Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Městská hromadná doprava

Informace pro uživatele městské hromadné dopravy v době výstavby Multimodálního uzlu v prostoru před hlavním nádražím

Vzhledem k tomu, že stavební práce v daném místě započnou v plném rozsahu již brzy, informuje Dopravní podnik města Pardubic a.s. o vyvolaných změnách v organizaci městské hromadné dopravy. 

Do neděle 20. 11. 2016 včetně bude městská hromadná doprava před hlavním nádražím a na Palackého třídě fungovat stejně, jako doposud. To znamená, že rozmístění všech zastávek pro výstup i nástup zůstává neměnné, stejně jako trasování stávajících linek. 

Od pondělí 21. 11. 2016 musí vozidla MHD dočasně opustit prostor před nádražní budovou, a proto bude provoz linek převeden do provizorního režimu. 

Na Palackého třídě proti vjezdu na parkoviště OC Albert ve směru od Trojice vznikne nová dočasná zastávka Hlavní nádraží, náhradní zastávka. Bude sloužit jako náhrada za zrušené zastávky před hlavním nádražím pro linky 8, 88, 10, 23, 99.

Spoje linek 10 a 23, které nyní končí na hlavním nádraží, budou pokračovat dále až do prostoru autobusového nádraží ČSAD, kde budou mít konečnou zastávku. Ostatní linky pojedou dále po své trase přes stávající zastávku „Autobusové nádraží“. 

Dnešní zastávka „Polabiny, Albert HM“ se stane náhradní zastávkou za „Hlavní nádraží“ pro linky 2, 6, 9, 13, 18, 21 a 98, které přijíždějí od Polabin přes starý ocelový most. Vybrané spoje linek 9 a 18, které nyní jedou jen k Hlavnímu nádraží, zavezou cestující do prostoru autobusového nádraží ČSAD, kde bude konečná. 

Pro linky, ukončené dnes u hlavního nádraží ve směru od centra, se stane konečnou zastávkou autobusové nádraží ČSAD, kam zajedou po obsloužení zastávky „Autobusové nádraží“ na Palackého třídě. Jde o linky 12, 15, 16, 17, 24, 26 a 33. Pouze pro linku 26 bude, stejně jako dnes, předposlední zastávkou „Hlaváčova.“ Stejným způsobem budou ukončeny, namísto před hlavním nádražím, i vybrané spoje linek o 8 (od Dubiny), 10 (od Cihelny) a 18 (od Dražkovic). 

Všechny linky a spoje ukončené na autobusovém nádraží ČSAD (viz předchozí text) budou mít v tomto areálu svou výstupní a nástupní zastávku, jakož i prostor pro odstavení vozidel. 

V zastávkách „Hlavní nádraží,Albert HM“, „Albert HM“ a „Autobusové nádraží“ zůstane stejný režim jako dosud. Přes zastávky „Hlavní nádraží,Albert HM“ a „Autobusové nádraží“ bude navíc vedena trolejbusová linka 4. 

Linka 4 bude přetrasována takto: Polabiny,točna – Stavařov – Masarykovo náměstí – Hlavní nádraží,Albert HM – Polabiny,Kpt. Bartoše – Polabiny,točna. 

Po dobu  uzavření prostoru před hlavním nádražím bude také změněna trasa trolejbusové linky 3. Tato linka bude ve směru do Lázní Bohdaneč začínat až na zastávce „Masarykovo náměstí.“ Ve směru z Bohdanče pojede linka 3 ze zastávky „Zimní stadion“ do zastávky „Sukova“ a dále do zastávky „Třída Míru“, kde bude končit. Pouze spoje, vedené přímo do Dukly vozovny, pojedou přes Masarykovo náměstí. 

Z tohoto důvodu zavádí dopravní podnik speciální kyvadlovou linku 30, která bude sloužit pro přestup z a na linku 3. Tato linka bude vedena ze zastávky „Třída Míru“ přes zastávku „Autobusové nádraží“ do zastávky „Hlavní nádraží,Albert HM“, kde bude ukončena.

Nástupní zastávkou v opačném směru bude zastávka „Autobusové nádraží“, odkud bude linka vedena bez zastavení až na zastávku „Masarykovo náměstí“, kde bude výstup a zároveň přestup na linku 3. Tato kyvadlová linka bude pro cestující bezplatná. 

Linky 21 a 27 budou ve směru do centra obsluhovat místo zastávek U Grandu a Třída Míru zastávky Náměstí Republiky a Masarykovo náměstí.