Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Varování před zneužitím euroklíče

5.4.2016

V souvislosti s upozorněním Václava Krásy, předsedy Národní rady pro zdravotně postižené, informujeme i pardubické občany o podvodném jednání firmy Groziskon s.r.o. Firma obchází byty, kde bydlí osoby se zdravotním postižením nebo senioři a nabízí jim výměnu zámkové vložky u vstupních dveří. Firma Groziskon s. r. o., jejímž jednatelem je Pan Martin Pšenička, zneužila letáků na euroklíč a snaží se vnutit lidem montáž nové zámkové vložky, která však není eurozámkem. Za prodej zámků a jeho montáž si účtuje 11 000,- korun. K těmto nabídkám využívají historky o vyloupených bytech ve vedlejších domech či vchodech a zaštiťují se právě našimi letáky euroklíče. Pokud by se Vám někdo snažil vnutit výměnu zámkové vložky s tím, že Vám bude ukazovat leták euroklíčů, prosím v každém případě ho odmítněte a případně na něj zavolejte Policii ČR. NRZP ČR v současné době připravuje trestní oznámení na tuto firmu pro zneužití našich materiálů a názvu euroklíč.

Gripeny na letišti

31.3.2016

Od 1. dubna do 18. dubna bude na letišti dislokována letka JAS-39 Gripen. Od 12. - 19.dubna mohou být realizovány výcvikové lety těchto letadel, a to v pracovních dnech od 9:00 do 14:00 hodin.

Uzavírka 1.4.2016

31.3.2016

Dne 1. 4. 2016 bude uzavřena část ulice Štrossova - úsek mezi ul. Husova a ul. Na Vrtálně. Objízdná trasa povede ulicemi Husova – Bubeníkova – Jahnova – Na Třísle – Bělobranské náměstí.

Lhůta pro podání přiznání k dani z příjmů končí v pátek 1. dubna 2016

21.3.2016

Blíží se konečný termín pro podání přiznání k dani z příjmů pro ty poplatníky, kteří nemají ze zákona povinnost ověřit účetní závěrku auditorem, a pro osoby, které neuplatnili do 1. dubna 2016 u správce daně plnou moc ke zpracování a podání přiznání k dani z příjmů za rok 2015 pro daňového poradce (tyto osoby podávají daňové přiznání ve lhůtě do 1. července 2016). Od 21. 3. 2016 až do 1. 4. 2016 jsou na všech územních pracovištích Finančního úřadu pro Pardubický kraj rozšířené úřední hodiny do 18 hodin. Více na: www.financnisprava.cz.

Veřejná prezentace záměru revitalizace Letního stadionu

11.3.2016

Zveme vás ve čtvrtek 17. března na veřejnou prezentaci záměru revitalizace Letního stadionu v Pardubicích, která se uskuteční od 15 hodin ve Společenském sále radnice na Pernštýnském náměstí.

Uzavření MO II

29.2.2016

V úterý 1. března bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie uzavřen Úřad městského obvodu Pardubice II v ulici Chemiků v Polabinách. Ve středu 2. března již bude radnice opět fungovat podle úředních hodin.

Statistici začnou sbírat data k šetření Životní podmínky 2016

4.2.2016

Český statistický úřad zahajuje pravidelné šetření životních podmínek a příjmů domácností. Terénní zjišťování bude jako každoročně probíhat na území všech krajů, a to od 6. února do 5. června. Odborně proškolení zaměstnanci ČSÚ navštíví celkem 11 tisíc domácností, z nichž se více než polovina zúčastnila šetření i v loňském roce. Statistici se budou prokazovat průkazem tazatele a příslušným pověřením, které je ve spojení s občanským průkazem opravňují k provedení šetření Životní podmínky 2016. Ve všech fázích zpracování je zaručena anonymita zjištěných údajů a data jsou chráněna dle zákona. Více na: https://www.czso.cz/csu/czso/zacina-setreni-zivotnich-podminek-ceskych-domacnosti

Topoly u arény musí ustoupit plynu

27.1.2016

V nejbližších dnech budou pokáceny čtyři vzrostlé topoly na Sukově třídě, u parkoviště Tipsport arény. Musí ustoupit rekonstrukci nízkotlakého plynovodu. Rekonstrukci plynovodu, který je v havarijním stavu, provádí RWE. „Stromy jsou v těsné blízkosti plynovodu a při výkopových pracích bude zasaženo do jejich kořenového systému. Tím by byla narušena provozní bezpečnost těchto dřevin, proto musí být odstraněny,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Míča. „V případě odstraňování dřevin v ochranném pásmu plynárenské soustavy není třeba ke kácení povolení podle zákona o ochraně přírody a správce plynárenské soustavy je oprávněn podat pouze oznámení o kácení,“ dodal.

Odstraňování nebezpečných dřevin mezi Popkovicemi a Starými Čívicemi se kvůli mrazům odkládá

19.1.2016

Odstraňování nebezpečných stromů nebo větví u hlavní silnice mezi Popkovicemi a Starými Čívicemi, k němuž mělo dojít následující víkend 23. a 24. ledna, se kvůli ohlášeným mrazům odkládá. Město akci zrealizuje v náhradním termínu, až budou příznivější klimatické podmínky.

Revitalizace Pospíšilova náměstí

8.1.2016

Město získalo od Státního fondu životního prostředí příslib dotace na revitalizaci Pospíšilova náměstí. Projekt městského obvodu I může získat podporu až 400.000 korun, realizován musí být do konce letošního roku.

1 4 5 6 7 8 9 10 14 21 27