Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

škola Závodu míru po rekonstrukci

Město plánuje modernizovat odborné učebny pardubických škol

24.1.2017

Radní města Pardubic včera schválili záměr rekonstrukce vybavení odborných učeben na pardubických základních školách. Celkem se jedná o osm zařízení, ve kterých by pak žáci mohli využívat kompletně nové učebny chemie, fyziky, matematiky, přírodovědy i učebny výpočetní techniky a dílny. V rámci rekonstrukce by navíc mělo dojít ke kompletní revitalizaci IT technologií včetně internetového připojení.

odpady

Nový plán odpadového hospodářství města pomůže předcházet vzniku odpadů

23.1.2017

Pardubice mají vypracovaný nový Plán odpadového hospodářství (POH) na období 2017 až 2026. Město na jeho základě stanoví cíle a postupy pro předcházení vzniku odpadů, omezování jejich množství a nebezpečných vlastností a dále pro jejich využívání a odstraňování.

logo Pardubic

Sakařovu ulici čeká kvůli nové kanalizaci uzavírka

20.1.2017

Rekonstrukce kanalizace uzavře od února ulici Sakařova. Její oprava a následné úpravy povrchu komunikace potrvají až do 31. července letošního roku. Na řidiče čekají omezení v přilehlých ulicích, na uživatele městské hromadné dopravy objízdná trasa.

iti4.jpg

Aglomerace má připravené výzvy na více než jeden a půl miliardy

18.1.2017

Hradecko-pardubická aglomerace pokračuje ve svém úspěšném naplňování schválené strategie ITI. Už v roce 2016 vypsala jako první ze sedmi aglomerací v České republice výzvy pro předkládání projektů a do současné doby schválila realizaci osmi významných aglomeračních projektů za téměř 278 milionů korun. „Řídicí výbor ITI schválil například výstavbu dopravního terminálu v Přelouči, nákupy speciálních trolejbusů v Hradci Králové a Pardubicích nebo projekt Státní vědecké knihovny v Hradci králové na ukládání a zálohování digitálních dokumentů,“ říká předseda Řídicího výboru ITI (ŘV ITI) a primátor města Pardubic Martin Charvát.

Černá za Bory - Žižín.png

Pardubice plánují výstavbu dvou cyklostezek. S podporou státu

16.1.2017

Vedení města Pardubice zažádá o dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na výstavbu dvou cyklostezek. Jedná se o trasy z Černé za Bory do Žižína a z Pardubic do Chrudimi. Dotace by měly v obou případech pokrýt 85 procent způsobilých nákladů, zbytek zaplatí město z vlastních zdrojů.

Sportovec 2016.jpg

Sportovec roku přinesl devětatřicet oceněných

13.1.2017

Další ročník ankety o Nejúspěšnější sportovce Pardubicka 2016 již zná své vítěze. Oceněno bylo celkem 20 jednotlivců, 6 družstev a ceny si odneslo také 6 trenérů. Nových členů se dočkala i takzvaná Síň slávy pardubického sportu, do které přibyli vynikající hokejový hráč a trenér Zdeněk Uher a trenér Luboš Bulušek, který se podílel na jediném titulu pardubických basketbalistů v historii. Slavnostního večera se zúčastnili také náměstci primátora Jakub Rychtecký s Jiřím Rozinkem a dorazila i náměstkyně ministryně školství pro sport Simona Kratochvílová.

Kontejner na bioodpad

Sběr bioodpadu už pokrývá téměř celé město

13.1.2017

Pardubice v letošním roce opět rozšiřují sběr biologicky rozložitelného odpadu, jako jednu z cest, jak snížit produkci komunálního odpadu ukládaného na skládky. Nově se nádoby na tzv. zelený odpad objeví u rodinných domů v Lánech na Důlku a v Opočínku. Rozšíření služby s sebou nese i nutnost rozdělit svoz bioodpadu do dvou dní v týdnu.

zimní radnice

Vedení města Pardubice se ohrazuje proti nepravdám kolem projektů „chytrých měst“

11.1.2017

Vedení města Pardubice se zásadně ohrazuje proti článku Sabiny Slonkové s názvem „Smart Cities v režii ANO: Čím dražší, tím lepší“, který byl uveřejněn na portálu www.neovlivni.cz a vyšel i v tiskové verzi této žurnalistické platformy.

znak v dlažbě 2

Město letos pošle peníze na sociální služby jako první

11.1.2017

Klienti pardubických poskytovatelů sociálních služeb se nemusí ničeho obávat. Zastupitelé a radní města (dotace do 50 tisíc schvaluje rada) již odsouhlasili dotace na rok 2017 ve výši přes 14,7 milionu korun z Programu podpory v sociální oblasti na sociální služby. Finanční prostředky tak na začátku roku zajistí financování 68 projektů, které zajišťují pobytové, ambulantní nebo terénní služby například seniorům, lidem se zdravotním nebo mentálním postižením, ale i potřebným rodinám s dětmi.

Radnice ilustrační foto

Identifikační listina projektu Terminál B se dočkala aktualizace

11.1.2017

Identifikační listina projektu (ILP) Terminál B se dočká změn. Na svém pondělním jednání je schválilo vedení města Pardubic. Projekt tak nyní má nového sponzora, došlo k posunu termínu realizace plánu, doplněni byli členové projektového týmu a rozšířena byla také projektová dokumentace. Původní verzi listiny schválila rada na svém zasedání v květnu roku 2015. Vývoj situace si však vyžádal jisté úpravy ve znění této listiny.

1 2 3 4 54 107 159 212