Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy k revitalizaci parku Na Špici

Labutě na Čičáku 29.3. 2014

Revitalizace Špice neohrozí hnízdící labutě

2.4.2014

V rákosí na východním cípu Čičáku pravidelně hnízdí pár labutí velkých. Letos již nakladly minimálně pět vajec. Revitalizace parku Na Špici se jim proto přizpůsobí, práce kolem Čičáku začnou až po vyvedení mladých labutí.

Nová lávka přes Chrudimku spojí park s centrem města

Revitalizace zahájena, park Na Špici omládne

4.4.2014

Měsíc po zahájení rekonstrukce třídy Míru se i park Na Špici dočkal tolik potřebné revitalizace. Projekt za bezmála 36 milionů korun s DPH spolufinancovaný Evropskou unií by měl být hotový ještě letos. Na co se můžeme v „novém“ parku Na Špici těšit prozradil náměstek primátorky František Brendl.

Vizualizace břehu Labe v parku Na Špici

Revitalizace parku Na Špici začne koncem března

18.3.2014

Dlouho očekávané zvelebení parku na soutoku Labe a Chrudimky začne do konce tohoto měsíce. V pondělí 31. března začnou stavební práce, hotovo má být ještě letos. Slavnostní zahájení revitalizace parku Na Špici je naplánováno na první dubnový týden. Po dobu rekonstrukce bude park pro veřejnost uzavřen.

Park Na Špici

Revitalizace Špice je na spadnutí, radní vybrali vítěznou firmu

18.2.2014

Park Na Špici se dočká nového kabátu. Rada města vybrala společnost, která by měla revitalizaci provést. Park na soutoku Labe a Chrudimky by se tak do konce tohoto roku měl proměnit v jedno z nejatraktivnějších míst pro relaxaci a volnočasové aktivity v Pardubicích.

Park Na Špici

Park Na Špici je blíž ke své nové podobě

21.2.2013

Projekt revitalizace parku Na Špici se posunul o další kus blíž ke své realizaci. Městu Pardubice se podařilo 8. února získat územní rozhodnutí na revitalizaci tohoto parku.

Park Na Špici

Na Špici začalo kácení stromů. Bude vysazeno dvě stě nových

18.2.2013

V parku Na Špici začalo dnes kácení nadlimitních stromů. Rozhodnutí ke kácení 180 stromů nabylo právní moci na podzim 2012. Kácení je prvním krokem k revitalizaci celého parku a do dvou let by měl být v parku vysazeno více než dvě stě nových stromů, které vytvoří novou stabilní vegetační kostru parku.

c5.jpg

V parku Na Špici probíhá označování stromů

19.6.2012

V průběhu tohoto týdne budou v parku Na Špici označeny stromy, které jsou podle dendrologického posudku navrženy k odstranění. Označení stromů je podkladem pro projednání pěstebních zásahů s občanskými sdruženími, která budou účastníky řízení o povolení kácení stromů. Odstranění stromů je součástí navržených celkových pěstebních opatření v parku, která jsou součástí celkové revitalizace prostoru.

dsc-0482.jpg

Virtuální mosty využily ke zkrácení cesty stovky lidí

18.6.2012

Pardubáci si v sobotu vyzkoušeli, jak jim plánovaná výstavba dvou lávek může v blízké budoucnosti usnadnit život. Nedaleko soutoku Labe s Chrudimkou bylo možné výjimečně využít služeb převozníků, kteří na svých lodích pendlovali v místech, kde podle představ městských architektů mají vyrůst nové lávky. Oba přívozy využily v průběhu dne stovky lidí.

01112-120201-1244-0000.jpg

Dva nové „mosty“ spojí o víkendu pardubické břehy

12.6.2012

Projížďka na kole nebo procházka po svých bude v sobotu v Pardubicích mnohem jednodušší. Na dvou místech si bude možné suchou nohou zkrátit cestu přes Labe a Chrudimku. V místech, kde by v blízké budoucnosti měly stát nové lávky, budou po celý den pendlovat přívozy.

dsc-0675.jpg

Město reaguje při přípravě revitalizace parku Na Špici na připomínky občanů

20.4.2012

Pardubická radnice připravuje projekt Revitalizace parku Na Špici. Na jeho přípravě se podílí společně s občanskými sdruženími.

1 2 3