Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Aktuality

Přednádraží trasa

Trasa pro veřejnost u přednádraží bude upravena

6.4.2017

Vzhledem k postupu stavebních prací spojených s realizací stavby Multimodální uzel veřejné dopravy v Pardubicích bude od pondělí 10.4.2017 upravená trasa přístupové cesty veřejnosti a cestujících do budovy hlavního nádraží v Pardubicích. Nově upravená část přístupové trasy je patrná z grafické přílohy a bude vedená do bočního vstupu nádražní budovy.

přednádraží vizualizace

U přednádraží dojde na začátku nového roku k mírným změnám

20.12.2016

Prostor před budovou hlavního vlakového nádraží se postupně proměňuje. Od nového roku lze proto očekávat pár změn, které budou rekonstrukci provázet. Z důvodu výstavby základů pro nové vedení trolejbusové dopravy bude během ledna omezen pěší provoz. Stavbaři v souvislosti s tím upozorňují, že chodník vedoucí od náhradní zastávky městské hromadné dopravy (MHD) u Hypermarketu Albert ke koridoru pro veřejnost tak bude uzavřen.

Přednádraží vizualizace celé

Cestující se do nádražní budovy dostanou pouze koridorem

22.11.2016

Od včerejšího dne se cestující k budově hlavního vlakového nádraží dostanou pouze koridorem. Stavaři vymezili dva s tím, že jeden se nachází podél bytového domu na Pernerově náměstí, druhý pak u pošty. Dodavatel stavby navíc upřesnil, že koridor u bytového domu je určen POUZE pro služební účely a zaměstnance Českých drah. Veřejnost se tak do budovy nádražní haly dostane koridorem poblíž pošty.

přednádraží 1

Pozor na změny vyvolané rekonstrukcí přednádraží

18.11.2016

Od pondělí se výrazně změní dopravní situace u nádraží. Stavbaři v souvislosti s přestavbou této lokality uzavřou celý prostor před nádražní budovu až po Palackého třídu. Mění se tak režim městské hromadné dopravy, ale také příchodu cestujících k nádražní hale.

stojany - předn.

U přednádraží se stěhují stojany na kola i zastávky MHD

4.11.2016

Rekonstrukce pardubického přednádraží se stává skutečností. Firma Strabag již oplotila prostor, kde se nacházela fontána. Uzavírá se i parkoviště v sousedství bytového domu u nádraží, kde jsou také umístěny stojany na kola. Ty budou přesunuty.

Začala přestavba přednádraží

2.11.2016

Dlouho očekávaná revitalizace prostoru pardubického přednádraží začala. Společnost STRABAG Praha převzala od města, které je investorem, staveniště. Během 180 dní má před hlavním nádražním vybudovat moderní multimodální uzel.

přednádraží - podpis

Přestavba pardubického přednádraží začíná

5.10.2016

Na pardubické radnici dnes město Pardubice a Dopravní podnik města Pardubic uzavřely se společností STRABAG Praha, smlouvu na přestavbu přednádraží. Firma má během 180 dní vybudovat nákladem téměř 146 milionů korun (bez DPH) v prostoru před budovou hlavního vlakového nádraží moderní multimodální uzel.

přednádraží 1

Přednádraží čeká už jen na stavební povolení

29.8.2016

Rada města dnes rozhodla o tom, kdo přestaví prostor pardubického přednádraží. Ze čtyř uchazečů o zakázku na rekonstrukci přednádražního prostoru jako terminálu městské hromadné dopravy s vazbou na železniční dopravu vybrala společnost STRABAG, která nabídla nejnižší cenu, ale také nejkratší dobu realizace.

přednádraží souč.

Pardubice představí veřejnosti projekt modernizace přednádraží

27.1.2016

Projekt přestavby okolí pardubického vlakového nádraží představí zájemcům o tuto velkou investiční akci v úterý 2. února jeho tvůrci inženýr architekt Tomáš Med a dopravní inženýr Jindřich Kmoníček. Prezentace projektu, který bude z části financován ze švýcarských fondů, začíná v 16:00 ve Společenském sále radnice na Pernštýnském náměstí a je určena široké veřejnosti.