Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Na školní zahradě vykvetl „velikonoční strom“!

Strom, na kterém je přibližně 150 kreslených vajíček, „vykvetl“ ve čtvrtek na naší školní zahradě. Postaraly se o to děti ze družiny a zejména pak paní vychovatelka Miloslava Jehličková, která se chopila samotného zdobení.

ZŠ Polabiny 2 Prodloužená

„Minulý rok jsme se s rodinou vraceli z nějakého výletu v jižních Čechách a cestou jsem viděla strom, který byl krásně ozdoben velikonočními vajíčky. A tak mě napadalo zrealizovat něco podobného i u nás ve škole. Nadchlo mě to natolik, že jsem to poté ve škole opravdu zorganizovala,“ zavzpomínala paní vychovatelka na prvopočátek této myšlenky. Loni měla tato akce premiéru a letos se tak do velikonočního hávu oblékl strom podruhé. Oproti loňsku na něm však vajíček přibylo…

Děti z družiny společně s paní vychovatelkou postupně nosily vyfouknutá vajíčka a ve škole je poté nejrůznější technikou zdobily. „V případě kraslic se kreativitě meze nekladou, a tak je společně barvíme, lepíme, kreslíme…“ řekla s úsměvem paní vychovatelka Jehličková. Ta pak ve čtvrtek dopoledne vzala všech sto padesát krásně zmalovaných kraslic a pomocí štaflí je rozvěsila na strom v zadním areálu naší školy. „Strom bude takto ozdoben přes celé svátky a asi tak týden po Velikonocích ho zase odstrojíme,“ upřesnila Miloslava Jehličková.

Jan Šafář