Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Velký úspěch polabinských „firem“ na veletrhu v Náchodě!

Že vám nic neříkají firmy Gravity s.r.o., Real Force, Elder, Moudří doučovatelé, Lovely Drinks…? Ani nemohou – jsou totiž fiktivní! A právě studentský a žákovský veletrh těchto „jen jako“ firem hostilo v únoru Divadlo Josefa Čížka v Náchodě.

Veletrh

A mezi mnoha fiktivními podniky z celé republiky se neztratily ani dvě „firmy" z polabinské Základní školy Prodloužená – Korálkování s.r.o. a RedDot Agency. Učitelé Julie Miletínová a Pavel Doležal doprovázeli do Náchoda celkem devatenáct žáků. A jelikož byla polabinská „základka" na této akci z Pardubic jediná, mohli se žáci z obou zmíněných firem navíc právem považovat za reprezentanty našeho krajského města!

Prestižního veletrhu se účastnilo celkem 24 fiktivních firem a kromě žáků z Pardubic zde reprezentovaly své školy a města také děti z Poličky, Jánských Lázní, Náchoda, Stráže pod Ralskem, Trutnova, Červeného Kostelce či Kostelce nad Orlicí. A přestože se jednalo již o 4. ročník, vůbec poprvé se zde prezentovaly, kromě středních škol, také školy základní.

Hodnotící komise se zaměřovala především na úvodní prezentaci a dále pak na vzhled stánku, obchodní rozhovor a účetní doklady. Součástí veletrhu byla však i soutěž o nejlepší katalog a nejsympatičtější firmu. Nejprestižnější cena – O nejlepší fiktivní firmu letošního veletrhu, byla tentokrát rozdělena na dvě kategorie. Pro základní školy a pro střední školy. A právě v kategorii základních škol zaznamenala polabinská ZŠ Prodloužená obrovský úspěch, když obě firmy dosáhly na „pódiové" umístění. Třetí místo obsadili chlapci z RedDot Agency a ještě o stupínek lépe dopadlo Korálkování s.r.o., které tak bralo pomyslnou stříbrnou medaili! Odměnou pak byly dětem nejen sladkosti v podobě medovníku, ale též potřebné věci do firmy, jakými určitě jsou propisovací tužky, pastelky, šanony...

Fiktivní firma je nástrojem pro rozvoj podnikatelských kompetencí žáků středních a vyšších odborných škol. Poskytuje jim možnost aktivně rozvíjet své obchodní dovednosti a znalosti. Jedná se o virtuální společnost, která je vedena, jako by skutečně existovala. Simuluje reálné procesy, produkty a služby.

Jan Šafář