Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Doprava a handicapovaní

Pardubice jsou velmi dobře dopravní dostupné, jsou železničním dopravním uzlem. Vzdálenost od Prahy je pouhých 104 km. Výhodou je i přítomnost letiště se smíšeným provozem.

Bližší informace o leteckém spojení najdete na www.airport-pardubice.cz 
Informace o vlakovém spojení na www.cd.cz 
Autobusové spojení najdete na www.busportal.cz 
Městská hromadná doprava v Pardubicích je zajištěna trolejbusy a autobusy Dopravního podniku města Pardubic - www.dpmp.cz 

Letecká doprava:
Provozována společností East Bohemian Airport, a.s., která je 100% vlastněna Magistrátem města Pardubice. Další informace naleznete na www.airport-pardubice.cz.  

Železniční doprava:
přibližně každou hodinu odjíždí vlak z Hlavního či Masarykova nádraží v Praze směrem do Pardubic. Cesta trvá přibližně od 1 hodiny až po hodinu a půl, podle druhu vlaku. Pardubické hlavní nádraží je první stanicí v České republice, která poskytuje plný přístup handicapovaným lidem do všech části nádraží a nástupních ostrůvků.

Automobilová doprava:
Jeďte po dálnici D11 (E67) směrem na Hradec Králové a odbočte na výjezdu č. 68 - směr Pardubice. Pro tuto dálnici je třeba dálniční známku, kterou můžete zakoupit na kterékoli čerpací stanici či České poště. Základní roční dálniční známka pro osobní vozidla stojí 1000,-Kč, měsíční 330,-Kč a týdenní 220,-Kč. Vozidla nad 3,5 t musí být pro provoz na zpoplatněných opatřena buď roční dálniční známkou za 8.000,-Kč nebo měsíční za 2000,-Kč nebo týdenní za 750,-Kč.
 

Městská hromadná doprava
Městská hromadná doprava
je provozována Dopravním podnikem města Pardubic po více než 55 let. Současný systém zahrnuje 30 pravidelných linek.  Z toho je 19 autobusových a 11 trolejbusových. V roce  2008 měla městská hromadná doprava 74 autobusů a 55 trolejbusů, které ujely 5,750.840 kilometrů a převezly téměř 30,344,000 pasažérů ročně.
Další informace týkající se městské hromadné dopravy naleznete na internetových stránkách www.dpmp.cz