Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Pohotovost

15.8.2019

Ve čtvrtek 15. a pátek 16. srpna bude kvůli onemocnění službu konajícího lékaře mimo provoz lékařská pohotovost pro dospělé, sídlící v ulici Erno Košťála 1014. Pacienti se mohou v akutních případech obracet na příslušná oddělení pardubické nemocnice, která jsou o situaci informována.

Oprava silnice Mas. náměstí

5.8.2019

Průjezd přes Masarykovo náměstí bude o dvou srpnových víkendech omezen. Opravovat se budou betonové povrchy vozovek v obou směrech. V sobotu 17. a v neděli 18. srpna bude zcela uzavřena silnice na straně pojišťovny ČSOB (od třídy Míru po Sukovu třídu), o týden později 24.a 25. srpna oba jízdní pruhy v protisměru, tedy od Polabin, v úseku od Sukovy třídy po Palackého. Objízdná trasa bude v obou etapách oprav vedena po Palackého, ulicemi Kpt. Bartoše, Bělehradská do Hradecké ulice.

Opravy na Masarykově náměstí

8.7.2019

Ve čtvrtek 11. července začnou stavební práce při nichž bude dokončen povrch chodníku na Masarykově náměstí v úseku od budovy Magnum po ČSOB. Práce potrvají zhruba dva měsíce, v září tak již bude sjednocen vzhled povrchů chodníku od Sukovy třídy, přes Masarykovo náměstí až na třídu Míru a ulici 17. listopadu. Během oprav bude pro chodce uzavřena část chodníku od budovy Magnum po budovu ČSOB. Uzavírku bude možno obejít buď po chodníku kolem OC Atrium Palac na protější straně ulice, nebo průchodem mezi budovami Magnum a České pojišťovny.

Sladkovského opět průjezdná

24.6.2019

Sladkovského opět průjezdná. Služby města Pardubic dokončí v pondělí odpoledne opravu dlažby ve Sladkovského ulici. Od rána 25. června bude Sladkovského ulice opět normálně průjezdná.

Za odpadnutou omítkou z nadjezdu stojí povětrnostní vlivy

21.6.2019

Během včerejšího dne došlo k odpadnutí uvolněné izolační omítky z nosníku nadjezdu v ulici Kyjevská v části u vjezdu do bývalého autobazaru. Část omítky z pláště odpadla v důsledku povětrnostních vlivů, mostní konstrukce však nijak ohrožena není. Nadjezd následně čeká vizuální kontrola, kterou provedou Služby města Pardubic ve spolupráci s pardubickým magistrátem.

Uzavření Sladkovského

6.6.2019

Od 15. června do 13. července 2019 bude kvůli opravám zcela uzavřena Sladkovského ulice v úseku od Sukovy třídy po třídu Míru. Do druhé (jednosměrné) části Sladkovského ulice bude po dobu oprav možno vjet přes Pernerovu ulici, vlevo na třídu Míru a následně pak vpravo do ulice Sladkovského.

Zastupitelé budou od května dočasně zasedat v ABC Klubu

28.5.2019

Další jednání zastupitelstva se blíží a přinese s sebou změnu místa konání. Z důvodu rekonstrukce vzduchotechniky společenského sálu radnice se zastupitelé v následujících měsících budou scházet v prostorách ABC Klubu Na Olšinkách. Začátek čtvrtečního jednání přitom zůstává stejný, tedy od 15:00 hodin, přičemž v 18:00 hodin bude vyhrazen čas pro diskuzi. Zájemci mohou zasedání sledovat také prostřednictvím živého vysílání, odkaz na online přenos bude uveřejněn před zahájením jednání na úvodní stránce městského webu.

Uzavření odbočovacího pruhu I/37 MUK Doubravice

16.5.2019

Upozorňujeme, že při cestě po silnici I/36 od Lázní Bohdaneč na Pardubice nebude od pondělí 20. května možné odbočit doprava ve směru na Holice a Chrudim (silnice I/37 ). Uzavírka potrvá do 20. prosince.

Požár v areálu SemtinZone

6.5.2019

Dnes, zhruba v 8:21 hodin, došlo v areálu SemtinZone k požáru střechy výrobního objektu barev RY63. Při požáru došlo k viditelnému vývinu zplodin hoření, které však žádným způsobem neohrozily občany města a sousedních obcí. Proto nebylo nutno přijímat žádná preventivní opatření. Požár byl již v 8:42 hodin zlikvidován a zásah jednotky Hasičského záchranného sboru společnosti Synthesia, a.s. byl ukončen. Vedení města bylo o vývoji průběžně informováno.

Zkoušky Synthesia

12.4.2019

Společnost Synthesia dokončuje rekonstrukci stávajícího uhelného kotle na kotel s fluidním spalováním. Od 17. dubna budou po dobu přibližně jednoho měsíce probíhat komplexní zkoušky tohoto kotle. Během nich může dojít ke zvýšené hlukové zátěži či viditelným emisím prachových částic. Společnost Synthesia se předem omlouvá za možné komplikace a negativní doprovodné jevy.

1 2 3 4 5 6 7 9 17 25 33