Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tyršovy sady se po rekonstrukci otevřou veřejnosti

Tyršovy sady čeká tento týden kolaudace a 22. října slavnostní otevření. Již dnes park ale využívají pejskaři k venčení svých miláčků. Park pod zámkem byl přitom revitalizován s cílem učinit z něj opět místo odpočinku a relaxace pro obyvatele Pardubic. Volné pobíhání psů v něm bude zakázáno, pokutován může být i ten, kdo neuklidí po svém psovi, byť jej vede na vodítku.

Tyršovy sady_2015_biotop

„Psy mám ráda, ale volné pobíhání a venčení psů na trávnících, které mají sloužit pro pikniky a relaxaci, mi připadá velmi bezohledné.  Žádný rodič nestojí o střet svého dítěte s neznámým psem a nikdo z nás by si nechtěl sednout do trávy poznamenané psím venčením,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.  „Navíc stačí přejít most Pavla Wonky na pravý břeh Labe, kde je lokalita, na níž mohou psi volně běhat,“ dodala. 

Kolaudace Tyršových sadů je naplánována na 15. října.  Až do jejího skončení je park stále oficiálně uzavřen a lidé do něj vstupují s rizikem, že mohou být za neoprávněný vstup pokutováni.  I po jeho otevření však budou muset dodržovat pravidla, která najdou na informačních tabulích, jež jsou součástí mobiliáře parku. „Nechceme návštěvníky zbytečně omezovat. Musí však platit pravidla, která zaručí příjemný pobyt všem a ochrání park co nejvíce před vandaly,“ konstatovala náměstkyně. V celém podzámeckém parku tak například platí zákaz znečišťování okolí, rozdělávání ohňů, konzumace alkoholu či omamných látek, přespávání, vjezdu kol, koloběžek, skateboardů, na relaxačním dětském hřišti i zákaz kouření.  Park je mimo to pod dohledem kamer napojených na městskou policii.

 

Nataša Hradní
tiskový úsek