Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Logo - Tahouni

Pardubičtí tahouni společně vstoupili do nového desetiletí

28.1.2020

Do pátého společného roku vstoupily tradiční a kvalitní pardubické akce z oblasti kultury a sportu. Projekt, který je sdružuje, nese název Pardubičtí tahouni – magnet na akce, má v našem městě už dobrý zvuk a svým názvem zaštiťuje patnáct nejvýznamnějších událostí z širokého spektra žánrů, jakými jsou divadlo, film, folklór, klasická hudba, ale i odlišné podoby sportu, mj. motorky, letecká akrobacie a samozřejmě v neposlední řadě koně.

logo Pardubic

Pardubice budou mít nábřeží Václava Havla

24.1.2020

Ulice za Enteria arenou, veřejnosti doposud známá jako ulice Labská, brzy změní své jméno. Na včerejším jednání se na tom shodli zastupitelé města, kteří odsouhlasili, aby tato část nesla jméno bývalého československého a českého prezidenta Václava Havla, který se významným způsobem zapsal do historie národa.

Dukla sportovní - vizualizace - náhled na areál

DUKLU SPORTOVNÍ čeká dopracování všech etap

24.1.2020

Projekt DUKLA SPORTOVNÍ se po včerejším jednání zastupitelstva posouvá opět o kus dále. Práce na projektování první etapy můžou díky shodě zastupitelů pokračovat, město navíc nyní může prostřednictvím vypsání výběrového řízení začít hledat projektanta na zbývající dvě etapy, tak aby bylo připraveno na čerpání dotací.

Jan Nadrchal

Město má nového náměstka primátora

24.1.2020

Zastupitelstvo města schválilo do pozice náměstka primátora Jana Nadrchala (ANO). Nahradí ve vedení města bývalou náměstkyni za ANO Helenu Dvořáčkovou, která na svou funkci rezignovala k poslednímu prosinci 2019.

Řídicí výbor ITI

Řídicí výbor ITI podpořil další podnikatelské sny

22.1.2020

Podnikatelé v Hradecko-pardubické aglomeraci získali dalších více než 55 milionů korun na rozvoj svých aktivit. Řídicí výbor ITI podpořil devět projektových záměrů a umožnil jejich realizaci z evropských prostředků.

Náhrdelník - grafika

Cyklostezky lemují oba břehy Chrudimky

21.1.2020

S koncem loňského roku skončila výstavba cyklostezky a mlatového chodníku vedoucí po pravém břehu Chrudimky, od lávky u Vinice po lávku u Ideonu. Cyklostezka na levém břehu se také dočkala obnovy, neboť zde by vybudován nový mlatový chodník pro pěší a kočárky. Práce byly součástí projektu Náhrdelník Chrudimky a přišly zhruba na 13,6 milionů korun, na financování se bude podílet spolu s městem i Evropská unie dotací ve výši 4,8 milionů korun.

bruslení 3

Kluziště na závodišti bruslaře láká

17.1.2020

Zimní sportovní park na pardubickém závodišti má za sebou měsíc provozu. Zatímco milovníci běžek marně vyhlížejí sníh, bruslaři si kluziště s umělou ledovou plochou dosyta užívají. Za první měsíc provozu se na závodiště s bruslemi vydalo téměř jedenáct tisíc lidí, dětí i dospělých.

Podkova

Loňský rok přál opět jménům Eliška a Honzík

17.1.2020

Za loňský rok přivedli v pardubické porodnici na svět celkem 1556 miminek, přitom přes 600 z nich má trvalý pobyt v Pardubicích. Mezi dívčími jmény se nejčastěji vyskytovala Eliška, v případě chlapců Jan a obě jména tak obhájila prvenství z roku 2018.

odpady

Poplatek za odpad pokryje jeho likvidaci ze tří čtvrtin

8.1.2020

Pardubice, podobně jako řada jiných měst, letos zvýší poplatek občanů za likvidaci odpadů. Neměnil se víc než deset let, přestože stoupá objem likvidovaných odpadů i komfort služeb, které obyvatelé Pardubic v tomto směru mají.

1. miminko 2020

S Novým rokem přišlo v Pardubicích na svět jedno miminko

2.1.2020

Nový rok v pardubické nemocnici s sebou přinesl jediného novorozence. Čtyři minuty po půlnoci přišla na svět holčička Alžbětka, která se tak stala prvním a zároveň jediným pardubický miminkem narozeným 1. ledna 2020, prvním novorozencem v kraji a třetím miminkem narozeným na Nový rok v rámci celé ČR. Hodně štěstí a zdraví v životě jí a její mamince dnes osobně popřál také primátor města Martin Charvát.

1 2 3 4 64 128 191 254