Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

POLABINSKÁ POUŤ LETOS NEBUDE

Foto_z_pouti_2019

Vážení přátelé a fanoušci Staročeské polabinské pouti,

po dlouhém a nelehkém zvažování jsme se rozhodli, podobně jako v Chrudimi nebo Heřmanově Městci, že v letošním roce bohužel neuspořádáme tradiční Staročeskou polabinskou pouť. Bude to poprvé po 20 letech.

Již od března jsme přemýšleli, zda se letošní pouť vzhledem k hygienickým opatřením bude moci uskutečnit. Věřili jsme, že během prázdnin dojde k rozvolnění opatření a na podzim se budou akce již normálně konat i pro více než 1000 účastníků. Pokračovali jsme tedy v přípravě celé pouti a vše bylo pro 21. ročník nachystáno. Bohužel se v poslední době z důvodu nárůstu počtu nakažených COVID 19 a kvůli obavám z podzimních chřipkových onemocnění hygienická opatření zpřísňují. Současně platný limit účastníků na hromadných akcích je 1000 osob, a to je pro naši pouť s ohledem na tradiční návštěvnost nedostačující. Bez oplocení místa konání a sčítání návštěvníků nejsme schopni regulovat počet účastníků. Vzhledem k charakteru akce (stánky, atrakce pro děti, hudební vystoupení na pódiu) pouť nelze rozdělit ani na samostatné sektory.

Toto rozhodnutí nás Velmi mrzí nejen vzhledem k interpretům, kteří zde měli vystoupit, ale zejména vůči Vám, návštěvníků polabinské pouti. Věříme, že toto naše rozhodnutí pochopíte a těšíme se, že se s Vámi potkáme na pouti v příštím roce.

Přeji Vám všem krásný konec léta a zejména hodně zdraví.

Radek Hejný (starosta MO)

(foto je z pouti 2019)