Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Hostem publicistického pořadu „Ve středu týdne“,…

15.5.2012

Hostem publicistického pořadu „Ve středu týdne“, který vysílá Český rozhlas Pardubice každou středu ve 14 hodin, bude 16. května primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Oprava třídy Míru, revitalizace Tyršových sadů a budoucnost městských obvodů. To jsou hlavní okruhy problémů, na které se primátorky Fraňkové bude ptát redaktorka Drahomíra Bačkorová. Dotazy mohou položit i obyvatelé Pardubic prostřednictvím mailové adresy redakce.pardubice@rozhlas.cz nebo na telefonním čísle 466 500 618.

Ve středu 16. 5. se v 10.30 uskuteční slavnostní…

14.5.2012

Ve středu 16. 5. se v 10.30 uskuteční slavnostní zahájení plavební sezony výletní lodi Arnošt z Pardubic. Loď prošla během zhruba čtyř měsíců rozsáhlou rekonstrukcí, je například vybavena novou strojovnou i motory, díky přidaným plovákům je vyvážená a stabilnější a má také nový design.

Do Pardubic dnes dorazil Ital Gianluca Ratta,…

23.4.2012

Do Pardubic dnes dorazil Ital Gianluca Ratta, který již téměř 12 let putuje pěšky se svým čtvernohým společníkem, fenkou Shirou, po celé Evropě. Za tu dobu společně „urazili“ více než 43 000 kilometrů a Gianluca prochodil více než 30 párů bot. Na své túře navštěvuje radnice a obecní úřady, kde sbírá potvrzení o tom, že byl v daných místech, aby mu mohl být uznán zápis do Guinessovy knihy rekordů, kde je prý prozatím registrován, za nejdelší pěší túru se psem. Na pardubické radnici ho přijal a potvrzení vystavil náměstek primátorky Jiří Rozinek.

Od začátku května bude spuštěný nový rezervační…

11.4.2012

Od začátku května bude spuštěný nový rezervační systém pro zájemce o vydání nového občanského průkazu nebo cestovního dokladu. Změna ovšem přinese přechodné omezení pro občany, kteří by v tuto chvíli chtěli využít stávající rezervační systém, nebude možné se objednat. „V současné době jsou až do konce dubna obsazené všechny termíny a nové objednávky tak bude přijímat až nový rezervační systém v průběhu května. Ti, kdo mají svůj termín do konce dubna zarezervovaný, samozřejmě řádně odbavíme,“ vysvětluje vedoucí oddělení Blanka Stehnová.

Na magistrátním mikrowebu věnovaném Tyršovým…

22.2.2012

Na magistrátním mikrowebu věnovaném Tyršovým sadům byl umístěný posudek, který k projektu Revitalizace Tyršových sadů zpracovala Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně. Posudek si můžete prostudovat zde http://tyrsovysady.pardubice.eu/proc-revitalizace/znalecky-posudek/posudek-mu.pdf.

Oddělení daní a daňových pohledávek se z budovy…

21.2.2012

Oddělení daní a daňových pohledávek se z budovy magistrátu na Pernštýnském náměstí přestěhovalo do budovy bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky. Sídlí tedy ve stejném objektu jako pokladna a agenda přestupků, kde se některé případy projednávají. Oddělení daní a daňových pohledávek klienti najdou ve 2. podlaží, kanceláře číslo B 244 až B247, telefon 466 859 677 až 466 859 681.

Klienti živnostenského úřadu Pardubice se mohou…

2.2.2012

Klienti živnostenského úřadu Pardubice se mohou od února objednat na jednání prostřednictvím internetu. Přes webové stránky města si mohou rezervovat datum i hodinu jednání a vyřídit tak své záležitosti bez čekání. Podobnou službu již v Pardubicích využívají žadatelé o pas, občanský či řidičský průkaz, nebo při registraci vozidel a také snoubenci pro rezervaci termínu svatby.

Zastupitelé města rozhodli o tom, že město nechá…

2.2.2012

Zastupitelé města rozhodli o tom, že město nechá zpracovat kompletní dokumentaci rekonstrukce náměstí Republiky jak pro úrovňové řešení dopravy, tak pro variantu zahloubením dopravy. Obě varianty budou dopracovány tak, aby bylo možno zažádat o vydání územního rozhodnutí.

Pardubickou radnici dnes navštívila velvyslankyně…

20.1.2012

Pardubickou radnici dnes navštívila velvyslankyně Indonésie. S primátorkou hovořily o fungujících obchodních vztazích s pardubickými firmami, o možné spolupráci s městem a univerzitou nebo o uspořádání indonéského dne v Pardubicích.

Zahájení stavebních a výkopových prací v okolí…

16.1.2012

Zahájení stavebních a výkopových prací v okolí areálu PARAMA, které měly začít v nejbližších týdnech a jsou spojeny s rizikem nálezu nevybuchlé munice z období druhé světové války, se odkládá. Jeden ze zúčastněných subjektů totiž podal v zákonné lhůtě odvolání proti rozhodnutí Stavebního úřadu Magistrátu města Pardubic o umístění stavby.

1 2 3 4 5