Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

TO Pardubicko - Perníkové srdce Čech

Pardubicko – Perníkové srdce Čech zahájilo veletrh v Brně křtem svého loga

18.1.2018

Nově vzniklá Turistická oblast (TO) Pardubicko – Perníkové srdce Čech zahájila svou prezentaci symbolickým křtem svého loga a představením propagačních materiálů na brněnském výstavišti, kde se koná letošní první veletrh cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2018. Na tento veletrh se tradičně sjeli aktéři cestovního ruchu z celé České republiky.

radnice_ilustracni_foto

Město prověřuje hospodaření Dynama

16.1.2018

Vedení města si posvítí na správné čerpání dotací a finanční operace uvnitř společnosti HC DYNAMO PARDUBICE a.s. Jasno by mělo být i v tom, zda předchozí management klubu předložil pro due diligence analýzu, na jejímž základě zastupitelstvo rozhodlo o nákupu akcií městem, správné a především kompletní podklady. Další kontrola pak je zaměřena na hospodaření klubu za poslední tři roky především v oblasti čerpání dotací města. Forenzní, tedy vyšetřovací audit by měl vnést jasno do hospodaření klubu v době, kdy byl jeho majoritním vlastníkem Roman Šmidberský. Město chce těmito kroky rozkrýt vše kolem finančních a obchodních záležitostí klubu.

EBA nový terminál

Nový letištní terminál se těší na první cestující

15.1.2018

V polovině roku 2016 se začalo, rok a půl poté je hotovo – v pondělí 15. ledna byla slavnostně přestřižena páska a tím slavnostně otevřen nový letištní terminál civilní části pardubického letiště. Stavební sdružení STRABAG a Chládek & Tintěra jako generální dodavatelé stavby zhotovili terminál, který ponese jméno aviatika Jana Kašpara a odbaví až dvě velká dopravní letadla současně. První cestující by měl přivítat koncem ledna.

Historické fotografie Pardubic

Krajská metropole si bude celý rok připomínat založení Československa i další „osmičková“ výročí

12.1.2018

Sláva v ulicích, výstavy, přednášky i koncerty – rok 2018 se ponese v oslavném duchu! V celé republice si budeme připomínat 100. výročí vzniku Československé republiky, ale také 50 let od srpnových událostí roku 1968. Na oslavách se bude podílet stát, města i stovky organizací a Pardubice rozhodně nezůstanou pozadu.

logo Pardubic

Město pouští do oběhu další startovací byty

9.1.2018

Třetí kolo startovacích bytů se blíží, pro letošní rok jich město uvolní celkem šestadvacet v deseti lokalitách Pardubic. Zájemci budou moci své žádosti podávat již 7. a 8. února, „výherci“ pak budou známi v závěru téhož měsíce. Veřejné losování se totiž uskuteční 27. února v Kulturním domě Hronovická.

Kulturní centrum Pardubice

S novým rokem odstartoval i kulturní program města

8.1.2018

Od Nového roku, tedy již přes týden v Pardubicích fungují dvě nové příspěvkové organizace města – Turistické informační centrum (TIC) Pardubice a Centrum pro otevřenou kulturu. Nahradily tak Kulturní centrum Pardubice (KCP), které zaniklo k 31. prosinci 2017 a které se město jako jeho zřizovatel rozhodlo restrukturalizovat. Akce a procesy, které byly v náplni KCP, pokračují pod správou nových organizací, lednový program již odstartoval.

Diskuze k parkování na Cihelně

Na Cihelně by mělo být regulované parkování

5.1.2018

Prezentace možných variant regulace systému parkování v pardubické místní části Cihelna a Stavařov proběhla ve čtvrtek v podvečer v aule Univerzity Pardubice. Město Pardubice, respektive jeho magistrát nechal studii zpracovat u společnosti Euroanalytics, s.r.o., která navrhla například řešení parkování v Mladé Boleslavi.

znak v dlažbě 2

Město podpoří Preventivně informační centrum

2.1.2018

Krajské ředitelství policie Pardubického kraje otevře ve městě nové Preventivně informační centrum. Veřejnost se zde formou přednášek bude moci seznámit například s tím, jak nebezpečná může být virtuální komunikace či jak se chovat v krizových situacích. Město na výstavbu a vybavení centra navíc uvolní z Programu prevence kriminality a zvyšování bezpečnosti částku ve výši 150 000 korun.

rekonstrukce radnice

Radnice je připravena pro stavbaře

28.12.2017

Pardubická radnice na Pernštýnském náměstí je s koncem roku připravena na příchod stavbařů. Jejich úkolem je zachránit před zničením jižní křídlo historické budovy, tedy to, jehož okna směřují do historického náměstí. Průzkum tu totiž prokázal napadení dřevěných konstrukcí dřevokaznou houbou. Celkem přijde rekonstrukce město na zhruba 67 milionů korun (s DPH).

Radnice

Dotace města dosahují rekordních čísel

22.12.2017

Město v příštím roce rozdělí více než sto milionů korun do několika oblastí. V rámci své dotační politiky tak Pardubice podpoří jak poskytovatele sociálních služeb, tak subjekty z oblasti sportu, kultury, cestovního ruchu či volnočasových a vzdělávacích aktivit. Část peněz je určena také na podporu ekologické výchovy, bezbariérovosti, prevenci kriminality i dobrovolných hasičů.

1 2 3 4 59 116 174 231