Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k revitalizaci Tyršových sadů

Současný stav sadů není nikterak povzbudivý

Tyršovy sady se uzavřou v polovině července

2.7.2014

Zhruba v polovině července začne společnost, která má zrekonstruovat Tyršovy sady, přebírat staveniště. Park bude na zhruba 11 měsíců pro veřejnost uzavřen. Během této doby pardubický centrální park omládne, provzdušní se a více odhalí romantické opevnění zámku, k němuž Tyršovy sady těsně přiléhají. Návštěvníci zde najdou zpevněnou promenádu, která bude sloužit nejen jako hlavní korso, ale Pardubice v ní získají i nový venkovní prostor pro společenská setkání či kulturně společenské akce.

Tyršovy sady2

Rekonstrukce Tyršových sadů může začít

1.7.2014

Rekonstrukce Tyršových sadů může začít. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal 30. června rozhodnutí, kterým ruší správní řízení, v němž přezkoumával, zda Pardubice postupovaly správně při zadávání veřejné zakázky na revitalizaci parku.

tyršáky 2

Sokolovna i Tyršovy sady dostaly od regionální rady „odklad“

27.6.2014

Rekonstrukce pardubické Sokolovny i revitalizace Tyršových sadů mají stále šanci na dotace Evropské unie. Výbor Regionální rady Severovýchod ve čtvrtek schválil žádost Pardubic o změnu termínů u obou projektů, zařazených v Integrovaném plánu rozvoje města. Obě akce musí být dokončeny nejpozději v červnu příštího roku.

Kácení nebezpečných stromů v Tyršových sadech 12. - 13. května

Z Tyršových sadů mizí deset nebezpečných stromů

12.5.2014

Desítku stromů v Tyršových sadech pokácí během dneška a zítřka speciální skupina městské policie. Jedná se o přestárlé, nemocné či jinak porušené dřeviny, které by mohly ohrozit život a zdraví návštěvníků parku.

tyršáky 2

Park čeká na nové rozhodnutí antimonopolního úřadu

7.4.2014

Rekonstrukce pardubických Tyršových sadů musí počkat na nové rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Antimonopolní úřad řeší otázku, zda město postupovalo správně při zadávání veřejné zakázky na revitalizaci parku. Předseda ÚOHS totiž zrušil rozhodnutí, ve kterém úřad konstatoval, že město nepostupovalo při zadání veřejné zakázky na revitalizaci parku správně, a věc vrátil k novému projednání.

Tyršovy sady2

ÚOHS rozhodl o Tyršových sadech, město se nevzdává

6.12.2013

Město ve čtvrtek (5. prosince) obdrželo rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) týkající se výběrového řízení na revitalizaci Tyršových sadů a revitalizaci podzámeckého biotopu. „ÚOHS výběrové řízení ruší, neukládá městu žádnou pokutu, ale chce uhradit náklady řízení ve výši 30.000 korun,“ shrnula závěry rozhodnutí primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Tyršovy sady2

Rada schválila vítěze soutěže na revitalizaci Tyršových sadů

25.11.2013

Město Pardubice je připraveno zahájit rekonstrukci Tyršových sadů. Rada města dnes schválila vítěze výběrového řízení na dodavatele revitalizace parku a podzámeckého biotopu, nyní čeká na rozhodnutí Úřadu na ochranu hospodářské soutěže.

Tyršovy sady2

Komise doporučila firmu na revitalizaci Tyršových sadů

21.11.2013

Hodnotící komise projektu Revitalizace Tyršových sadů na svém jednání ve středu 20. 11. došla k závěru a doporučila Radě města Pardubic v pozici zadavatele vyhlásit vítěze této soutěže. Do rozhodnutí RmP nelze vzhledem k zákonu o veřejných zakázkách podat bližší informace. Radní se na svém mimořádném jednání sejdou v pondělí 25. 11. v 8 hodin ráno.

Mag cedule

Antimonopolní úřad rozhodl o Tyršových sadech

21.10.2013

Koncem minulého týdne Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) rozhodl o stížnosti na soutěž na zpracovatele studie a projektové dokumentace k projektu Revitalizace Tyršových sadů. Magistrát podle úřadu v roce 2009 nepřesně stanovil způsob posuzování jednoho z hodnotících kritérií soutěže. ÚOHS udělil městu pokutu 30 tisíc korun. Výsledek veřejné zakázky na zpracovatele studie a projektové dokumentace nezrušil ani nezpochybnil.

tyrsaky-1.jpg

Dendrolog: posuzované stromy bezprostředně neohrožují okolí

17.5.2013

Pardubice na základě upozornění jednoho z občanů města, který varoval před sedmnácti nebezpečnými stromy v Tyršových sadech a žádal neprodlené pokácení jednoho z nich, nechaly tyto dřeviny posoudit Agenturou ochrany přírody a krajiny (AOPK). Dendrolog vyhodnotil stromy jako stabilní. K jejich kácení je nutné vydání povolení formou rozhodnutí.

1 2 3 4