Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k rekonstrukci třídy Míru a části ulice Sladkovského

třída Míru

Dlažba z třídy Míru patří městu, to nepočítá s její likvidací

9.4.2014

Dlažební kostky, které byly „vytěženy“ při rekonstrukci třídy Míru, patří městu. Vyplývá to ze smlouvy o dílo a dokumentace pro provedení stavby. Z mezideponie v ulici U Stadionu budou očištěné kostky převezeny na skladovací plochy Služeb města Pardubic. Až následně město rozhodne o jejich dalším osudu.

Sundávání trakčního vedení

Dotace pomohou majitelům domů na třídě Míru

19.3.2014

Město pomůže vlastníkům domů na třídě Míru s financováním výměny kanalizačních a vodovodních přípojek. Majitelé, kteří přijmou nabídku společnosti SYNER ( případně jím vybraného dodavatele domovních kanalizačních a vodovodních přípojek) a přípojku si nechají vyměnit v rámci rekonstrukce pardubické hlavní třídy, dostanou od města dotaci, která jim pokryje 50 procent nákladů.

třída Míru

"Nová" třída Míru vrátí do tepny města život

3.3.2014

Dnes bude slavnostně zahájena rekonstrukce třídy Míru a Sladkovského ulice. Rozsáhlá rekonstrukce by do bývalé tepny našeho města měla znovu vlít okysličenou krev. Jaká bude její výsledná podoba, prozradí hlavní architektka města Pavla Pannová.

třída Míru

Třída Míru se zavírá. Za rok z ní bude výstavní bulvár

18.2.2014

Proměna hlavní pardubické třídy začíná. Město Pardubice chce během dvanáctiměsíční rekonstrukce oprášit poněkud zašlou slávu třídy Míru. Ta by se měla znovu proměnit v příjemnou pěší zónu s omezenou dopravou.

třída Míru

Pardubice uzavřely smlouvu na rekonstrukci třídy Míru

13.2.2014

Město podepsalo s libereckou společností Syner smlouvu na rekonstrukci třídy Míru. Staveniště firma převezme 24. února, samotné práce začnou začátkem března. Do konce února příštího roku se má hlavní pardubická třída změnit nákladem zhruba 120 milionů korun v klidný, výstavní bulvár.

třída Míru

Rada města vybrala společnost na rekonstrukci třídy Míru

7.1.2014

Pardubičtí radní na dnešním zasedání rozhodli o vítězi soutěže na společnost, která má pro město zrekonstruovat třídu Míru. Vítězem výběrového řízení se stala firma SYNER, s.r.o. s nabídkovou cenou 120 milionů korun s DPH. Rekonstrukce by mohla začít v únoru.

trida-miru-pokus-o-pesi-zonu.jpg

Třída Míru dostala zelenou od regionální rady

16.8.2013

Regionální rada regionu soudržnosti Severovýchod dnes schválila zařazení projektu rekonstrukce třídy Míru do Integrovaného plánu rozvoje města – Přitažlivé město. Znamená to, že Pardubice mohou žádat o evropské dotace na tuto akci.

třída Míru

Město hledá firmu na rekonstrukci třídy Míru

10.4.2013

Plánovaná rekonstrukce třídy Míru je zase o krok blíž k samotné realizaci. Město ve veřejné soutěži hledá společnost, která by měla přeměnit současnou tvář třídy Míru na reprezentativní bulvár Pardubic.

tr.miru.jpg

Zastupitelé posunuli trojici klíčových projektů o kus dál

22.1.2013

Revitalizace třídy Míru, Tyršových sadů a přestavba přednádraží se posunula zase o krok dál. Zastupitelé na lednovém zasedání schválili odůvodnění významných veřejných zakázek a město tak může zahájit zadávací řízení a vybrat dodavatele těchto staveb. Náklady na naplnění všech tří projektů jsou zhruba 496 milionů korun, naprostá většina bude financována z dotací, převážně z evropských fondů.

trida-miru-pokus-o-pesi-zonu.jpg

Oprava třídy Míru začne zhruba za půl roku

12.12.2012

Dlouho očekávaná rekonstrukce třídy Míru je na spadnutí. Podle současných odhadů by se mělo na hlavní pardubické promenádě začít kopat nejpozději v létě 2013. Zároveň se bude rekonstruovat i část ulice Sladkovského mezi Sukovou třídou a třídou Míru a zastávky městské hromadné dopravy na Náměstí republiky. Práce by měly trvat 12 měsíců.

1 2 3