Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Obecně o webu

Webové stránky Magistrátu města Pardubic jsou především webem úředním. To znamená, že zde najdete základní informace o samosprávě města, o jednotlivých odborech magistrátu a o agendách, které tyto odbory vykonávají. Pokud si nevíte rady s životní situací, která vyžaduje zásah magistrátu, je Vám k dispozici služba Koník. S její pomocí „projedete“ až k té správné osobě či příslušnému oddělení. Prostřednictvím on-line rezervací se také budete moci objednat na registraci motorových vozidel nebo k podání žádosti o nový občanský průkaz tak, aby Vás vyčkávání ve frontách neokrádalo o Váš čas. Web nově pamatuje i na informovanost občanů o významných projektech, které jsou v Pardubicích realizovány.

Jak už bylo zmíněno, je nový městský web především stránkami úřadu. Přesto má ambice plnit současně úlohy webu občanského. Vedle samozřejmých informací o městě a jeho historii přináší zprávy o dění v městem zřizovaných společnostech z oblasti kultury či školství. Díky nové struktuře se stává rozcestníkem, z něhož snadno a rychle najdete cestu k jízdním řádům v městské hromadné dopravě, k informacím o svozu komunálního odpadu a také k aktuálnímu přehledu kulturních a sportovních akcí ve městě.

Doufáme, že na internetových stránkách pardubického magistrátu spolehlivě najdete vše, kvůli čemu jste na ně zavítali. A pokud ne, napište nám. Uvítáme každý podnět, díky němuž budeme moci služby poskytované městským webem co nejvíce přiblížit požadavkům Vás, občanů města a všech, kteří se o dění v Pardubicích zajímají.