Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k rekonstrukci třídy Míru a části ulice Sladkovského

otevření třídy Míru

Slavnostní otevření dává návod na oživení třídy Míru

10.4.2015

V Pardubicích dnes byla po roční rekonstrukci slavnostně otevřena třída Míru. Odpoledne plné zábavy pro všechny ukázalo, že ulice nemusí být pouze průchozí komunikací, ale může být veřejným prostorem, srdcem města, místem, kde pulsuje život, kde se lidé rádi scházejí a společně se baví.

třída Míru noční

Zveme Vás na slavnostní otevření opravené třídy Míru!

9.4.2015

V pátek 10. dubna od 13 hodin bude slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná třída Míru v prostoru u fontány před Českou pojišťovnou. Jako poděkování občanům města za trpělivost a toleranci při rekonstrukci této ulice bude na páteční odpoledne připraven tříhodinový program.

třída Míru noční

Třída Míru je hotova, čeká na své oživení

30.3.2015

Na třídu Míru se ve středu 1. dubna opět vrátí normální život. Rekonstrukce, která začala před třinácti měsíci, je hotova. Život ulici vdechnou už sami obyvatelé Pardubic. Dnes byla zkolaudována a uvedena do zkušebního provozu poslední část trakčního vedení a rekonstrukce tak definitivně skončila. Konečná cena v tuto chvíli není známa, již dnes je ale jasné, že město oproti původnímu rozpočtu ušetří.

třída Míru, únor

Polovina třídy Míru přechází do režimu pěší zóny

16.3.2015

Rekonstrukce třídy Míru spěje k závěru. Změní nejen tvář, ale také režim hlavní pardubické ulice. Zatímco od Masarykova náměstí po křižovatku se Sladkovského ulicí zůstává obytnou zónou s omezeným vjezdem, od Sladkovského po náměstí Republiky se po otevření stane pěší zónou. Na ní by pěší, až na výjimky, měli potkávat pouze cyklisty a vozy městské hromadné dopravy.

Město převzalo třídu Míru

Město Pardubice převzalo opravenou třídu Míru

4.3.2015

Město v úterý převzalo opravenou třídu Míru. Na hlavním pardubickém bulváru zůstalo už pouze několik drobných vad, které zhotovitelská firma opraví do kolaudace, tedy během necelých dvou týdnů. Městská hromadná doprava se na třídu Míru vrátí 1. dubna.

podzemní kontejner

Kontejnery pod zemí jsou v Pardubicích novinkou

29.1.2015

Pardubická třída Míru se může chlubit novinkou – pod novou dlažbou jsou umístěny tři nové velkoobjemové podzemní kontejnery na tříděný odpad. Tuto pardubickou novinku nechalo město umístit na hlavní třídu při její právě probíhající rekonstrukci. Kontejnery budou obyvatelům města k dispozici současně s otevřením bulváru letos na jaře.