Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Kraj rozhodl o budoucnosti stromů v Tyršových sadech

Krajský úřad Pardubického kraje potvrdil minulý pátek rozhodnutí Městského úřadu Přelouč. Ten letos 10. dubna povolil pokácet 69 stromů v Tyršových sadech, proti tomu se však odvolala některá občanská sdružení.

Kácení nebezpečných stromů v Tyršových sadech 12. - 13. května

„Je dobře, že krajský úřad souhlasí s naprosto rozumným rozhodnutím Přelouče, že i tyto stromy je potřeba pokácet. Jejich zdravotní stav není nejlepší. Navíc místo nich vysadíme dvě stovky nových, zdravých a mladých stromů, které tu budou i pro další generace,“ uvedl náměstek primátorky František Brendl.

Pardubice žádaly o povolení ke kácení 94 stromů v Tyršových sadech. Městský úřad Přelouč 10. dubna povolil z bezpečnostních důvodů okamžité kácení deseti stromů. Dalších 69 povolil pokácet v době vegetačního klidu, 15 stromů pokácet nepovolil, vydal souhlas také s odstraněním čtyř keřových skupin, dalších osm jich zůstane. V rámci tohoto rozhodnutí úřad v Přelouči nařídil také náhradní výsadbu 204 stromů přímo v Tyršových sadech. Proti rozhodnutí kácet 69 stromů se tři občanská sdružení odvolala.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek