Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Bioodpad – oddělený sběr

ZMĚNA TERMÍNU SVOZU BIOODPADU V LOKALITÁCH: Slovany, Studánka, Dubina, Hůrka

S ohledem na skutečnost, že v posledních letech zájem o svoz tříděného bioodpadu z domácností neustále roste a nás tento fakt vzhledem k jeho významu pro životní prostředí velice těší. Počet uživatelů hnědých popelnic se z původních 270 - při zahájení projektu v roce 2007 vyšplhal na dnešních více než 2 600. Je to téměř desetinásobek a velký dík patří všem zúčastněným i těm, kteří se do projektu průběžně přihlašují.

Současně je nutno řešit i technickou stránku věci, kdy není v možnostech svozové firmy, v jeden svozový den (kterým byl doposud pátek) obsloužit celé město Pardubice.

Vozidla svozové firmy Služby města Pardubic a.s. svážela bioodpad až do večerních hodin, což nevyhovovalo občanům, kteří na víkendy odjíždějí na chaty a chalupy a nechtěli nechat popelnice stát před domem. Proto jsme byli nuceni přistoupit ke změně rajonizace svozu a část lokalit přesunout na jiný svozový den, kterým bude kromě stávající pátku, nově i středa.

Svoz bioodpadu ve středu bude od r. 2017 v lokalitách: Slovany, Studánka, Dubina, Hůrka.

Konkrétně se jedná o ulice:

22. července, Bartoňova, Blahoutova, Brigádníků, Dašická (od křižovatky s ul. Na Drážce po železniční přejezd), Divišova, Dubinská,  Erno Košťála, Hraniční, Hůrka, K Lesu, K Pardubičkám, Krátká, Lánská, Lesní, Luční, Luďka, Matury, Mandysova, Musílkova, Na Babce, Na Drážce, Na Hrázi, Na Kopci, Pod Lipami, Pod Zahradami, Potěšilova, Raabova, Radiomechaniků, Rumunská, Skrbkova, Spojilská, Staročernská, Tichá, U Školy, U Zábran, Úzká, V Lipinách, V Zahrádkách, V Zátiší, Ve Stezkách, Věry Junkové, Zahradní, Zajíčkova.

Podrobné informace k oddělenému sběru bioodpadu ve městě Pardubicích, včetně aktuálního harmonogramu svozu v odkaze:

http://www.pardubice.eu/bioodpad

Kontakty pro další informace