Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k revitalizaci Tyršových sadů

tyrsaky-1.jpg

Revitalizace Tyršových sadů má zelenou

29.3.2013

Revitalizace parku pod pardubickým zámkem dostala zelenou. Regionální rada Severovýchod dnes schválila dotaci pro Tyršovy sady a zároveň upravila harmonogram čerpání evropských dotací z regionálního operačního programu. Město tak může čerpat prostředky na IPRM Přitažlivé město bez krácení až do konce příštího roku.

František Brendl

Záměr zastavit rekonstrukci může Tyršovy sady zničit

14.2.2013

Reakce náměstka primátorky Františka Brendla na výroky Jiřího Svobody z organizace Chráníme stromy a Petra Klimpla z ODS.

tr.miru.jpg

Zastupitelé posunuli trojici klíčových projektů o kus dál

22.1.2013

Revitalizace třídy Míru, Tyršových sadů a přestavba přednádraží se posunula zase o krok dál. Zastupitelé na lednovém zasedání schválili odůvodnění významných veřejných zakázek a město tak může zahájit zadávací řízení a vybrat dodavatele těchto staveb. Náklady na naplnění všech tří projektů jsou zhruba 496 milionů korun, naprostá většina bude financována z dotací, převážně z evropských fondů.

p4244198.jpg

Revitalizace Tyršových sadů se blíží, záměru musí požehnat zastupitelstvo

18.12.2012

Snaha města o rekonstrukci Tyršových sadů snad nepřijde v niveč. Zastupitelstvo města Pardubic na své XXII. schůzi schválilo upravený projekt obnovy a uložilo náměstkovi primátorky Františkovi Brendlovi pokračovat v přípravách na revitalizaci největšího pardubického parku. „Současný projekt reflektuje i připomínky odpůrců, proto věřím, že se rekonstrukci v této podobě už povede realizovat,“ uvedl náměstek Brendl.

tyrsaky-1.jpg

Upravený projekt Tyršových sadů jde znovu do zastupitelstva

7.12.2012

Vedení Pardubic snahu o rekonstrukci Tyršových sadů nevzdává. Jeho plány nezastavily odpůrci projektu z řad občanských sdružení, ani odstoupení vítězné stavební firmy od samotné realizace projektu. V úterý chce proto požádat zastupitele o schválení pokračování příprav realizace projektu, podle upravené projektové dokumentace.

dsc-0171.jpg

Město stahuje žádost o dotaci na Tyršovy sady

12.9.2012

Město Pardubice požádalo Regionální radu regionu soudržnosti Severovýchod o stažení žádosti o dotace na rekonstrukci Tyršových sadů. Neznamená to však, že se vzdává plánu revitalizovat park pod pardubickým zámkem s podporou Evropské unie.

dsc-0178.jpg

Rozhodnutí krajských úředníků zdrží rekonstrukci Tyršových sadů

27.8.2012

Komplikace při přípravě projektu Revitalizace Tyršových sadů stále pokračují. Poté, co zástupci brněnské stavební společnosti D. I. S. s.r.o. v červenci jednostranně odstoupili od platné smlouvy o dílo a odmítli zahájit stavební práce, teď práce na projektu přibrzdili úředníci krajského úřadu, kteří zrušili část rozhodnutí o kácení a vrátili ho zpět k novému projednání na magistrát.

tyrsaky-1.jpg

Město chystá nové výběrové řízení na Tyršovy sady i žalobu

1.8.2012

Brněnská společnost D.I.S., s.r.o., která v loňském roce zvítězila ve veřejné soutěži a uzavřela s městem Pardubice smlouvu na rekonstrukci Tyršových sadů, odstoupila od smlouvy. Město připravuje nové výběrové řízení, a také žalobu, jíž se bude soudně domáhat náhrady škody, která mu tímto krokem vznikla. Revitalizace Tyršových sadů by mohla začít příští rok na jaře.

tyrsaky-1.jpg

Jednání s D.I.S. pokračují

23.7.2012

Město Pardubice jedná s brněnskou společností D.I.S. o revitalizaci Tyršových sadů. Společnost, která má s městem Pardubice uzavřenou smlouvu na obnovu parku, v minulém týdnu odmítla převzít staveniště a zahájit práce. Její zástupce deklaroval rozhodnutí firmy od smlouvy s městem odstoupit. Přesto budou jednání pokračovat ve čtvrtek.

tyrsaky-2-1.jpg

Město odmítá „úsporné“ návrhy ekologů

22.6.2012

Pardubická ekologická sdružení předložila ve čtvrtek takzvaný úsporný projekt na obnovu Tyršových sadů. Nejedná se ovšem o žádný projekt, ale pouze o nelogické a amatérské škrtání v rozpočtu.

1 2 3 4