Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k revitalizaci parku Na Špici

Špice otevírání

Park Na Špici se znovu otevřel veřejnosti

9.12.2014

Park Na Špici se dnes, po zhruba osmiměsíční rekonstrukci, vrátil do správy města. Jeho revitalizace stála necelých 36 milionů korun. Přes zimu bude park zřejmě lidmi nejvíce využíván k procházkám, na jaře pak děti i dospělí ocení i zrekonstruované sportoviště a velké dětské hřiště, stejně jako zázemí, které najdou v nově postaveném pavilonu. Veřejnosti bude park přístupný od středy 10. prosince.

Usazení lávky přes Chrudimku 25. 8. 2014

Lávka přes Chrudimku už je na svém místě

25.8.2014

Od časných ranních hodin usazovali dělníci za pomoci dvou velkých jeřábů lávku, která spojí park Na Špici se zámkem a Tyršovými sady. Při montáži dvoudílné mostní konstrukce záleželo kolikrát i na milimetrech, i proto celá akce trvala několik hodin. Po čtvrté hodině se obě části konečně potkaly.

Labutě na Čičáku 29.3. 2014

Revitalizace Špice neohrozí hnízdící labutě

2.4.2014

V rákosí na východním cípu Čičáku pravidelně hnízdí pár labutí velkých. Letos již nakladly minimálně pět vajec. Revitalizace parku Na Špici se jim proto přizpůsobí, práce kolem Čičáku začnou až po vyvedení mladých labutí.

Nová lávka přes Chrudimku spojí park s centrem města

Revitalizace zahájena, park Na Špici omládne

4.4.2014

Měsíc po zahájení rekonstrukce třídy Míru se i park Na Špici dočkal tolik potřebné revitalizace. Projekt za bezmála 36 milionů korun s DPH spolufinancovaný Evropskou unií by měl být hotový ještě letos. Na co se můžeme v „novém“ parku Na Špici těšit prozradil náměstek primátorky František Brendl.

Vizualizace břehu Labe v parku Na Špici

Revitalizace parku Na Špici začne koncem března

18.3.2014

Dlouho očekávané zvelebení parku na soutoku Labe a Chrudimky začne do konce tohoto měsíce. V pondělí 31. března začnou stavební práce, hotovo má být ještě letos. Slavnostní zahájení revitalizace parku Na Špici je naplánováno na první dubnový týden. Po dobu rekonstrukce bude park pro veřejnost uzavřen.

Park Na Špici

Revitalizace Špice je na spadnutí, radní vybrali vítěznou firmu

18.2.2014

Park Na Špici se dočká nového kabátu. Rada města vybrala společnost, která by měla revitalizaci provést. Park na soutoku Labe a Chrudimky by se tak do konce tohoto roku měl proměnit v jedno z nejatraktivnějších míst pro relaxaci a volnočasové aktivity v Pardubicích.