Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stručné zprávy

Omezení provozu Štrossova

22.10.2019

Ve středu 30. října bude z technických důvodů po celý den uzavřena budova magistrátu ve Štrossově ulici 44. Stavební úřad, odbor životního prostředí, útvar hlavního architekta a další agendy sídlící na této adrese budou opět v provozu ve čtvrtek 31. října 2019.

Mimořádná zpráva

16.10.2019

Na území městského obvodu Pardubice 2, v ulici Družstevní a ulici Kosmonautů, a na území městského obvodu Pardubice 1, v ulici Hlaváčova, bylo nalezeno větší množství otrávených návnad. Věnujte prosím zvýšenou pozornost zejména svým psům a také malým dětem, které by mohly návnadu sebrat. V případě nálezu se obraťte na Policii ČR (158) nebo na městskou policii Pardubice (156).

Omezení provozu

15.10.2019

Odbor sociálních věcí pardubického magistrátu, sídlící ve druhém patře budovy v ulici U divadla 828, bude z technických důvodů od dnešního dne do konce týdne fungovat v náhradních prostorách. Až do 21. října odbor nebude vydávat průkazy na Senior taxi. Agenda veřejného opatrovnictví se provizorně přestěhovala do čtvrtého patra, kancelář 402, sociální pracovníci do kanceláře 418. Oddělení ekonomické a rozvojových koncepcí sídlí provizorně v zasedací místnosti ve třetím patře.

Kácení

5.9.2019

Na úterý 10. září je správcem městských lesů naplánována těžba souší a dalších rizikových stromů ve studáneckém lese, v lokalitě Lesní ulice zhruba v úseku vymezeném ulicemi U Zábran a Divišova. Město v této souvislosti žádá majitele vozů, parkujících v této lokalitě, aby své vozy po dobu kácení odstavili jinde. O plánované těžbě s prosbou o přeparkování vozidel byli, a ještě den předem budou, motoristé upozorněni lístky, které jim za stěrači nechají strážníci.

Pohotovost

15.8.2019

Ve čtvrtek 15. a pátek 16. srpna bude kvůli onemocnění službu konajícího lékaře mimo provoz lékařská pohotovost pro dospělé, sídlící v ulici Erno Košťála 1014. Pacienti se mohou v akutních případech obracet na příslušná oddělení pardubické nemocnice, která jsou o situaci informována.

Oprava silnice Mas. náměstí

5.8.2019

Průjezd přes Masarykovo náměstí bude o dvou srpnových víkendech omezen. Opravovat se budou betonové povrchy vozovek v obou směrech. V sobotu 17. a v neděli 18. srpna bude zcela uzavřena silnice na straně pojišťovny ČSOB (od třídy Míru po Sukovu třídu), o týden později 24.a 25. srpna oba jízdní pruhy v protisměru, tedy od Polabin, v úseku od Sukovy třídy po Palackého. Objízdná trasa bude v obou etapách oprav vedena po Palackého, ulicemi Kpt. Bartoše, Bělehradská do Hradecké ulice.

Opravy na Masarykově náměstí

8.7.2019

Ve čtvrtek 11. července začnou stavební práce při nichž bude dokončen povrch chodníku na Masarykově náměstí v úseku od budovy Magnum po ČSOB. Práce potrvají zhruba dva měsíce, v září tak již bude sjednocen vzhled povrchů chodníku od Sukovy třídy, přes Masarykovo náměstí až na třídu Míru a ulici 17. listopadu. Během oprav bude pro chodce uzavřena část chodníku od budovy Magnum po budovu ČSOB. Uzavírku bude možno obejít buď po chodníku kolem OC Atrium Palac na protější straně ulice, nebo průchodem mezi budovami Magnum a České pojišťovny.

Sladkovského opět průjezdná

24.6.2019

Sladkovského opět průjezdná. Služby města Pardubic dokončí v pondělí odpoledne opravu dlažby ve Sladkovského ulici. Od rána 25. června bude Sladkovského ulice opět normálně průjezdná.

Za odpadnutou omítkou z nadjezdu stojí povětrnostní vlivy

21.6.2019

Během včerejšího dne došlo k odpadnutí uvolněné izolační omítky z nosníku nadjezdu v ulici Kyjevská v části u vjezdu do bývalého autobazaru. Část omítky z pláště odpadla v důsledku povětrnostních vlivů, mostní konstrukce však nijak ohrožena není. Nadjezd následně čeká vizuální kontrola, kterou provedou Služby města Pardubic ve spolupráci s pardubickým magistrátem.

Uzavření Sladkovského

6.6.2019

Od 15. června do 13. července 2019 bude kvůli opravám zcela uzavřena Sladkovského ulice v úseku od Sukovy třídy po třídu Míru. Do druhé (jednosměrné) části Sladkovského ulice bude po dobu oprav možno vjet přes Pernerovu ulici, vlevo na třídu Míru a následně pak vpravo do ulice Sladkovského.

1 2 3 4 5 6 7 9 18 26 34