Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k revitalizaci Tyršových sadů

prihradek-1.jpg

Pardubice získaly peníze na revitalizaci Podzámeckého biotopu

6.6.2012

Městu Pardubice se podařilo uspět s žádostí o financování projektu revitalizace Podzámeckého biotopu v Tyršových sadech. Cílem projektu je obnova zeleně v biotopu, který je součástí podzámeckého parku v Pardubicích.

p4244162.jpg

Zastupitelé se k Tyršovým sadům v mimořádném termínu nesejdou

5.6.2012

Čtyři dny před avizovaným mimořádným jednáním zastupitelstva k revitalizaci Tyršových sadů se omluvila třetina zastupitelů. Ještě menší počet členů zastupitelstva by se podle rychlého průzkumu zúčastnil ve dvou možných náhradních termínech. Vedení města se proto rozhodlo mimořádné jednání zastupitelstva, které se mělo konat 7. června 2012, zrušit.

galerie-cafe-1.jpg

Tyršovy sady budou opět parkem pro lidi

1.6.2012

Desítky let byly Tyršovy sady jedním z míst, kam Pardubáci chodili za odpočinkem i zábavou. Proslavené byly taneční kurzy v Rotundě, maminky s dětmi využívaly dětské hřiště s vláčkem a železniční dráhou, v taneční kavárně U jezírka často hrávala hudba k tanci i poslechu, do autopavilonu se pro změnu chodilo na basketbal, udržované záhony jiřin a upravené cesty zase lákaly k procházkám.

p4244199.jpg

Tyršovy sady se mohou zdát luxusní, rozhodně však nejsou předražené!

17.5.2012

Projekt Tyršových sadů se nemusí líbit každému. O prvcích, o nichž se domnívám, že jsou svým způsobem uměleckými díly a do architektonicky cenného centra města patří, může někdo říct, že jsou příliš luxusní. Zásadně se však ohrazuji proti tomu, že by navrhovaná revitalizace Tyršových sadů měla být předražená, nebo jakkoliv spojená s korupcí!

2012-03-16-349.jpg

Obnova Tyršových sadů: odpovědi na nejčastější otázky

28.3.2012

Už řadu měsíců vzbuzuje velké emoce plánovaná obnova parku v centru Pardubic – Tyršových sadů. Projekt společnosti New Visit, který byl ve veřejné soutěži vybrán dvěma odbornými komisemi a už dvakrát posvěcen zastupiteli města, je dlouhodobě podrobován kritice především ze strany občanských sdružení deklarujících snahu o záchranu stromů. V minulých dnech byly na stromech a keřích v parku provedeny pěstební zásahy a média či internetové stránky se znovu zaplnily diskuzemi na toto téma. Některá tvrzení předkládaná veřejnosti přitom nebyla zcela přesná, nebo byla přímo lživá. Zde jsou proto odpovědi na ty nejčastěji kladené otázky.

i-to-je-park.jpg

Práce v Tyršových sadech budou pokračovat příští týden

23.3.2012

V pondělí 26. března začnou Služby města Pardubic čistit prostor mezi rozestavěnou sportovní halou a Tyršovými sady a mezi halou a objektem Okresní správy sociálního zabezpečení Pardubice. Důvodem je čištění prostoru pro případné letní kino a vyčištění prostoru přímo navazujícího na Tyršovy sady.

Zátiší s kufrem

Tyršovy sady čeká údržba

12.3.2012

Do zeleně v Tyršových sadech v příštích dnech nastoupí odborná firma, která zde provede pravidelnou údržbu zeleně. Ta se v parcích provádí zpravidla v pětiletých cyklech v době vegetačního klidu.

zimni-park.jpg

Zastupitelé: Projekt regenerace Tyršových sadů musí pokračovat

26.1.2012

Zastupitelé města Pardubic se shodli na tom, že je třeba pokračovat v revitalizaci Tyršových sadů podle projektu zpracovaného atelierem New Visit. Schválili také podání žádosti o dotaci v rámci Integrovaného programu rozvoje města na projekt, jehož celkové náklady jsou odhadovány na 83 miliony korun a který by mohl z evropských fondů získat podporu 85 procent, tedy více než 70 milionů korun.

IPRM s revitalizací parků počítá

11.5.2009

Integrovaný plán rozvoje města Pardubic s názvem „Přitažlivé město“ počítá i s revitalizací Tyršových sadů, zámeckých valů a parku na soutoku Labe a Chrudimky. Součástí by měla být i nově vybudovaná lávka spojující tyto dvě lokality.

1 2 3 4