Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

1.Spalovna Rybitví

Zastupitelé schválili odkup spalovny

26.5.2017

Pardubičtí zastupitelé ve čtvrtek schválili odkup spalovny v Rybitví. Společnost AVE CZ, která usiluje o přestavbu nefunkčního zařízení na spalovnu nebezpečného odpadu, je ochotna městu areál odprodat za 35 milionů korun. Přestože možnost otevření spalovny v blízkosti krajského města obyvatele Pardubic děsí, většina zastupitelů až dosud návrh na její odkoupení odmítala.

radnice při západu slunce

Město vypíše soutěž na prodej pozemků na Hůrkách

26.5.2017

O developerovi, který zastaví pozemky v areálu bývalých kasáren na Hůrkách, rozhodne veřejná soutěž. Návrh zásad pro prodej pozemků schválila minulý týden již Rada města Pardubic, včera prošel také u zastupitelů.

zámek_4.jpg

Pozvěte své známé do Pardubic! Od června do října máme nabitý program

24.5.2017

Pardubice leží na soutoku řek Labe a Chrudimky, jsou známé jako město perníku, koní, sportu, chemie… Ale to už určitě vy, milí spoluobčané, i vaši přátelé a známí víte a je na čase začít se těšit na skvělé akce, které rozhodně stojí za návštěvu! Tady je tedy pro všechny malá pozvánka!

Seminář MAP

Pardubice pokračují v MAPování škol

23.5.2017

Učitelé základních škol z Pardubic a okolí opustili na chvíli své třídy, aby se sešli na pardubické radnici. V rámci vzdělávacího semináře, který vedl zkušený lektor, psycholog a terapeut Oldřich Šolta, se zabývali otázkou, jak vytvářet zdravé vztahy ve třídních kolektivech.

Přednádraží_ilustrační foto

Zkušební provoz u přednádraží bude zahájen v červnu

22.5.2017

Podoba pardubického přednádraží se mění ze dne na den. Uplynulý víkend došlo k pokládce asfaltu na Palackého ulici, začátkem června bude překládáno trolejové vedení do prostor nového terminálu. Díky tomu dojde ke změně trasy trolejbusových linek. Trolejbusy budou kolem nádraží ČD projíždět nikoliv po Palackého ulici, ale terminálem.

To jsou Pardubice 7

Radnice vydala další číslo časopisu To jsou Pardubice.

18.5.2017

K dostání je jako vždy v pardubickém infocentru, v komorní filharmonii, na zámku, v divadle nebo na závodišti. Jaká témata jsme pro vás připravili tentokrát?

Pardubice na bruslích

Neděle bude patřit bruslařům

18.5.2017

Hned čtyřikrát v letošním roce zaplní pardubické ulice bruslaři. Příznivci inlinů se projedou městem v rámci akce Pardubice na bruslích poprvé již tuto neděli 21. května. Organizátoři pro účastníky připravili trasu dlouhou zhruba 10 kilometrů. Další projížďky jsou plánovány na 18. června, 13. srpna a 10. září.

radnice zlatá

Pardubická radnice patří mezi nejvstřícnější v kraji

18.5.2017

Pardubický magistrát patří podle průzkumu ministerstva vnitra mezi nejpřívětivější úřady v Pardubickém kraji. V hodnocení průzkumu, který ministerstvo provedlo mezi obcemi s rozšířenou působností, skončil magistrát na druhém místě. První se umístila Chrudim.

Cyklostezka_ilustrační foto

S výstavbou cyklostezky pomůže dotace

18.5.2017

Část cesty z Pardubic do Chrudimi bude pro cyklisty brzy o něco bezpečnější. Město totiž získalo dotaci na realizaci první etapy této trasy, tedy z Pardubic do Dražkovic. Z městského rozpočtu tak na její výstavbu půjde zhruba 2,5 milionu korun. Navrhovaná stavba je řešena jako sdružená stezka pro chodce a cyklisty a je součástí souboru staveb, jejichž záměrem je umožnit bezpečnější spojení těchto dvou měst.

Městské divadlo

Divadlo svého ředitele nezmění

17.5.2017

Ve vedení Východočeského divadla Pardubice pokračuje stávající ředitel Petr Dohnal, kterého na základě výběrového řízení jmenovala rada města na dalších šest let. Původní mandát měl řediteli skončit k 1. červnu letošního roku.

1 2 3 4 56 110 165 219