Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Lávka přes Chrudimku už je na svém místě

Od časných ranních hodin usazovali dělníci za pomoci dvou velkých jeřábů lávku, která spojí park Na Špici se zámkem a Tyršovými sady. Při montáži dvoudílné mostní konstrukce záleželo kolikrát i na milimetrech, i proto celá akce trvala několik hodin. Po čtvrté hodině se obě části konečně potkaly.

Usazení lávky přes Chrudimku 25. 8. 2014

„Právě tato lávka byla při přípravě projektu naprosto klíčová. V současné době je přístup do parku Na Špici směrem z centra katastrofální,“ řekl náměstek primátorky František Brendl. Díky lávce, jejíž cena je zhruba 6,3 milionu korun s DPH, budou moct lidé projít trasu Tyršovy sady – park Na Špici přímo, bez zdlouhavého obcházení přes most u Bělobranského náměstí. „Považuji dnešní den za významný milník revitalizace parku Na Špici. Ne zrovna každý den stavíme přes řeku most. Navíc, tento je jedinečný i svým významem a designem,“ dodal náměstek Brendl.

Součástí revitalizace je oprava a výstavba hřišť a pavilonu, který bude také sloužit jako zázemí pro sportovce, matky s dětmi i správce. Samozřejmostí je rekonstrukce cest a zpevněných ploch, úprava břehů a mola a tolik potřebné parkové a sadové úpravy.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek