Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k revitalizaci Tyršových sadů

Tyršovy sady2

ÚOHS rozhodl o Tyršových sadech, město se nevzdává

6.12.2013

Město ve čtvrtek (5. prosince) obdrželo rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) týkající se výběrového řízení na revitalizaci Tyršových sadů a revitalizaci podzámeckého biotopu. „ÚOHS výběrové řízení ruší, neukládá městu žádnou pokutu, ale chce uhradit náklady řízení ve výši 30.000 korun,“ shrnula závěry rozhodnutí primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Tyršovy sady2

Rada schválila vítěze soutěže na revitalizaci Tyršových sadů

25.11.2013

Město Pardubice je připraveno zahájit rekonstrukci Tyršových sadů. Rada města dnes schválila vítěze výběrového řízení na dodavatele revitalizace parku a podzámeckého biotopu, nyní čeká na rozhodnutí Úřadu na ochranu hospodářské soutěže.

Tyršovy sady2

Komise doporučila firmu na revitalizaci Tyršových sadů

21.11.2013

Hodnotící komise projektu Revitalizace Tyršových sadů na svém jednání ve středu 20. 11. došla k závěru a doporučila Radě města Pardubic v pozici zadavatele vyhlásit vítěze této soutěže. Do rozhodnutí RmP nelze vzhledem k zákonu o veřejných zakázkách podat bližší informace. Radní se na svém mimořádném jednání sejdou v pondělí 25. 11. v 8 hodin ráno.

Mag cedule

Antimonopolní úřad rozhodl o Tyršových sadech

21.10.2013

Koncem minulého týdne Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) rozhodl o stížnosti na soutěž na zpracovatele studie a projektové dokumentace k projektu Revitalizace Tyršových sadů. Magistrát podle úřadu v roce 2009 nepřesně stanovil způsob posuzování jednoho z hodnotících kritérií soutěže. ÚOHS udělil městu pokutu 30 tisíc korun. Výsledek veřejné zakázky na zpracovatele studie a projektové dokumentace nezrušil ani nezpochybnil.

tyrsaky-1.jpg

Dendrolog: posuzované stromy bezprostředně neohrožují okolí

17.5.2013

Pardubice na základě upozornění jednoho z občanů města, který varoval před sedmnácti nebezpečnými stromy v Tyršových sadech a žádal neprodlené pokácení jednoho z nich, nechaly tyto dřeviny posoudit Agenturou ochrany přírody a krajiny (AOPK). Dendrolog vyhodnotil stromy jako stabilní. K jejich kácení je nutné vydání povolení formou rozhodnutí.

tyrsaky-1.jpg

Revitalizace Tyršových sadů má zelenou

29.3.2013

Revitalizace parku pod pardubickým zámkem dostala zelenou. Regionální rada Severovýchod dnes schválila dotaci pro Tyršovy sady a zároveň upravila harmonogram čerpání evropských dotací z regionálního operačního programu. Město tak může čerpat prostředky na IPRM Přitažlivé město bez krácení až do konce příštího roku.

František Brendl

Záměr zastavit rekonstrukci může Tyršovy sady zničit

14.2.2013

Reakce náměstka primátorky Františka Brendla na výroky Jiřího Svobody z organizace Chráníme stromy a Petra Klimpla z ODS.

tr.miru.jpg

Zastupitelé posunuli trojici klíčových projektů o kus dál

22.1.2013

Revitalizace třídy Míru, Tyršových sadů a přestavba přednádraží se posunula zase o krok dál. Zastupitelé na lednovém zasedání schválili odůvodnění významných veřejných zakázek a město tak může zahájit zadávací řízení a vybrat dodavatele těchto staveb. Náklady na naplnění všech tří projektů jsou zhruba 496 milionů korun, naprostá většina bude financována z dotací, převážně z evropských fondů.