminál B má stavební povolení

20.10.2020

Nový terminál pro regionální autobusovou dopravu, který bude prakticky navazovat na pardubické vlakové nádraží, získal stavební povolení. Do konce roku by mělo být vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby, která má začít na jaře příštího roku.

1 2 3 4 68 135 202 269