Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stane se park Na Špici hvězdou?

Nově revitalizovaný pardubický park Na Špici má na svém kontě titul Stavba roku 2015 Pardubického kraje a ambice stát se v příštím roce jedním z regionálních olympijských parků. Nyní může tento krásný kout Pardubic podpořit i veřejnost a pomoci mu v internetovém hlasování k titulu Hvězda Severovýchodu.

Park Na Špici

Finálové hlasování o Hvězdu Severovýchodu na www.hvezdyseverovychodu končí 11. října. O půlnoci po Velké pardubické bude jasné, který z dvaceti finálových projektů, podpořených z evropských fondů, hvězdný titul získá. Soupeřem parku Na Špici je například revitalizace královéhradeckých Šimkových sadů, centra Semil, hlinecké památkové rezervace Betlém, Palackého náměstí v Poličce či rekonstrukce koupaliště Kníže v Jičíně. 

„Jsem rád, že park Na Špici získal titul stavba roku. Kdyby k tomu ještě přibyla Hvězda Severovýchodu, bylo by to skutečné potvrzení toho, že máme být na co pyšní. Proto bych byl rád, kdyby všichni, kterým se revitalizovaný park aspoň trochu líbí, pro něj hlasovali. Určitě si to zaslouží,“ okomentoval hlasování primátor Pardubic Martin Charvát. 

Soutěž, vyhlášená Regionální radou Severovýchod, hledá ten nejpřínosnější, nejzajímavější či nejpovedenější projekt, k jehož naplnění pomohly evropské peníze. Je ovšem jasné, že v hlasování veřejnosti hraje velkou roli i srdce a patriotismus. Přidejte se k těm, kteří již pardubický park podpořili a pomozte mu udržet se na špici žebříčku až do konce. Zároveň můžete vyhrát některou z cen, které vám zpříjemní cestu třeba za některým z „konkurenčních“ projektů.

 

Nataša Hradní
tiskový úsek