Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k rekonstrukci třídy Míru a části ulice Sladkovského

tř.Míru srpen 14

Třídu Míru čeká už „jen“ zkrášlování

15.9.2014

Výměna vodovodních a kanalizačních přípojek na třídě Míru v minulém týdnu skončila. Majitelé nemovitostí mají už jen 16 dní na podání žádosti o dotaci na tuto výměnu. Třídu Míru nyní čekají již pouze povrchové práce.

tř.Míru rekonstrukce

Podzemí třídy Míru se pomalu uzavírá

14.8.2014

Výměna kanalizačních a vodovodních přípojek na třídě Míru je téměř ukončena. Jejich majitelé mohou do konce září žádat o dotaci města. Firma provádějící rekonstrukci hlavní pardubické ulice dokončuje práce na kanalizačním řadu a pokládá kolektory pro slaboproudé kabely, k závěru spěje i archeologický průzkum. Září by již mělo být na třídě Míru ve znamení povrchových prací.

mag-cedule.jpg

Primátorka Fraňková: Z rozjetého vlaku nelze vystoupit

25.7.2014

Přiznám se, že nechápu racionalitu současné diskuse o sloupech a trakčním vedení na třídě Míru. Rekonstrukce hlavní pardubické ulice pokračuje v souladu s projektem, který počítá se zachováním trolejbusového vedení na třídě Míru. Projekt byl projednáván s veřejností, schválilo jej městské zastupitelstvo, na něj jsme žádali o dotace EU a také jej nyní realizujeme. Volat po tom, aby se, tak říkajíc za pochodu, měnil je podobné, jako se snažit bez úhony vystoupit z rozjetého vlaku.

Vizualizace třídy Míru

Rekonstrukce třídy Míru je ve skluzu, termín dokončení platí

30.6.2014

Rekonstrukce pardubické třídy Míru nabrala mírný skluz, práce jsou však v plném proudu a třída Míru by měla být dokončena ve stanoveném termínu, tedy, koncem února příštího roku. Rekonstrukci Sladkovského ulice včetně provádění kanalizačních a vodovodních přípojek zbrzdil archeologický výzkum. Město za něj zaplatí zhruba 1,6 milionu korun.

třída Míru

Dlažba z třídy Míru patří městu, to nepočítá s její likvidací

9.4.2014

Dlažební kostky, které byly „vytěženy“ při rekonstrukci třídy Míru, patří městu. Vyplývá to ze smlouvy o dílo a dokumentace pro provedení stavby. Z mezideponie v ulici U Stadionu budou očištěné kostky převezeny na skladovací plochy Služeb města Pardubic. Až následně město rozhodne o jejich dalším osudu.

Sundávání trakčního vedení

Dotace pomohou majitelům domů na třídě Míru

19.3.2014

Město pomůže vlastníkům domů na třídě Míru s financováním výměny kanalizačních a vodovodních přípojek. Majitelé, kteří přijmou nabídku společnosti SYNER ( případně jím vybraného dodavatele domovních kanalizačních a vodovodních přípojek) a přípojku si nechají vyměnit v rámci rekonstrukce pardubické hlavní třídy, dostanou od města dotaci, která jim pokryje 50 procent nákladů.

třída Míru

"Nová" třída Míru vrátí do tepny města život

3.3.2014

Dnes bude slavnostně zahájena rekonstrukce třídy Míru a Sladkovského ulice. Rozsáhlá rekonstrukce by do bývalé tepny našeho města měla znovu vlít okysličenou krev. Jaká bude její výsledná podoba, prozradí hlavní architektka města Pavla Pannová.

třída Míru

Třída Míru se zavírá. Za rok z ní bude výstavní bulvár

18.2.2014

Proměna hlavní pardubické třídy začíná. Město Pardubice chce během dvanáctiměsíční rekonstrukce oprášit poněkud zašlou slávu třídy Míru. Ta by se měla znovu proměnit v příjemnou pěší zónu s omezenou dopravou.

třída Míru

Pardubice uzavřely smlouvu na rekonstrukci třídy Míru

13.2.2014

Město podepsalo s libereckou společností Syner smlouvu na rekonstrukci třídy Míru. Staveniště firma převezme 24. února, samotné práce začnou začátkem března. Do konce února příštího roku se má hlavní pardubická třída změnit nákladem zhruba 120 milionů korun v klidný, výstavní bulvár.

třída Míru

Rada města vybrala společnost na rekonstrukci třídy Míru

7.1.2014

Pardubičtí radní na dnešním zasedání rozhodli o vítězi soutěže na společnost, která má pro město zrekonstruovat třídu Míru. Vítězem výběrového řízení se stala firma SYNER, s.r.o. s nabídkovou cenou 120 milionů korun s DPH. Rekonstrukce by mohla začít v únoru.