Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Opatření statutárního města Pardubice spojená se šířením koronaviru

Radnice

Pardubické mateřské školy se od příštího týdne znovu otevřou dětem

18.5.2020

Od 25. května do lavic znovu usednou někteří žáci prvního stupně základních škol a své brány dětem otevřou také mateřské školy zřizované městem Pardubice. Radní o obnovení provozu školek rozhodli na svém dnešním jednání, a to nejen na základě pozitivně se vyvíjející situace dané koronavirem, ale také podle výsledků dotazníkového šetření mezi jednotlivými rodiči.

Telefon

S koncem nouzového stavu přestane fungovat také informační linka magistrátu

13.5.2020

Speciální informační linka, kterou pardubický magistrát spustil v souvislosti s koronavirem a která byla v provozu zhruba od poloviny března, bude fungovat již pouhé dva dny. Vzhledem k tomu, že telefonátů začalo postupně ubývat, rozhodla se radnice provoz linky ukončit v tom samém týdnu, kdy skončí také nouzový stav vyhlášený Vládou ČR.

Výstava Od jara do léta

Pardubická kultura se po řadě omezení opět probouzí

12.5.2020

Kultura v Pardubicích se po době plné opatření a omezení daných koronavirovou pandemií pomalu, ale jistě probouzí. Spolu s tím své brány postupně otevírají také některé expozice, například Galerie města Pardubic (GAMPA) láká na interaktivní výstavu Být sněný, Šatlavu výstavního prostoru Mázhaus pro změnu zaplnily loutky a tradice.

nemocnice hl vchod

Na pohotovost do pardubické nemocnice

5.5.2020

Od května se změnilo místo, kam se mohou obracet nemocní pro lékařskou pomoc mimo ordinační hodiny svých praktických lékařů. Poté, co s dubnem ukončila činnost Lékařská pohotovost pro dospělé na Dubině zajišťují tuto službu, v rámci ústavních pohotovostních služeb, příslušná oddělení pardubické nemocnice.

parkovací automat

Končí bezplatné parkování v době karantény

28.4.2020

Vláda ČR k dnešní půlnoci zrušila své usnesení, rušící přechodně, po dobu nouzového stavu, parkovací zóny ve městech a obcích. V Pardubicích se začne opět platit parkovné na místech k tomu vyhrazených v pondělí 4. května. Od tohoto data je nutno dodržovat pravidla regulující parkování. Jejich dodržování bude kontrolováno.