Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Gripeny na letišti Pardubice

20.9.2017

V nadcházejícím období bude na letišti Čáslav prováděna údržba letištních ploch, která si vyžádá odstavení letiště z provozu. Z toho důvodu budou na letiště Pardubice ve dnech 27.9. - 3.10. přesunuty letouny JAS 39 Gripen působící v rámci integrovaného protivzdušného systému NATINAMDS. Jejich nasazení ochraně vzdušného prostoru nad územím České republiky může být provedeno v kteroukoli denní i noční dobu. Žádáme občany o shovívavost k případné dočasně zvýšené hlukové zátěži z uvedených důvodů a děkujeme za pochopení.

V září bude město dražit nebytové prostory a dům v Nerudově ulici

12.9.2017

V září bude město dražit nebytové prostory a dům v Nerudově ulici - tentokrát však dražba proběhne v budově magistrátu ve Štrossově ulici. Dražit se budou nemovitosti v majetku města, konkrétně tři nebytové prostory v ul. Artura Krause č.p. 2316-2317 na sídlišti Dukla, které jsou užívány jako kadeřnictví, cukrárna a dětská herna a bytový dům č.p. 824 v Nerudově ulici poblíž náměstí Čs. legií. Dům je podsklepený, třípodlažní, s nevyužitým podkrovím. Na každém nadzemním podlaží je jeden byt s příslušenstvím. Dražby se uskuteční ve čtvrtek 21. září 2017 v zasedací místnosti č. 011 v přízemí budovy magistrátu v ul. Štrossova, č.p. 44. Zápis do všech dražeb bude probíhat od 12 hodin. Dražit se bude postupně. Začátek první dražby bude ve 13 hodin. Bližší informace jsou zveřejněny na úřední desce magistrátu nebo na webových stránkách města www.pardubice.eu v sekci Důležité informace.

Pardubice na bruslích

8.9.2017

Neděle 10. září bude patřit letos poslední bruslařské vyjížďce městem. Pardubice na bruslích vyjedou v 16 hodin z parkoviště u Tipsport arény. Přes deset kilometrů dlouhá trasa povede přes Sukovu třídu, ulicemi Hradecká, Bělehradská, dále přes kruhový objezd ulicí kpt. Bartoše a kolem nádraží přes Palackého třídu na Masarykovo náměstí. Stejnou trasu přes Polabiny, tedy ulicemi Hradecká, Bělehradská, kpt. Bartoše, Palackého a Masarykovo náměstí pojede peloton ještě jednou a přes Sukovu třídu skončí opět u Tipsport arény. Akce se v případě nepříznivého počasí konat nebude. Děkujeme všem řidičům za pochopení a trpělivost.

Most v ulici Kyjevská

6.9.2017

Most v ulici Kyjevská, který zde stojí již od roku 1964, čeká v nejbližších dnech oprava, a to z důvodu odpadnutí kapotážní římsy, ke kterému došlo v pátek 1. září. Odbor dopravy MmP se ještě tentýž den spojil s projektantem, jenž tuto stavbu a její rekonstrukci prezentoval zastupitelům v měsíci červnu, a také s ČVUT Praha. Oba tyto subjekty se během víkendu dostavily na místo, kde si prohlédly ulomený prefabrikát, včetně jeho ukotvení, a začaly hledat postup, jak situaci co nejdříve a nejefektivněji vyřešit. Odbor dopravy obdržel v pondělí 4. září návrh řešení, podle kterého je nutné aplikovat ochranu proti odpadnutí jednotlivých říms pomocí ocelových lan a sítí. Uvedené řešení bude po domluvě se Službami města Pardubic a.s. realizováno v co nejkratší době, v návaznosti na domluvě s Českými drahami, Správou železniční dopravní cesty a Ředitelstvím silnic a dálnic. Statika mostu však ohrožena není a doprava po mostě omezena nebude.

Uzavírky v rámci Pardubického triatlonu

21.8.2017

Již tuto sobotu 26. srpna se v Pardubicích poběží Pardubický triatlon. V souvislosti s konáním akce budou zcela uzavřeny tyto místní komunikace - Husova ulice po křižovatku s ulicí Štrossova, Mezi Mosty, U Mlýnů, Winternitzova, Na Ležánkách a Do Nového. Uzavírka potrvá od ranních 8:00 do odpoledních 16:00 hodin. Objízdná trasa povede ulicemi Bubeníkova, Štrossova, Dašická a po silnici I. třídy I/36 Na Drážce.

Odlet Gripenů

18.8.2017

Po dvou měsících opustí počátkem příštího týdne pardubické vojenské letiště stroje i personál 21. základny taktického letectva Čáslav. Pardubické letiště využívaly letouny L-39 Albatros, L-159 ALCA a JAS-39 Gripen po dobu rekonstrukce domovské čáslavské základy, na níž bude obnoven letecký provoz v pondělí 21. srpna.

Uzavírka nadjezdu

11.8.2017

Upozorňujeme, že v sobotu 19. srpna v době od 8:00 do 22:00 hodin bude uzavřen nadjezd z Polabin do Rosic. V obou směrech nebude možný průjezd mezi Bělehradskou ulicí na rychlodráhou ve směru na Hradec Králové, naopak od Rosic z ulice generála Svobody zůstane otevřen sjezd kolem nádraží Rosice. Důvodem je konání sportovně-kulturní akce s názvem Slide Czech. V době uzavírky nebudou do Rosic zajíždět spoje MHD linky č. 9.

Dotace bazén

11.8.2017

Město Pardubice požádá Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy o dotaci na přístavbu 25m bazénu ve svém aquacentru. Zastupitelstvo města Pardubic schválilo jak podání žádosti o dotaci, tak dofinancování stavby z rozpočtu města.Ta by dle projektové dokumentace měla stát téměř 51 milionů korun.

Nový ředitel SmP

11.8.2017

Služby města Pardubic mají nového ředitele. Na základě výběrového řízení se jím stal Aleš Kopecký, který byl v březnu, po odvolání ředitelky Lei Tomkové, pověřen vedením společnosti. Kopecký byl výběrovou komisí vyhodnocen jako nejlepší z jedenácti uchazečů, rada města výběr komise potvrdila a schválila Aleše Kopeského jako vítězného uchazeče na pozici člena představenstva pověřeného řízením a.s. Služby města Pardubic.

Sakařova ulice otevřená

1.8.2017

Sakařova ulice je po půlroce znovu otevřená. Rekonstrukce kanalizace uzavřela důležitou komunikaci ve městě letos v únoru, opravy a následné úpravy povrchu komunikace skončily 31. července.

1 6 7 8 9 10 11 12 17 25 33