Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k rekonstrukci třídy Míru a části ulice Sladkovského

tr.miru.jpg

Hromadná doprava na třídě Míru zůstane

25.1.2012

Pardubičtí zastupitelé se na svém jednání 24. ledna dohodli na tom, že třída Míru bude rekonstruována a dál jí bude, v omezeném rozsahu, projíždět městská hromadná doprava. Rekonstrukce, která si vyžádá náklady zhruba 150 milionů korun, by mohla začít na jaře příštího roku. Záležet bude na přístupu účastníků stavebního řízení, kterých je v tomto případě kolem stovky. Město chce na rekonstrukci třídy Míru v maximální míře využít prostředků z Evropská unie a zařadí ji proto do Integrovaného plánu rozvoje města.

pokus-o-pesi-zonu.jpg

Diskusi o pěší zóně uzavře prosincové zastupitelstvo

15.11.2011

Do poloviny prosince mohou lidé v Pardubicích diskutovat o budoucí podobě třídy Míru a ovlivnit tak její rekonstrukci. Zastupitelé pak na prosincovém zasedání rozhodnou o tom, zda budou mít Pardubice čistou pěší zónu, nebo budou hlavní pardubickou třídou projíždět, byť ve velmi omezeném režimu, trolejbusy. Diskuse s veřejností prakticky začala veřejným projednáváním 14.listopadu, na němž se sešlo zhruba 140 lidí všech věkových kategorií.

třída Míru

O budoucí podobě třídě Míru veřejně

10.11.2011

Rekonstrukce pardubické třídy Míru se pro současné vedení města stala jasnou prioritou. O její možné nové podobě se mezi místními politiky i veřejností diskutuje minimálně posledních patnáct let. Teď do této diskuze mohou aktivně vstoupit i občané města.

Náměstek Krejčíř: Pat pro třídu Míru? Nesmysl

4.2.2010

Po lednovém jednání zastupitelstva města se ozvalo nemálo arbitrů, vysmívajících se rozhodnutí zastupitelů a tvrdících, že díky nim se odkládá úprava třídy Míru. Zastupitelé totiž v lednu odmítli jak zpracování projektové dokumentace pro územní a stavební řízení, tak návrat k diskusi o dopravním řešení třídy Míru. Někteří politici označili toto rozhodnutí za smrtící pro hlavní Pardubickou ulici a tvrdí, že město přešlapuje na místě a neplní vůli voličů.

pesi-zona-3.jpg

Kompletní rekonstrukce třídy Míru by spolkla další desítky milionů

17.7.2009

Zvažovaná rekonstrukce třídy Míru a její přeměna na pěší zónu si vyžádá podstatně více peněz, než se dosud uvádělo. Jen náklady na opravy inženýrských sítí jsou předběžně odhadnuty na zhruba 60 milionů korun za předpokladu, že dojde ke klasické opravě nebo rekonstrukci. Pokud by se město rozhodlo vybudovat pro technickou infrastrukturu moderní kolektor, náklady by se zvedly o dalších 160 až 430 mil. Kč podle typu řešení. Toto zjištění vyplynulo z odborné analýzy, s jejímiž závěry se seznámila rada města na svém jednání 14. července. „Náklady na povrchy komunikace a chodníků, související mobiliář, vyvolané investice spojené s úpravou křižovatek a zastávek MHD z důvodu vymístění trolejbusů z třídy Míru budou přitom znamenat další desítky milionů, spíše první stovky milionů,“ uvedl pardubický primátor Jaroslav Deml.

1 2 3