Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k revitalizaci parku Na Špici

c5.jpg

V parku Na Špici probíhá označování stromů

19.6.2012

V průběhu tohoto týdne budou v parku Na Špici označeny stromy, které jsou podle dendrologického posudku navrženy k odstranění. Označení stromů je podkladem pro projednání pěstebních zásahů s občanskými sdruženími, která budou účastníky řízení o povolení kácení stromů. Odstranění stromů je součástí navržených celkových pěstebních opatření v parku, která jsou součástí celkové revitalizace prostoru.

dsc-0482.jpg

Virtuální mosty využily ke zkrácení cesty stovky lidí

18.6.2012

Pardubáci si v sobotu vyzkoušeli, jak jim plánovaná výstavba dvou lávek může v blízké budoucnosti usnadnit život. Nedaleko soutoku Labe s Chrudimkou bylo možné výjimečně využít služeb převozníků, kteří na svých lodích pendlovali v místech, kde podle představ městských architektů mají vyrůst nové lávky. Oba přívozy využily v průběhu dne stovky lidí.

01112-120201-1244-0000.jpg

Dva nové „mosty“ spojí o víkendu pardubické břehy

12.6.2012

Projížďka na kole nebo procházka po svých bude v sobotu v Pardubicích mnohem jednodušší. Na dvou místech si bude možné suchou nohou zkrátit cestu přes Labe a Chrudimku. V místech, kde by v blízké budoucnosti měly stát nové lávky, budou po celý den pendlovat přívozy.

dsc-0675.jpg

Město reaguje při přípravě revitalizace parku Na Špici na připomínky občanů

20.4.2012

Pardubická radnice připravuje projekt Revitalizace parku Na Špici. Na jeho přípravě se podílí společně s občanskými sdruženími.

spice.jpg

Město upraví projekt Revitalizace parku Na Špici

27.3.2012

Město Pardubice i nadále pokračuje v přípravě projektu Revitalizace parku Na Špici. Projekt, který byl na začátku února představený na veřejné prezentaci, teď dozná na základě konzultací s odborníky a připomínek občanů dílčích změn.

Připomínky k připravované projektu revitalizace…

10.2.2012

Připomínky k připravované projektu revitalizace Parku Na Špici mohou všichni občané podávat do předpokládaného termínu podání žádosti o vydání územní rozhodnutí, tedy do 15. února. Všechny připomínky můžete zasílat na adresu náměstka primátora Františka Brendla, který má revitalizace parku na starost - frantisek.brendl@mmp.cz. Na všechny dotazy bude tazateli odpovězeno a otázky s odpověďmi budou zveřejněné na mikro webu projektu parknaspici.pardubice.eu. Po 15. únoru budou relevantní připomínky zapracované do projektu a celý bude podaný k územnímu řízení a zároveň zveřejněný na výše uvedeném mikro webu. Stavební úřad následně veřejnou vyhláškou zahájí územní řízení. Ve vyhlášce bude uvedeno datum veřejného projednání i termíny, do kdy bude možné v rámci územního řízení podávat připomínky, respektive námitky. Ty mohou podávat pouze účastníci řízení stanovení ve stavebním zákoně.

vizu-hriste-spice-mensi.jpg

Projekt Revitalizace parku Na Špici získává svoji podobu

1.2.2012

Město Pardubice v současné době intenzivně pracuje na přípravě projektu Revitalizace parku Na Špici. Zanedbaný park by se měl proměnit v místo vhodné pro odpočinek, relaxaci a sport. Koncepci revitalizace schválili na svém posledním jednání zastupitelé města a ve středu se s ní seznámili také občané města na veřejné prezentaci.

Ve středu 1. února se v 16 hodin v Hudebním sále…

31.1.2012

Ve středu 1. února se v 16 hodin v Hudebním sále radnice uskuteční veřejná prezentace projektu na revitalizaci parku Na Špici. Zván je každý, koho toto téma zajímá a kdo by k němu chtěl nahlas říci svůj názor.

Ilustrační foto

Do parku Na Špici nastoupí „dřevorubci“

20.1.2012

V parku Na Špici začne v pondělí 23. ledna pravidelná údržba zeleně. Pěstební opatření provedou pracovníci Služeb města Pardubic na základě dendrologického průzkumu.