Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Informace ze škol

ZŠ Polabiny 2 Prodloužená

Děti se učily jíst zdravě. S pomocí „Zdravé pětky“

8.4.2015

Potravinová osvěta v podobě programu „Zdravá pětka“ se nevyhnula ani naší škole. Ve středu poprvé a pak i v následujících dnech povypráví lektorka Timona Čermáková našim dětem v jednotlivých třídách o tom, co je zdravé, co jíst, co pít a čemu se v jídelníčku raději vyhnout.

Zvoneček

Pomlázky, vajíčka, osení aneb Velikonoce ve školce

5.4.2015

Přestože tomu počasí v těchto dnech rozhodně neodpovídá, kalendář ošálit nelze, a tak tady budou co nevidět Velikonoce. Na tyto jarní svátky se pochopitelně připravuje také naše školka. Okna všech tříd tak nyní zdobí velikonoční motivy a barevná vajíčka, pomlázky, čerstvá travička a velikonoční zajíčci jsou téměř všude, kam se člověk podívá.

ZŠ Polabiny 2 Prodloužená

Na školní zahradě vykvetl „velikonoční strom“!

26.3.2015

Strom, na kterém je přibližně 150 kreslených vajíček, „vykvetl“ ve čtvrtek na naší školní zahradě. Postaraly se o to děti ze družiny a zejména pak paní vychovatelka Miloslava Jehličková, která se chopila samotného zdobení.

Zvoneček

Profesionální hasič besedoval s dětmi ve školce

18.3.2015

Atraktivní besedu zažily ve středu dopoledne naše děti. Do školky totiž zavítal profesionální hasič z pardubického Hasičského záchranného sboru Miloslav Vašák, aby si s dětmi neformálně popovídal o práci této vysoce prestižní záchranářské složky.

Zvoneček

Motýlci se učí plavat U Majáku

13.3.2015

Bezva zábavu spojenou s výukou plavání si ještě po několik dalších pátků užijí naše děti ze třídy Motýlků. Dnes totiž, celkově již podruhé, společně s paními učitelkami Věrou Kotoulkovou a Martinou Feistovou, navštívily plavecké centrum U Majáku, aby se zde zábavnou, nenásilnou a hravou formou seznámily s vodou a s obecnými základy plavání.

ZŠ Polabiny 2 Prodloužená

Workshop se sportovním úspěchem aneb Zlato zůstalo doma!

11.3.2015

Prestižní workshop fiktivních firem z projektu Studentské minipodniky severovýchod hostila ve středu naše základní škola. Do Pardubic se mimo dvou našich firem, Korálkování s.r.o. a redDot Agency, sjelo ještě pět dalších ze základních škol ve Stráži pod Ralskem, ze ZŠ Komenského v Trutnově a z obchodní akademie v Jánských lázních.

Veletrh

Velký úspěch polabinských „firem“ na veletrhu v Náchodě!

6.3.2015

Že vám nic neříkají firmy Gravity s.r.o., Real Force, Elder, Moudří doučovatelé, Lovely Drinks…? Ani nemohou – jsou totiž fiktivní! A právě studentský a žákovský veletrh těchto „jen jako“ firem hostilo v únoru Divadlo Josefa Čížka v Náchodě.

svacinky2.jpg

Zvoneček zavedl stravovací novinky - zeleninové misky i „mazací čtvrtky“

6.3.2015

V polabinské Mateřské škole Zvoneček se personál školní jídelny, mnohdy ve spolupráci s učitelkami a rodiči, snaží vařit chutně a navíc zdravě.

zapis.jpg

K zápisu do ZŠ Prodloužená dorazilo přes 140 dětí!

18.2.2015

Začátkem února se konaly zápisy do prvních tříd základních škol. Nejinak tomu bylo i na polabinské Základní škole Prodloužená, kde se za oba „zápisové“ dny zapsalo 141 dětí!

koncert.jpg

„Zpěváčci“ v AFI Paláci pomohli dobré věci

18.2.2015

Zaplněný Kongresový sál v AFI Paláci viděl v lednu komponovaný pořad, který posluchačům neotřelou formou objasnil životní osudy českého hudebního skladatele Jaroslava Ježka. Výtěžek tohoto benefičního koncertu nazvaného Život je jen náhoda bude použit na zajištění služeb pro těžce zrakově postižené v Pardubickém kraji, zejména pak na podporu jejich vzdělávacích a sportovních aktivit.

1 2 3 4