Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Informace ze škol

ZŠ Polabiny 2 Prodloužená

Projektový den ve škole představil sopky a připomněl válku

5.5.2015

Přestože se klasické vyučování na naší škole v úterý nekonalo, určitě to neznamenalo, že by se žáci ten den nevzdělávali. Možná právě naopak: celá škola totiž absolvovala Projektový den. První stupeň svou práci zaměřil na sopky a katastrofy s nimi spojené a žáci z vyšších ročníků se orientovali na II. světovou válku.

Zvoneček

Zvonky se představily v Domově pro seniory

5.5.2015

Stejně, jako každý rok, tak i letos navštívily děti z kroužku hudebně-pohybové výchovy Zvonky Domov pro seniory u Kostelíčka. Děti pod vedením paní učitelky Simony Korejtkové předvedly v úterý odpoledne babičkám a dědečkům, kteří mimochodem zcela zaplnili sál v tamní zimní zahradě, oblíbené „čertovské pásmo“. Už samotný nástup malých herců roztleskal nejen seniory, ale i personál, který si rovněž nenechal vystoupení našich dětí ujít. Od „Zvonků“, kompletně oblečených v červenočerném s krásnými červenými růžky, nemohli diváci vůbec odtrhnout oči a co teprve, když děti rozjely své hudební a čertovské „rejdy“.

ZŠ Polabiny 2 Prodloužená

Z workshopu se naše „firmy“ vrátily se sportovními vavříny

28.4.2015

Po téměř tříhodinové cestě autobusem dorazili žáci z našich dvou školních „firem“ do Stráže pod Ralskem, kde se v úterý konal workshop fiktivních firem. Akce v tamním kulturním domě odstartovala úderem desáté hodiny dopolední, když všem účastníkům zahrála na přivítanou školní kapela Piškvorky.

Zvoneček

Na zahradě školky vzplála první čarodějnice

27.4.2015

Pálení čarodějnic spojené s opékáním vuřtíků, které v pondělí odpoledne uspořádala třída Berušek, přilákalo také rodiče.

ZŠ Polabiny 2 Prodloužená

Carmina a Zpěváčci na Perníkovém festiválku

23.4.2015

Již 7. ročník Perníkového festiválku, který pořádá naše základní škola společně s Kulturním centrem Dubina, hostil ve čtvrtek Kulturní dům Hronovická. Na tradiční přehlídku pěveckých sborů předškolního a mladšího školního věku se sjelo devět sborů z celého Pardubického kraje.

ZŠ Polabiny 2 Prodloužená

Do naší školy zavítali předškoláci. Na zkušenou

22.4.2015

Okusit atmosféru naší školy si v úterý a ve středu zašli předškoláci z nedaleké Mateřské školy Zvoneček. Děti se rozdělily vždy na několik skupin. Jedna se šla podívat, jak vypadá učení ve třídě s rozšířenou výukou hudební výchovy, druhá šla do anglické a další skupina se dozvěděla, jak to vypadá ve standardní třídě.

ZŠ Polabiny 2 Prodloužená

Splývavé čtení

20.4.2015

Nejen za účasti rodičů našich budoucích prvňáčků, ale též učitelů a paní ředitelky Jany Smetanové se v pondělí odpoledne konala na naší škole prezentace metody výuky Splývavého čtení. Právě tato metoda se totiž nejvíce dotýká právě žáků první třídy.

Zvoneček

Do školky i ze školky bezpečněji

9.4.2015

Hlavní vstup chrání nové zábradlí.

ZŠ Polabiny 2 Prodloužená

Chrudimské Muzeum se sklonilo před našimi pěveckými sbory

9.4.2015

Majestátní prostory chrudimského Muzea hostily ve čtvrtek krajské kolo celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů.

Zvoneček

Zvoneček v obležení. Kapacita školky se po 1. kole zápisu téměř naplnila!

9.4.2015

Bez nadsázky houfy rodičů ve středu od osmé hodiny ranní proudily do naší školky, aby zde v době konání nové formy zápisu podaly přihlášku pro svoje ratolesti k docházce na příští školní rok. Někteří rodiče dorazili sami, jiní přišli i se svými nejmenšími. Ti však žádné vědomosti prokazovat nemuseli. „Zápis do mateřské školy je veden jiným způsobem, než jak je to běžné u zápisu do školy. Ve školce stačí, jen když přijde rodič, který zde vyplní přihlášku,“ objasnila ředitelka Mateřské školy Zvoneček paní Lenka Klasová.

1 2 3 4