Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k revitalizaci Tyršových sadů

Zahájení kácení v Tyršových sadech

Ke stavbařům se v Tyršových sadech přidali i dřevorubci

5.11.2014

V Tyršových sadech začaly Služby města Pardubic kácet 69 nemocných či nebezpečných stromů. O zeleň však největší pardubický park nepřijde, v rámci rekonstrukce sadů vysadí stavební firma 204 vzrostlých stromů.

Kácení nebezpečných stromů v Tyršových sadech 12. - 13. května

Kraj rozhodl o budoucnosti stromů v Tyršových sadech

13.8.2014

Krajský úřad Pardubického kraje potvrdil minulý pátek rozhodnutí Městského úřadu Přelouč. Ten letos 10. dubna povolil pokácet 69 stromů v Tyršových sadech, proti tomu se však odvolala některá občanská sdružení.

Slavnostní zahájení revitalizace TS

Tyršovy sady se změní k lepšímu

6.8.2014

Symbolickým poklepáním na základní kámen zahájili dnes dopoledne představitelé města a zástupce stavební společnosti BAK revitalizaci Tyršových sadů a podzámeckého biotopu. Centrální pardubický park by měl dostat nový kabát do poloviny příštího roku.

Současný stav sadů není nikterak povzbudivý

Tyršovy sady se uzavřou v polovině července

2.7.2014

Zhruba v polovině července začne společnost, která má zrekonstruovat Tyršovy sady, přebírat staveniště. Park bude na zhruba 11 měsíců pro veřejnost uzavřen. Během této doby pardubický centrální park omládne, provzdušní se a více odhalí romantické opevnění zámku, k němuž Tyršovy sady těsně přiléhají. Návštěvníci zde najdou zpevněnou promenádu, která bude sloužit nejen jako hlavní korso, ale Pardubice v ní získají i nový venkovní prostor pro společenská setkání či kulturně společenské akce.

Tyršovy sady2

Rekonstrukce Tyršových sadů může začít

1.7.2014

Rekonstrukce Tyršových sadů může začít. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal 30. června rozhodnutí, kterým ruší správní řízení, v němž přezkoumával, zda Pardubice postupovaly správně při zadávání veřejné zakázky na revitalizaci parku.

tyršáky 2

Sokolovna i Tyršovy sady dostaly od regionální rady „odklad“

27.6.2014

Rekonstrukce pardubické Sokolovny i revitalizace Tyršových sadů mají stále šanci na dotace Evropské unie. Výbor Regionální rady Severovýchod ve čtvrtek schválil žádost Pardubic o změnu termínů u obou projektů, zařazených v Integrovaném plánu rozvoje města. Obě akce musí být dokončeny nejpozději v červnu příštího roku.

Kácení nebezpečných stromů v Tyršových sadech 12. - 13. května

Z Tyršových sadů mizí deset nebezpečných stromů

12.5.2014

Desítku stromů v Tyršových sadech pokácí během dneška a zítřka speciální skupina městské policie. Jedná se o přestárlé, nemocné či jinak porušené dřeviny, které by mohly ohrozit život a zdraví návštěvníků parku.

tyršáky 2

Park čeká na nové rozhodnutí antimonopolního úřadu

7.4.2014

Rekonstrukce pardubických Tyršových sadů musí počkat na nové rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Antimonopolní úřad řeší otázku, zda město postupovalo správně při zadávání veřejné zakázky na revitalizaci parku. Předseda ÚOHS totiž zrušil rozhodnutí, ve kterém úřad konstatoval, že město nepostupovalo při zadání veřejné zakázky na revitalizaci parku správně, a věc vrátil k novému projednání.